Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más 10 hónapos baba (vagy a...

Más 10 hónapos baba (vagy a körüli) is akaratos, vagy csak az enyém?

Figyelt kérdés

16-án múlt 10 hónapos, és mostanában eléggé akaratos, hisztis lett.Feláll mindenhol, persze olyan dolgokat szeretne, amit nem lehet, én elveszem onnan, mondom, hogy nem szabad, és totál ki tud akadni.

Néha látszik rajta, hogy dühös, ideges.

Ez mennyire általános, vagy normális?


2011. aug. 29. 17:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
attól függ mennyire ideges,de amúgy természetes hisz megküzd azért,hogy odaérjen te meg odébteszed:-)
2011. aug. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

mikor odaér, elveszem, elkezd sírni(persze csak hisztis sírás) és néha csapkod a kezével.

Ez normális már ebben a korban?

2011. aug. 29. 20:43
 3/13 anonim ***** válasza:

Enyém tegnap volt 10 hónapos, és ő is csinál ilyesmit.

Elveszek tőle valamit, vagy elveszem őt valahonnan, néha elkezd sírni, csapkodni. Ez van, még csak most tanulja a NEM szócska értelmét. Meg kell tanítani neki, hogy mit lehet, mit nem.

Én babám azzal "idegesít" engem, hogy állandóan az én lábamban áll fel, de úgy, hogy lépni ne tudjak tőle. Ha leguggolok (mert mondjuk biliztetem a nővérét), akkor egyből felmászik a hátamra.

2011. aug. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

köszi, hogy írtál:)

Akkor ez a korral jár...nálunk az van, hogy néha megérti, hogy nem szabad, néha nem.

Ha az etetőszékben ül, és nem adok oda neki valamit, amit kér, akkor meg elkezdi lesöpörni az asztalról, ami a keze ügyébe akad "dühében"...

2011. aug. 29. 21:15
 5/13 anonim ***** válasza:
Az én fiam,igaz még csak 9 hónapos,de már borzasztó akaratos.még csak úgy tud járni(hát inkább lépegetni) ,ha fogjuk a kezét.Annyira szeretne már járni,hogy azt se bánná,ha egész nap foghatná a két kezem és bejárnánk így mindent.De,ha felveszem az ölembe,mert már elég és nem valami jó a gerincnek,akkor ő fogja és hátra vágja magát.mindig ezt csinálja.meg ha nem tetszik valami neki,akkor összeszorítja ökölbe a két kis kezét és mérgelődik.:)
2011. aug. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

oh, szuper:)mármint hogy nem a babám extrém eset, hanem hogy ez normális:)

Csak azért kérdeztem amúgy, mert mondják néha a rokonságba, hogy milyen akaratos, de szerintem nem annyira durva, csak próbálgatja a határait,meg kezd öntudatra ébredni.

2011. aug. 29. 21:32
 7/13 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok

Én olyankor azt szoktam mondani,hogy nem baj hogy ilyen,remélem később az életcéljait,álmait is ilyen nagy akarattal fogja elérni.:)

2011. aug. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
milyen igazad van!nem baj, ha van indulata, akarata, csak jó mederbe kell terelgetni:)
2011. aug. 29. 21:41
 9/13 csill79 ***** válasza:
Kb 2 napja kérdeztem hasonlót,csak nekem lányom van.Ő is 10 hónapos és hisztis lett.Én is meg voltam ilyedve:)Képes a földön hemperegve sírni ha valami nem tetszik neki:)))Mondjuk ő nem ideges,csak hisztis.
2011. aug. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is 10 hónapos, ő is most kezdte az akaratát igen határozottan képviselni :-)
2011. aug. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!