Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1-2 even belul szeretnénk...

1-2 even belul szeretnénk babàt! A gond az, h én magyar vagyok, a pàrom francia, mi angolul beszelunk 1màssal! Azt szeretném, ha a gyerek majd beszéljen mind3nyelven! Hogy lehetne kivitelezni? Tapasztalat vki?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 17. 14:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Szia!


Hú tök jó,az én párom is francia:)Bár mi franciául beszélünk egymással,de már előre "irigyelem" a gyerekeinket,hogy 2 nyelven folyékonyan fognak majd tudni beszélni.Azt mondják a lényeg a következetesség a többnyelvű pároknál.Pl te csak magyarul beszélj majd hozzá,a párod meg csak franciául.Egymás közt meg úgyis angolul fogtok azt is megtanulja akkor.Csak szegény 3 nyelvbe jól bele lehet ám zavarodni,még akkor is,ha kicsi korban jól megy a nyelvtanulás.Lehet én az angolt akkor kezdeném el,ha már a másik kettő jól megy,mondjuk ilyen 3 éves korában.

2009. ápr. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Na ná! De jó nektek!Nagyon fogéfonyak,menni fog. Mindhárom nyelvet használjátok.Egy ismerösömé 4 éves Olasz,Angolt beszél és az oviban német van és jobban halad mint a többiek.6 évesen perfekt beszél,az ovonö szerint is.
2009. ápr. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
24%
Én mindenképpen magyarul tanítanám ha itt fogtok élni ha angolul tanítod az sem gond,csak kérdés a bölcsibe,oviba ,hogy fog boldogulni.egy barátnőm magyar és amerikai a férje ott élnek.angolul tanítják a fiúkat,de magyarul is fogja azt mondta.De nem jó egyszerre mert azt mondják,hogy akkor keverni fogja a nyelveket.
2009. ápr. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvtanár vagyok, a húgom pedig egy amerikai férfi felesége. Mi azt tanultuk az egyetemen, és ők is így csinálják (működik), hogy mindegyik szülő a saját anyanyelvén beszéljen mindig a picurhoz. Így lehet, hogy picit később szólal majd meg, mint a nagy átlag, de legalább mindkét nyelven közel egy szinten beszél majd (ő magának azért elkülöníti a fő, vagy anyanyelvet, de gyakorlatilag perfekt lesz mindkét szülő nyelvén). Fontos, hogy az adott nyelvet személyhez kösse. Szerintem a harmadik nyelvvel kompromisszumot kell kötni az elején, mert az egyrészt már kicsit sok lesz egy kisbabának (gondolj bele, három nyelvet parallel tanulni, plusz a világot felfedezni/megérteni), másrészt, nincs aki folyamatosan anyanyelvként szól hozzá azon a nyelven. Szerintem azt ráértek más módszerekkel később is megtanítani neki, amikor a két szülői-nyelv már megy neki.
2009. ápr. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%

Szia!

Én is kicsit izgulok mert én magyar vagyok a párom meg német és külföldön élünk. De a saját fülemmel hallottam egy 4 éves kislányt 3 nyelven perfektül beszélni. Igaz ezek a babák lassaban kezdenek el beszélni, de aztán több nyelven :-))) Jó móka lesz, nem kell semmi extrát tenned csak beszélned a babádhoz és apárodnak is. :-)

2009. ápr. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

Szia. Nálunk a párom anyanyelve angol, enyém magyar. Egymással angolul beszélünk. Én magyarul a kisfiammal, a párom angolul. Ha közösen beszélünk valamit, amit szeretném, hogy a párom is értsen, akkor a család nyelvét beszéljük, ami angol. Persze ez elég rugalmas dolog és néha keveredik is, mert ha a párom kimegy a szobából akkor visszaváltok magyarra a kisfiammal. Először jó nagy keveredés lehet belőle, aztán szépen kialakul a rutin.


Sok mindent végigolvastam annak idején ezzel kapcsolatban. Azt kell , hogy mondjam, hogy a legjobb dolog, az aranyszabály: ha mindenki a saját anyanyelvén beszél a gyermekkel külön-külön. Tehát Te magyarul, a párod franciául. Egyenlőre erre a két nyelvre koncentrálva. Mivel egymás között angolul beszéltek, ezért a család nyelv pedig angol lesz értelemszerűen, ezért ha hármasban beszélgettek, akkor viszont angolul.


Akad olyan 3-4 éves, aki folyékonyan beszéli mindkét nyelvet. Viszont inkább az a jellemző, hogy eltolódik ez a dolog, és egyik nyelv domináns lesz a másik felett az elején. Általában a környezet ahol éltek, annak a nyelve a domináns. Az ország nyelve. Tehát ha Magyarországon éltek, a magyar fog legjobban menni neki az elején. Nem szabad elkeseredni, ha az elején keveredés van. Sőt, olyan édes dolgokat tudott mondani az én kisfiam is. Magyar ragokat rátett az angol szavakra, fél mondat angolul, fél magyarul. Mindenre megtanult egy szót, és valamikor ugye angolul ugrott be neki, volt ami magyarul, ezért ilyen vegyes mondatokat alkotott sokáig. Nyelvtanilag magyarból csak az iskola kezdésére érett be teljesen. Tehát egy kicsit lassabb az egyes nyelvek nyelvfejlődése, de általános iskolás korban beérik mindegyik nyelv, és hatalmas előnyük lesz. Most kezd jobban beszélni angolul is, de angol még nem folyékony. Érteni mindkét nyelvből majdnem mindent ért.


Azt viszont meg kell említenem, hogy előforudlhat, hogy a több nyelv miatt az elején logopédus segítsége kell. Nálunk is betű keveredések voltak, és ismerős kétnyelvű családoknál is hasonló volt a helyzet.


Bár nem bizonyított, hogy a kétnyelvűség ilyeneket okozna, mégis jellemző ilyen családoknál. Semmi gond nincs azzal sem, csak oda kell figyelni jobban a pici nyelvfejlődésére, és időben logopédiára járni, ha kell. Mi kb 5 évesen kezdtük.


Azt kell hogy mondjam, hogy gondolkodásukat viszont nagyon előnyösen befolyásolja a több nyelv ismerete, tanulása, és sok előnyük lesz belőle kicsiként is, iskolásként és felnőttként is.

2009. ápr. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

A tesóm magyarul beszél a kislányához,az apukája spanyolul,ha együtt vannak,akkor angolul.

3 éves, most kezdett beszélni folyékonyan,de 3 nyelven!

2009. ápr. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Koszonom szépen mindenkinek a gyors hozzàszolàsokat!! Mivel f.orszagba elunk,valoszinu,h ez lesz majd az inkabb 100%nyelve a bebinknek!! mondjuk azert az biztos,hogy csuda mokas lesz,hogy 2en ketfele beszelunk majd hozza!! plusz az angol....de gondolom sok elonye lesz!!
2009. ápr. 17. 16:17
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Első vok!

Miért pontoztatok le,amikor tök ugyanazt írtam,mint azok,akik nem lettek lepontozva?


Még eszembe jutott vmi:nyáron franciaországban vigyáztam 2 kislányra,franciák voltak,angol oviba jártak.az 5 éves már folyékonyan beszélte mindkét nyelvet,a 3 éves főleg franciául inkább, és nagyon édes felemás mondatokat csinált.

Ez csak előny lehet a gyerekeknek,hogy már 2 v több nyelv ismeretében indulnak a nagyvilágba,csak a már említett következetességre figyeljetek.Sokszor fog megnevettetni titeket a bébi a kevert mondatokkal:)jólesz

2009. ápr. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia, tudom hogy kicsit keson kommentelek, a keresoben talaltam a kerdest, de en ugyanebben a szituban vagyok, francia par, angol otthon, es FRo-ban elunk. Most jon az elso baba. Van kedved priviben?
2010. jún. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!