Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik cumisüveg mire való?

Melyik cumisüveg mire való?

Figyelt kérdés
Kaptunk egy MAM-os ajándékcsomagot. (Amit az ott dolgozók kapnak hogy ismerőseiknek ajándékozzák.) Eddig, 7 hónapig kizárólag anyatejet kapott a babám, és most kezdjük a hozzátáplálást. A csomagban vannak különböző lyukú cumisüvegek, melyik mire való? Víz, tea...stb.
2009. ápr. 18. 12:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A vizes/teásból vizet vagy teát lehet adni, vagy egyáltalán nem rostos gyümölcslevet, szóval ezen csak az megy át, ami picit sem sűrűbb vagy darabosabb. A tejesből tápszert, lefejt tejet szoktak adni. Van még a főzelékes, bár ma már szerencsére nem trend főzeléket cumisüvegből adni (nagymamám még úgy csinálta anno), ezeken nem lyuk van, hanem egy X alakú vágás. Ebből én pl. banán turmixot adtam, ami lényegesen sűrűbb, meg ilyen gyümölcs turmixokat, amik kanalazáshoz hígak, de azért mégis sűrű az állaguk. Viszont nem volt csak tejes vagy csak teás cumisüvegünk, az ugyan abból a fajtából ment.

Viszont ha 7 hónaposan még egyáltalán nem cumisüvegezett a kisbabád, akkor inkább már a pohárra tanítsd, fölösleges a cumisüveg ilyenkor már szerintem. Vagy esetleg a csőrös itatóra, ilyesmire.

2009. ápr. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Érdeklődik a pohár, üvegek iránt, amikor iszunk, nyúl utána (üvegből iszunk ásványvizet), ezért én is így gondolom. Éjszaka viszont eddig gyakran felsírt, de a szeme ilyenkor csukva van. Eddig cicit kapott, most azzal szeretném a felébredéseket ritkítani, hogy vizet adunk. Csak fogalmam sincs, melyik cumisüveg a vizes ??? Hogy néz ki a cumi része?

És egyáltalán, Sinlac, tejpép vagy bármi más, ha még kell ilyenkor (még nem néztem utána, ezek mikor, miért kellenek), azt miből? Ezért kérdeztem úgy, melyik mire való?

2009. ápr. 18. 14:51
 3/3 anonim ***** válasza:
A Sinlacot kanállal add neki.
2009. ápr. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!