Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hónapos babámnak úgy tűnik...

14 hónapos babámnak úgy tűnik alvászavara van? Éjjel ébred többször visítva és csak úgy nyugszik, ha simogatom.

Figyelt kérdés
Majd újra elalszik és 5-10 perc múlva újra.Ha figyelmen kívül hagyom,1 óra hosszat is képes ordítani.Segítsetek légyszi,ha van ötletetek,szívesen fogadom.
2011. aug. 25. 21:37
 1/4 anonim ***** válasza:

szia! szerintem ez nem alvászavar. nálunk is vannak ilyen éjszakák, 16 hós a lányom, de egy kezemen megtudom számolni, hány éjszakát aludt át.

nem a fogacskája kínozza esetleg? ez a visítva ordítás nálunk akkor jellemző. bár ő olyankor szinte percre pontosan óránként sír fel. amikor ilyen sűrűn mármint 5 percenként, akkor általában a hasa fáj, nehezen tud pukizni, és amikor sikerül neki, akkor pár percig csönd van. de nem tudom, hátha valaki eltud látni hasznos tanáccsal. most viszont még a meleg is tesz rá egy lapáttal, így főleg nem tudnak jót aludni a babák meg mondjuk senki.

ha meg simogatással mindig megnyugszik akkor egyszerűen csak biztos akar lenni benne, hogy ott vagy, szeparációs szorongás is lehet.

2011. aug. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
1 órát hagyod ordítani? Én biztos nem hagynám, neki sem jó, és neked sem, mert addig sem tudsz aludni. Inkább nyugtasd meg egyből és még félálomban könnyebben visszaalszik. Ha felvisít álmában én egyből megnyugtatom, mert ez az anyák dolga. Lehet hogy a foga jön és az viseli meg ennyire. Megijeszti a fájdalom, és ha magára hagyod akkor még rosszabb szegénynek.
2011. aug. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Gondolom nem hagyja, de az én lányom is ilyen volt. Sehogy nem tudtuk megnyugtatni, sőt ő álmában ordított és volt, hogy felébreszteni is csak úgy tudtuk, hogy az éjszaka közepén csap alá dugtuk.

Ezt ki fogja nőni olyan 2 éves kora körül. És nem alvászavar. valószínű álmában dolgozza fel a nap közben történteket és az agyának el kell érnie egy bizonyos fejlettséget, hogy elmaradjanak az éjszakai sírások. Plusz lehet közrejátszik fogzás, szeparációs szorongás, növekedési ugrás.

Kitartás.

Ha kérdésed len, írj nyugodtam privit.

2011. aug. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a gyors válaszokat,sokat segítettetek!

Nem szándékosan hagyom ordítani,mert rajtunk kívül még van két gyerek is aki ébred.Nem feltétlenül kell arra gondolni,hogy rossz anya vagyok...

2011. aug. 26. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!