Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy ev feletti gyermeketeknek...

Egy ev feletti gyermeketeknek milyen tapszert/tejitalt adsz? Mennyibe kerul es mekkora kiszerelesu?

Figyelt kérdés

Lassan valtani kell a kettes tapszerrol a harmasra, vagy tejitalra es szeretnem felterkepezni a kinalatot.

Egy ideig meg nem szeretnek tehentejet adni direktben, max tejes eteleket aprankent bevezetni.

Epp ezert kerem azok valaszoljanak, akik tapszert/tejitalt adnak, tehat tudnak segiteni nekem!


Koszonom elore is a valaszokat!


2011. jan. 9. 19:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

20 hónapos a kislányom, nem kapott még tejet és nem is fog egy ideig. Mildibé Junior 1+ tejitalt kap egy éves kora óta. A Dm-ben szoktam venni a 25%-os joker kuponnal. Eredeti ára itt 1690 Ft. De kuponnal több száz Ft-tal kevesebb.A Tescoban 1890 Ft.

Kapott már Nestlé Junor tejitalt is, ami a fémdobozos fajta, azt is szerette.

2011. jan. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a doki azt mondta, hogy a tápszer sem drágább, mintha jó minőségű tejet vennénk. Mi még 2-es HA-s tápszert eszünk. Ez elég drága így. 11,5 hós a kisfiam. Azt mondta a doki, hogy amíg ezt elfogadja, addig adjuk neki ezt. Nem tudom meddig írhatja fel, nem kérdeztem.
2011. jan. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt mondta a dokink, hogy nem "muszáj" nagyobb tápszerre vagy tejitalra váltani, mivel ebben a korban a hozzátáplálás révén már bőven megkapják a szükséges tápanyagokat (nyilván ha gondosan, odafigyelve etetjük őket).

Ha megnézed a tejitaloknak meg a 2-es és 3-as tápoknak a dobozát, tényleg minimális eltéréseket fogsz találni a tápanyagtáblázatban. Árban viszont korántsem...

Mindezt két másik orvos is megerősítette azóta, úgyhogy mindkét gyerkőcnél megmaradtam a kettes tápszernél kb kétéves korukig.

A nagyobbik gyerkőc Beba Ha-t Startot evett eleinte, aztán kb egyéves korától pár hónapig Beba 2 Pro-t, végül Mildibé banánosat. Ez utóbbi kb 1800 ft/doboz, 600 gr.

A kisebbik gyerkőc is BBeba 2 Pro-t evett, majd kb 6 hós korától sima Beba 2-t eszik. 1800-1900 ft/doboz (láttam már 2300-ért is tesco-ban), 600 gr.


Szerintem akkor válts hármasra, ha pl az egyéb tejtermékemből nem nagyon fogyaszt, vagy a hozzátáplálás nem halad olyan ütemben. Különben pénzkidobás az egész - a dokik szerint és szerintem is :-)

2011. jan. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

21.17-es vagyok megint

Tényleg sokat lehet spórolni a kuponokkal, a Dm-ben az is jó, hogy a 25%-os termékjokert és a 15%-os végösszeg árengedményt akár össze is lehet vonni. És a Bababónusz program kuponfüzeteiben is van tápszer-tejital kuponjuk.

A Rossmannban is van kuponos akció, érdemes figyelni az akciókat is, néhány hetente mindig van tápszer-tejital akciójuk.

2011. jan. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én Humana jó éjt tápszert adtam kisfiamnak 1 éves koráig reggel és este. Majd a reggeli tápszert lecseréltem Bebivita tejitalra (Müllerben veszem, 1090 Ft). 13 hónapos korában, amikor elfogyott a tápija, akkor az estit is lecseréltem tejitalra, de én is féltem tőle, hogy nem fogja tudni ezzel végigaludni az éjszakát, ezért mindig egy mérőkanállal többet teszek bele a vízbe, mint amennyit kellene.

Most úgy csinálom, hogy 240 vízhez teszek 5 mérőkanálnyit (4,5 kellene bele), és simán alszik így is este 8-fél 9-től reggel 8-9-ig. 15 hónapos múlt.

2011. jan. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom a valaszokat!

Akkor arban eddig a mulleres a legjobb, ugye?

Gondolom abban is minden megvan, aminek meg kell lennie.


A fiam egyebkent jo evo (nagyon-nagyon, neha tulsagosan is), reggel es este kap tapszert. Eleinte HA tapszerrel kezdtuk, igaz, hogy nem volt ra ok, mert nincs semmilyen allergiara hajlamosito tenyezo, de a doki ezt irta fel.

3 fajtat vettem neki, de feladtam, mert egyik sem izlett neki, ugyhogy sima milumilt kapott hat honapos koraig, utana nehany probalkozas utan kikotottunk a humana 2-esnel (a probatapszereket is nagyon szerette, tenyleg mindegy volt neki, hogy melyiket veszem, csak ne HA legyen).

Meg van 4 doboz humana 2, ezt meg megkapja.

Csak addig is szeretnem magam felkesziteni, hogy milyen kinalattal es milyen arakkal talalkozom majd...

De akkor az sem kizart, hogy meg maradunk egy ideig a kettes tapszerner, mert o tenyleg jol eszik, hust, zoldseget, gyumolcsot, savanyitott tejtermeket, glutentartalmuakat, mindent szeret.

2011. jan. 9. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!