Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kismamák! Mennyivel hamarébb...

Kismamák! Mennyivel hamarébb mentetek be a kórházba szülni, amikor jöttek a jósló fájások? Előtte kivártátok otthon a legvégsőkig az időt vagy inkább hamarébb bementetek? /Eddig minden rendben van a terhességgel/

Figyelt kérdés
2011. aug. 4. 14:45
 1/6 anonim ***** válasza:

én be voltam fektetve, de tanulságos, úgyhogy elmesélem :)

a késő délutáni NST-n 4 perces fájásokat mértek, én meg semmit se éreztem, mondtam, hogy tévedés

aztán este még egyszer mértek, biztos, ami biztos, akkor már 3 perceseket mutatott, de én még mindig semmit nem éreztem

totál felháborodtam, hogy befektettek a vajúdóba, mert mondom ééén biztos nem szülök ma, hát semmit nem érzek, elromlott a gép, vagy valami

ehhez képest még aznap éjjel megszületett a fiam (sajnos azt már éreztem :D)

2011. aug. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez is,az is:-D


Az elsővel pont beértünk :-D

Nagyon gyorsan zajlottak az események, rögtön 10 perces "fájás" (nagyon enyhe volt!) volt,aztán nagyon rövid idő múlva 5,3. Ekkor hívtuk a mentőket. Az első "fájástól" számolva 1:57 perc múlva már a kezemben volt a kicsike lánykánk. (40+3 hetesen született.)

A másodiknál a doki bezavart,mert már félig nyitva voltam. 2 napot potyáztam a kórházban,majd a 41+0 héten beindult a szülés. Előző nap már keménykedtem,így a szülés reggelén is csak azt gondoltam,hogy szimpla keménykedés. A ctg sem mutatott semmit. Aztán a sokáig tartó 5 perces "fájások" (amik ezúttal kicsit jobban fájtak,de nem volt vészes) után gondoltam hogy idő van,de nem szóltam azonnal,mert nem akartam a ctg-re kötve feküdni. Azt mondta az akkor még ügyeletben levő doki,hogy csak keménykedek. Pár perc eltelt,már percenként jöttek a fájások,ez fél órán át tartott,mire végre mehettem a szülőágyra,ahol burkot repesztettek,mert már teljesen tág voltam. Majdnem dupla annyi ideig tartott mint az első szülés.


Hogy most hogy lesz,még a jövő titka :-D Kicsit bonyolódtak a dolgok,nem szívesen mennék be előbb a kórházba,mint kell,de ez nem kívánság műsor.


Könnyű szülést és egészséges kisbabát!!


Üdv:2gyerkőcös,34h.km.

2011. aug. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A fiammal nem volt mese elkezdett szivárogni a mvíz. Így hiába voltak renyhe, semmi fájásaim bementünk, 18óra:S 38.héten

De előtte mikor vizsgálatok miatt utaztam, volt pár olyan görcsöm, hogy azt hittem lebabázok... HÉVezek, és Cinkotától Kistarcsa kórházig egyhuzamban szünet nélkül fájtam, beértünk a megállóba elmúlt. Mire hazaértünk már fütyörésztem:D Volt amikor a kalauz félve indította a járművet tovább, mert szerinte hulla sápadt voltam.


A lányommal meg csak telefonálgattam az utolsó pillanatig, vicces volt a hajránk: 3perces renyhe fájások egész nap, 1,5héttel később 5perces erős fájások 2órán át, 1héttel később "fájásmentesen" szültem 2óra alatt. Akkor azért mentem be a kórházba mert valami folyt, színtelen-szagtalan a hüvelyből és nem mvíz, bár mennyiségre stimmelt, amúgy csak reggel mentem volna nstre(ált olyan egyenes vonalakat rajzolt a gép, a kicsi "elbújt" és aludt majd mindig, max csuklott), és vártam, hogy indítás miatt befektessenek, mert igencsak nem akart megszületni a kicsi:D...

2011. aug. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem 30 perces fájásokkal kezdődött minden. Felhívtam az orvosomat, aki azt mondta, hogy ráérünk majd akkor bemenni, ha már 5 perces fájásaim lesznek. Így hát szépen kivártuk az 5 perceseket, és akkor indultunk el.


16:30-kor vettek fel a kórházba, és onnantól még jó sok idő telt el a fiam születéséig, nem sietett, csak másnap hajnali 04:26-kor kegyeskedett kibújni :)

2011. aug. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én nem tudtam 100%-ra megállapítani, hogy ez most milyen fájás, mert szinte semmilyen volt. Így bemásztam egy kád meleg vízbe, amitől egyből felerősödtek, és 5 percenként jöttek. Bementünk a kórházba, ott elfolyt a magzatvíz, és 2 óra múlva babáztam:)
2011. aug. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én múlthéten szerda esete kezdetem 10percesekkel, de az semmi volt, szóval lefeküdtem aludni, de mondtam, a páromnak készüljön , mert bármi lehet.

Éjjelre azért keményebben éreztem a fájásokat, de még az is tűrhető volt.

Reggel 8 körül már 5 percesek voltak, de még mindig nem voltam benne biztos, hogy ez már az szóval hezitáltam mi legyen. 11 körül elindultunk a kórházba, mert már addigra igen erősek lettek a fájások,mire beértünk 3újjnyira tágultam, kérdezte a szülésznő, hogy mikor akartam, bejönni?!

A dokim fél háromkor jött, 3óra 20kor burkot repesztett, 4óra 15 perckor a kezemben tartottam a fiamat :-)

Szóval a lényeg az 5perceseknél szerintem ráérsz bemenni, jobb otthon mint a kórházban...

2011. aug. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!