Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A reggel lefejt anyatej...

A reggel lefejt anyatej biztos, hogy nem romlik meg estig a hűtőben?

Figyelt kérdés
Csak mert olyan furi savanyú szaga lett, és nem szeretnék gyomorrontást a babámnak.
2011. aug. 29. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:
24 órán belül el lehet még fogyasztani vagy le kell fagyísztani.
2011. aug. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia, én is észrevettem a savanykás szagot, de nem mindig, pedig mindig, minden nap ugyan úgy járok el, vagyis inkább az összetételétől függ szerintem. Én minden este 10-11 között fejek le egy adagnyit (a 3 hós babám 2 hónapja este f8-tól reggel 8-9-ig alszik, szopi nékül, így 10-11-kor bátran fejek még egyszer), beteszem a hűtőbe és másnap este használom fel (pótolom vele az esti cicizést, mert este kb 220 ml-t iszik meg, ennyi nincs a két cicimben együtt). Így csinálom már egy ideje, nem volt baja a tejtől, szóval szerintem nem romlik meg.
2011. aug. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hú így én is jártam.A reggel lefejt tejet este odaadtam a babámnak aki nehezen fogadta el.Erőltettem mert láttam,hogy éhes de amint belekortyolt nem kellett neki.Megkóstoltam és olyan furi volt az íze és a szaga is.Kikészültem azt hittem romlottat adtam neki.De nem,csak ennyire megváltozik a tej íze.Legalábbis több anyuka azt mondta,hogy ez természetes és ezt olvastam a neten is.Többször kipróbáltam és mindig más volt az íze,a kisfiam nem is fogadta el soha.A fagyasztott is megváltozik sajnos.

Ha elfogadja nyugodtan adhatod neki.

2011. aug. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Biztos nem romlik meg, én minden nap 10 körül (ekkor kap tejpépet) és este fejek, amit másnap este a félhetes etetésre adok neki oda és még nem volt soha semmi baja, pedig már jópár hónapja ez a menet. egy 9 hós kisfiú nauykája
2011. aug. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nauykája = anyukája :D
2011. aug. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A furcsa szag és megváltozott íz általában azt jelzi, hogy működnek az anyatejben megtalálható emésztő enzimek és elkezdték a lebontást. Ettől a tej még nem rossz, nem okoz gyomorrontást.


Az enzimek a leggyorsabban testhőmérsékleten működnek. Ha azt szeretnéd, hogy kevéssé hassanak, gyorsan hűtsd le és felhasználása előtt kíméletesen melegítsd fel (vízfürdőben), de ne tartsd sokáig melegen.

Ne melegítsd 37 fok fölé és SOHA ne használj mikrohullámú sütőt a melegítéséhez!

2011. szept. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!