Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel mentetek szülni?

Mivel mentetek szülni?

Figyelt kérdés

Esetleg valami vicces sztori?

Eslő szülésemnél apa vitt be, éjjel 3kor értünk be, csak én szültem, családias volt, és 6ra meglett a lányom, tehát gyors is volt. Lányom is ott maradt velünk (apás szülés volt) még egy órát, szeretgethettük.

MÁsodik szülésem a kibújásukig kész kabaré:

Már napok óta fájogatott a hasam alja, azt hittem begyulladt a hólyagom, mert már volt ilyen, ittam a kamilla teát, pihiztem, legutóbb elmúlt, vártam hogy most is. Apa a városban volt, dolgozott. Ott volt velünk a hugom (lányom akkor volt 21 hós, ne nekem kelljen utána futni). Mondtam neki 10 óra fele, ez már nem vicc, menjünk be hogy adjanak rá valamit. Apát hívtam hogy spuri haza, hát mit ad Isten:lerobbant a kocsija, pont a kórház előtt. Másik kocsink itthon volt, beültem hogy majd én vezetek...hát nem értem el a pedálokat. Hugom bevitt a kórházba, apa már ott várt minket munkásruhába, koszosan.

Felmentünk az osztályra, második emelet gyalog, mondtam hogy 35+5 hetes ikerterhes vagyok, fájogat a hasam. Azt mondták menjek le az elősre. Ott vártuk hogy jön valaki (fél óra), aztán beadtam a tajkártyám, mondtam mi a gondom, pár pert után eldöntötték hogy menjek vissza az osztályta, (ahonnan jöttem második emelet) persze azt is gyalog. Megvázsgáltak negyed 12kor, :4 ujjnyi. Innen fel a 3. emeletre, szülöszoba. (lifttel :-) )

Ott mindkét ágyon szültek, vajúdóban is ketten voltunk. Férjem hazament hogy hozza cuccom meg lefürdik. Úgy tudta császár lesz, nem sietett.

Dokim próbálta sürgetni a szüléseket hogy nekem kell az ágy, hát érdekes. Aztán az egyik csaj gyorsan megszült, a másik meg szegény mindig visszazárt a méhszáj, vitték császárra. Kérdezték melyik ágyat szeretném? :-) Kipróbáltatták velem mindkettőt, mire eldöntötték melyik legyen. Aztán közölték simán szülök, mert már egyet szültem, hiába faros a B baba. Akkor mondom szólnék a férjemnek, de telóm lent a szobában. Doki odaadta a telefonját, apa ezerrel hajtott hogy odaérjen.

Ezren voltak: 2 doki (ikerszülésnél kötelező), szülésznő, 2 gyakornok dokicsaj, csecsemősök, koramentősök + másik ágyon szültek, annak a csapata.Nem volt idilli, de amíg tudtak szórakoztattak, szórakoztattuk egymást. Kengyeleknek nem volt jó a tartójuk, futkostak könyvekért, azzal támasztották fel, a másikat sikerült a férjemnek megszerelni. :-)

Negyek kettőkör meglettek a fiaim 3 perc különbséggel. Tartalmas két óra volt a felvételemtől számítva.

Sajnos ahol szültem, nem volt koraszülött osztály (2 és 2,5 kg voltak a fiúk, 2 nap miatt korababák, ha a kisebb 15-20 dekával több már lehet nem viszik el), így elvitték őket 40 km-re, éss 3 naposan láttam őket (ez nagyon megviselt, azóta is sokat eszembe jut, és csak az volt jó, hogy szülés másnapján hazaengedtek, és együtt lehettünk még egyszer apával és lánykámmal hárman, utoljára) mikor kiszedték a varratokat. Akkor beköltöztem hozzájuk a koraosztályra, és 11 naposan hoztuk őket haza.

Most múltak 1 évesek. :-)


2011. aug. 26. 15:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Mentővel mentem, mert begyulladt az epehólyagom, nem kaptam levegőt és hánytam mint a lakodalmas kutya....

Karácsonyi nagybevásárlás idején szirénával a nagykörúton....... :(((

2011. aug. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi kocsival, szintén éjjel, 2-kor indultunk. Már 1-kor elfolyt a magzatvíz, elmentem zuhanyozni, felhívtuk a dokit, villámgyorsan elkészültem, megkerestük a házassági anyakönyvi kivonatot (15 percig kerestük :)) Aztán én cipőben, táskával álltam az ajtóban, indulásra készen, beszólok férjemnek a fürdőbe hogy siessen már induljunk, erre kiles nyakig borotvahabosan, hogy ő még megborotválkozik, mert hát hogy fog kinézni borostásan a képeken? :) Én fiam is nemrég volt egyéves.
2011. aug. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
28 hetes terhes voltam amikor éjjel 2!!! perces fájásokra ébredtem. Szüleim autóval vittek kórházba Szekszárdra (a párom éjjel dolgozott). Próbáltak visszatartani, de hajnalban szirénázó mentővel küldtek tovább a pécsi klinikára mert ott van koraszülött osztály. Délelőtt fél 12-kor már meg is volt a kislányom.Kalandos volt, ennek már lassan 18 hónapja. Kislányom hála Istennek egészséges, elbűvölő, örökmozgó drága kincs.
2011. aug. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kocsival. Hajnal 3-kor elfolyt a magzatvíz, majd nem az ágyra. Még szerencse, hogy hamarabb felébredtem arra, mintha pisilnem kellene. Alig érkeztem a WC-re leülni. Felhívtam a dokimat, mondta hogy nézzem át a csomagomat, zuhanyozzak le ha akarok, és menjünk. Fél 4-re értünk a kórházba. Mondta az éjszakás hogy 6 óra hosszáig biztos hogy nem fog történni semmi. Apa elment haza, reggel visszajött 9 fele, időben mert akkor kezdődtek a fájások. 12.35-re lett meg a kisfiunk.
2011. aug. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
16.41-es vagyok. Azt kihagytam, hogy amikor beszóltam a férjemnek a szobába, hogy keljen, mert elfolyt a magzatvíz, annyit mondott, hogy : jó. Ezzel át is fordult a másik oldalára:-) Néztem magam elé, lábam között a törölköző, mert egyfolytában folyt a víz. Eltelt pár másodperc, apa hirtelen felül az ágyon, egy mi van kérdéssel:-)
2011. aug. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

3ik gyereknél

fogtam magam beültem az autóba kg 5 perces fájásokkal apuci mellettem sápadtan magát biztatva h nem lesz semmi baj kb 30 perc alatt értem be (nincs jogsija és neki az első baba volt)

nem volt orvosom szülésre de az volt bent akinél voltam gondozáson

kerek szemekkel kérdezte h h nem szültem meg még ????

mivel ö Dec 24re írta meg a beutalót a kórházba (császár után) én meg jan 1 mentem be :-)))

természetesen a hepa b teszem nem volt meg és éjjel 11 kor telefonált körbe az eredmény miatt :-)))

na ezek után jött még a szülés .-)))

2011. aug. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
péntek este néztem a helyszínelők sorozatot,és egyszer csak éreztem,hogy pattan valami és folyik a magzatvíz,szóltam a páromnak,hogy indulhatunk.Még sose láttam olyan gyorsan öltözni és még ő sürgetett ,hogy menjünk..Mire beértünk teljesen magzatvizes voltam.A fiam csak szombat du. 4 kor született császárral..
2011. aug. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

nekem nem volt kalandos a szülésem, inkább a férjem nem vett komolyan :)

reggel fájásra ébredtem, visszaaludtam, majd 20 perc múlva újra. lefürödtem és 10 perc múlva jött a következő fájás. hívtam a férjemet, hogy jöjjön haza mert úgy néz ki ma szülök. mondta, hogy ő most dolgozik, hívjam ha biztos a dolog :O

elvajúdtam, elmosogattam, kitakarítottam, ne hagyjam már otthon férjemet a koszban (ezt mai napig nem értem miért csináltam :D) telefonáltam megint neki, hogy most már 7 percenként fájok, jöjjön már haza. jójó, nemsokára jön csak kicseréli az olajat az autójában :O

4kor zuhant haza, akkor már 3-4 perces fájásaim voltak felváltva :D

5kor indultunk a kórházba. utólag azt mondta, hogy azért nem sietett mert sokszor jósoltam, másnapra voltam kiírva, azt hitte megint jósló. lényeg, hogy hazatévedt és apás szülés volt :)

2011. aug. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Itthonról a legelső kórházig autóval onnan Pestre mentővel.30-hetes terhes voltam.
2011. aug. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!