Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4.5 hós anyatejes babám még...

4.5 hós anyatejes babám még mindig hasfájós, már mindent kipróbáltunk! Kezdjem el a hozzátáplálást? Jobb lesz vagy még rosszabb?

Figyelt kérdés
Azt hallottam,hogy ez megoldhatja a problémát,erősödik a kis bélrendszere!
2009. ápr. 18. 08:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

szia! szerintem ezt a dokitokkal beszéld meg! az én fiam is sokáig hasfájós volt, de ő tápszeres. a hozzátáplálás csak 5 hónapos korától volt jó, előtte még a legkevesebb almától is görcsölt. aztán a doki javaslatára a zöldségekkel kezdtem próbálkozni és úgy látszik ez beválik, mert kevés a szénhidrát tartalmuk a gyümikkel szemben. végre könnyebben kakil és így nem fáj a pocija sem.

szóval elég kockázatos dolog ez, nagyon rossz napokat okozhatsz a babádnak, ha "rosszul" próbálkozol. a doki reméljük tud tanácsot adni!

2009. ápr. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Nem hiszem, hogy a hozzátáplálás lenne a megoldás. Az én kislányom 6 hónapos koráig kizárólag anyatejet kapott, addig sosem fájt a pocija, ahogy elkezdtük a hozzátáplálást, az eléggé megzavarta az emésztését is és bizony többször is fájt a hasa. A bélrendszere egy ekkora babának még nincs igazán felkészülve a szilárd ételek feldolgozására, emiatt alakulhatnak ki különféle problémák (hasfájás, hasmenés, szorulás). Tehát, nem biztos, hogy jobb lenne. Inkább beszélj az orvossal, ő adjon tanácsot!
2009. ápr. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
még kicsike! Mivel anyatejes, nem hiszem hog ez lesz a jó megoldás. Gondold el mit reagál a gyomra a cukros gyümire vagy egy sűrű zöldfőzelékre! Tényleg kérdezd a dokit!
2009. ápr. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A dokim azt mondta,hogy ahogy gondolja anyuka!Sajnos falun lakunk,és egyybe van a gyerek és felnőtt orvos,nincs külön gyerekorvos sajnos,szerintem nem is ért hozzá!!El vagyok keseredve nagyon!És mi van ha 6 hósan is hasfájós lesz,akkor már muszáj hozzátáplálni..
2009. ápr. 18. 10:37
 5/7 A kérdező kommentje:
Esetleg neten tudtok orvost akitől megérdeklődhetném?
2009. ápr. 18. 10:39
 6/7 anonim ***** válasza:

szia! első vagyok.

talán megpróbálhatnál neten keresztül tanácsot kérni. azt hiszem lehet kérdezni dokikat pl. a kismama blogon, kistigris klub, homeopátia.info oldalakon. de biztos van több is, keress rá!


azt kellene kideríteni, mi okozza a hasfájást. az, amit Te eszel, vagy esetleg nehezen kakil, vagy puffad.

egyátalán a hasa fáj-e. tudom, ez hülyén hangzik, de az én fiam akkor is képes dobálni magát, húzogatni a lábát, ha ki van borulva, szóval dög fáradt... sokáig azt hittem, a hasa fáj (persze lehet, csak én vagyok ilyen béna..)

2009. ápr. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én babám is ennyi idős és nagyon hasfájós. voltunk gasztroenteorológusnál, aki NUtrilac-ot írt fel neki. Ez egy sűrítő folyadék, amit szopi előtt kell adni neki és utána nem bukik, nem fáj úgy a hasa. Szerintem hívj fel egy ilyen dokit (neten találsz egy csomót). És hozzátáplálás előtt próbáld ki ezt.
2009. jún. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!