Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Francia-kéttannyelvűn tanulok...

Francia-kéttannyelvűn tanulok most. És mintha teljesen elfelejtettem volna angolul. Mit tegyek, hogy visszatérjena tudásom? Az legelejétől nem szeretném kezdeni. (így is renegteget tanulok : /)

Figyelt kérdés
2011. jún. 3. 21:07
 1/4 anonim válasza:
Olvass el a wikipédián franciául egy cikket, majd váltsd át angolra és nézd meg mennyire érted.
2011. jún. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Az "elveszett" angoltudás szerintem elég könnyen visszajöhet, főleg mert nagyon hasonló a szókincs az angol meg a francia nyelvben, a nyelvtani szabályokat meg valószínűleg "tudatalatt" még tudod.


Én eddig egy szót sem tanultam franciául, angolul viszont felsőfokon tudok és a francia wikipédián el tudok olvasni úgy cikkeket, hogy a lényegét értem egyes bekezdéseknek, szóval nem lehet nehéz visszaszerezni az angoltudásod, ha újra elkezdesz az angollal foglalkozni.

2011. jún. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
olvass, nézz filmet angolul minden nap. Nem baj, ha nem értesz minden szót, majd lassan belejössz. Nem kell sok, de rendszeresen.
2011. jún. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséget : )kipróbálom ezeket : )
2011. jún. 3. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!