Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen beosztás szerint...

Milyen beosztás szerint etetitek 6 hónapos tápszeres gyermeketeket?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy hányszor adtok neki tápszert naponta, mennyit, és gyümölcsöt, zöldséget ugyan abban az időben kap?

Ha adtok neki üveges ételt, megeszi alkalmanként az egészet?


2011. aug. 28. 20:39
 1/5 anonim ***** válasza:

5 és fél hónapos a kisfiam, de kb. így néz ki.

Reggel tápszer

Délelőtt gyümölcs

Ebéd tápszer

Délután főzelék/gyümölcs vagy tejpép

Vacsora tápszer


Minden esetleges plusz étkezés tápszer.


Éjszaka már ritkán eszik, este 8-tól alszik 6- fél 7-ig.

Nem eszik meg egy üveg bébiételt, általában felezem és felturbózom babapiskótával vagy gabonapéppel. Gyümölcsöt mindig frissen készítek neki, csak vésztartaléknak van itthon üveges. Eddig délután is gyümölcsöt kapott, megpróbálunk ráállni a főzelékekre is.

2011. aug. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én babám (állitólag rendhagyó módon), de csak 4 szer eszik 1 nap (kihagyja a reggelit), viszont alkalmanként sokat eszik.

Reggel fél 10: 240ml. tápszer

14óra: kb. 240g főzelék, és 60g gyümölcs

18óra: 270ml. tápszer

21:30: 270ml. tápszer.


Ennél sűrűbben nem hajlandó enni, és alkalmanként ennél kevesebb nem elég neki. A gyümölcsöt sem fogadja el 2 étkezés között, csak főétkezés után. Nálatok hogy eszik?

2011. aug. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nálunk így folyik az étkezés:

07:30 - 180 ml tápszer

11:00 - 150 ml tápszer, tejbegríz

15:30 - 150 ml tápszer, üveges főétel

19:00 - gyümölcs(friss vagy üveges)

21:30 - 180 ml tápszer


De mostanában szinte csak a tápszert fogadja el, az ételekből csak 1-2 kanállal.A problémám az, hogy egyre több tej kell neki, és nem hajlandó több ételt enni.De az eddigiekből azt szűröm le, hogy nem is olyan sok ez a tápszer amit én adok neki.És hogy megy nektek a kanállal való etetés?

2011. aug. 28. 21:14
 4/5 anonim ***** válasza:

Reggeli: 7.30-8.00, 180 ml tápszer

Tízórai: 11.00, 120 ml tápszer

Ebéd: 13.30-14.00, 100-130 ml főzelék (üveges)

Uzsonna: 17.30-18.30, 200 ml tápszer

Vacsora: 20.30, 120-160 ml tápszer.


És az én kisfiam 7 és fél hós, szóval szerintem nagyon ügyesen táplálod a babád, biztosan eleget eszik!

2011. aug. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

20:53-as vagyok.. Szerintem pont jó mennyiségű tápszert adsz- legalábbis az én védőnőm is ezt mondta, csak azt is mondta, ha kiváltom az ebédet főzelékkel, akkor ne adjak már tápszert utána, mert a 2-t nehezen tudja feldolgozni a gyomra. Én ezért adok neki főzi után gyümit napi fél babakeksszel összeturmixolva.

Kanállal egész szépen tud enni, csak elég macerás, mert nagyon mohó, és állandóan feldönti a kezemben lévő kaját, meg belenyúl. Az biztos, hogy a tápszerrel kevesebb a macera. Nálatok kanalazás?

2011. aug. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!