Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » VAn még értelme kis szandált...

VAn még értelme kis szandált venni a lányomnak?

Figyelt kérdés
Már önállóan lépeget, és jó lenne ha megyünk a boltba vagy kinn is le tudnám rakni. De a cipő még meleg, van még értelme szandált venni??? 10 hónapos
2011. aug. 27. 21:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%
Mindenképpen ,mert a lakásba is olyan szandált kellene hordani ami 3 csatos !
2011. aug. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én vennék még a helyedbe, azért még lesz jó idő, ha nem is kánikula.

Viszont én idebent soha nem adok a lábára szandit. Az összes közelben lakó idősebb néni, és az anyukám is azt állítja, kell, hogy legyen mezítláb is.

2011. aug. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
én is az elsőnek adok igazat. lányom egy éves, kb. 3 hete kapott szandált a gyógytornász tanácsára. akkor kezdett el felállni. azt mondta itthonra adjunk rá szandit, hogy tartsa a kis bokáját, az udvarra azaz a a homokba nem muszáj.nyugodtan vehetsz még neki, mint ahogyan írták, bentre úgyis az kell.
2011. aug. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nagyon ügyeske, korán kezd el járni magától, biztos:) Talán én is vennék neki, de nem ezt a tipikus nyári szandit, hanem aminek zárt az orra. Azt tovább tudod ráadni, még egy kis zoknival is akár.
2011. aug. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A szandál tartja a bokát? Bár biztos van olyan is. Amíg csak kezd járni, felesleges, ha már sokat szaladgál, 70%-30%-ban javasolják a bokatartó lábbeli viselését (többet cipőben). Múltkor volt valamelyik babaműsorban. Meglepett, mert korábban többször hallottam azt, hogy melegben mezítláb lenni a legegészségesebb, pl. a lúdtalp is ezzel előzhető meg a legjobban.
2011. aug. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%

"Az a szülő cselekszik helyesen, aki minél később ad cipőt tipegő babája lábára. Minél tovább járkál a kicsi mezítláb, annál egészségesebb lesz a lába. A lábbelibe zárt lábfej izmai ugyanis kevesebb ingernek, kihívásnak vannak kitéve ahhoz, hogy igazodjanak a talaj egyenetlenségeihez. A gyermekcipőknek, a reklámokkal ellentétben, nincs semmilyen támasztó funkciójuk, mivel a kicsik könnyebben megtanulnak járni, ha a lábfejük nincs összepréselve. A gyermekcipő egyetlen feladata, hogy védje a lábakat a hidegtől, a szennyeződéstől és az esetleges sérülésektől. Ha pedig már topánkában jár a kicsi, fontos, hogy mindig a megfelelő méretet viselje, és soha ne nagyobbat."


[link]


[link]


[link]


[link]

2011. aug. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ez egy baromság ! Későbbiekben lesz jellemző ,hogy egészséges a mezitlábazás !
2011. aug. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Tévhit, hogy azonnal cipőt kell adni a babára, ha feláll, vagy járni kezd. Először még a (tappancsos talpú, csúszásgátló) zokni is megteszi, esetleg a puha talpú otthoni cipő, ha hideg a padló. A baba ugyanis kezdetben még a lábujjaival is kapaszkodik - jobb neki mezítláb, vagy zokniban, azaz, ha érezheti a talajt. Az első kiscipő tekintetében egyébként is megoszlanak a nézetek. A hagyományos szemlélet szerint kell cipő a babának, mégpedig olyan, ami jól tartja a bokáját. Azonban egyre elterjedtebb az a felfogás is, hogy a legtermészetesebb és legegészségesebb, ha a baba mezítláb gyakorlatozik, mivel azonban nem lehet mindig mezítláb lenni, olyan cipő kell, ami a legközelebb áll a mezítlábas viselethez - ilyenek a puha talpú cipők. "


[link]

2011. aug. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a "cipőben" járok. Én már nem veszek szandit, cipőt vettem. Idebent mezitláb van mindíg, sétakor is a babakocsiban, és viszem a cipőt, zoknit. Ha kiveszem, fél perc alatt ráadom. Még úgysem járkál órákat, azalatt a 10-15 perc alatt nincs benne melege.
2011. aug. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
az en lanyom is 10hosan kezdett el jarni, most 11, de nem vettem neki szandalt, cipoben meg zokniban jar, az a 15 perc nem olyan hosszu ido. Jatszoteren meg mezitlab van.
2011. aug. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!