Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig adtátok a tejitalt a...

Meddig adtátok a tejitalt a gyermeketeknek?

Figyelt kérdés
most 19 hónapos a lányom,1 éves koráig szopizott,utána csak tejital(nestle)most 1 hónapja felesbe adom neki a tejjel(3,5)meddig adjam így?mehet már a tej magába?annyit vettem észre,hogy ha megissza,megindítja neki a bélműködést,eddig ez nem volt.
2011. aug. 26. 21:31
 1/8 anonim ***** válasza:
két hét múlva lesz két éves a fiam,még tejitalt iszik
2011. aug. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát, én semeddig nem adtam a nagyobbik lányomnak tejitalt. 1 éves korában elkezdtem kóstoltani vele a feles tejet, pár hét után már a teljes tejet. 14 hónapos koráig szopizott még reggel, este, de aztán szépen elhagytuk és maradt a rendes tej. Nálunk a családban senki nem tejallergiás, ezért próbáltuk egyből a tejet 1 évesen.

A kicsi 7 hós és hasonlóan tervezem. Remélem, nála is minden rendben lesz.


Szerintem már simán megpróbálhatod a teljes tejet.

2011. aug. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem adtam tejitalt.Egy éves kor után kapta a tejet.Pedig nálunk óvatosság van, mert apa laktózérzékeny.

Első héten egy deci, másodikon kettő és így tovább emeltem.

2011. aug. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

2 éves koráig babatejet kapott.

Add ameddig jónak látod. Nekünk egyébként azt mondta a doki, hogy semmi értelme hígítani a tejet, mert egyrészt elveszik a kalória, amiben van is velemi, másrészt pedig ha allergiás lesz a feles tejtől pont úgy előjön, int ha nem lenne hígítva. Szóval mehet rendesen a tej, de én inkább 2,5-est adnék, a 3,5-es nagyon zsíros.

2011. aug. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Abszolút nem kaptak tejitalt a fiúk.

1 éves korukig tápszer, utána rendes 2,8as tej.

2011. aug. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
1 éves koráig tápszert kapott, utána bolti tejet.
2011. aug. 27. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

3,5-es tej tökéletes.Nekünk a gasztros doki mondta, hogy az a legjobb, mert annak van tápértéke.

Ha azt veszed észre, hogy meghajtja, akkor először csak 2,8%-os tejet adj neki!Nem kell higítani.

2011. aug. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
14 hónapos koráig tejital, utána kecsketej.
2011. aug. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!