Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most jobb ha féltjük a babát...

Most jobb ha féltjük a babát a baciktól, vírusoktól vagy az a jobb ha inkább megkapja őket?

Figyelt kérdés
A fiam 1 éves és eddig mindig vigyáztam,hogy nehogy elkapjon valamit.infulenzás időben nem nagyon vittem tömegbe,állandóan kezet mostam,sterilizáltam a cumijait stb.De mindenhol azt hallom,hogy nem szabad ennyire vigyázni,mert gyenge lesz az immunrendszere?Ez tényleg igaz lehet vagy tévhit?Direkt vigyem betegek közé és akkor jobb lesz neki?Hát elég furcsán hangzik.Egy kis náthát leszámítva eddig hála az égnek nem volt beteges.Akkor nem lesz erős az immunrendszere?Ti hogy látjátok ezt?
2009. ápr. 18. 10:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

én is úgy csinálom, ahogy te. nem viszem betegek közé. ha elkap vmit, akor azt az utcán sétálás közben is elkaphatja, szóval ezt nem kell erőltetni. szerintem direkt betegek közé ne vidd, az hülyeség.

amire meg nincs felkészülve a szervezete, azzal betegség formájában megküzd pár napig. ez volt nálatok pl. a gyenge nátha.

11 hós, eddig még nem beteg manó anyukája

2009. ápr. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Betegek közé azért ne vidd, igaza van az előző hozzászólónak! Véletlen megbetegedéseket úgyis össze fog szedni, főleg amikor oviba kerül. Ott aztán úgyis találkozik mindenfélével. :)
2009. ápr. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Na jó az óvodában ott tudom,hogy elkerülhetetlen,de úton-útfélen azt hallom,hogy ha két éves koráig nem találkozik bizonyos bacikkal,vírusokkal,akkor úgymond már cseszhetem,mert nem fog tudni megerősödni a szervezete.Mondjuk az én logikus gondolkodásom szerint pont azért vigyáznék rá két éves koráig,hogy erősödjön.Csak azért aggódom,hogy nehogy pont rosszat tegyek neki ezzel a túlzott óvatossággal,féltéssel.
2009. ápr. 18. 11:08
 4/4 anonim ***** válasza:
ez sose fertotlenitettem neki semmit, mondjuk nem is cumizott es a tejcsit is cicibol itta. Emberek koze batran viszem, de a beteg embereket mi is keruljuk azert. Sose volt meg csak megfazasa sem. Elmeletileg a tul steril kornyezet valoban okozhatja ezt. Bar szerintemn egy normal haztartasban akarva, vagy akaratlanul is talalkozik a pici bakteriumokkal.
2009. ápr. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!