Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos babámat már csak...

6 hónapos babámat már csak reggel-este szoptatom. Összesen 300-320 ml anyatejet eszik. Délelőtt főzelék+tea, délben szintén, délután Sinlac gyümölccsel+víz. Nem kevés ez a napi anyatej?

Figyelt kérdés
Orvosi utasításra eszünk így, de tudtommal több anyatejet, vagy tejszármazékot kéne kapnia. Ezt elfelejtettem a dokitól megkérdezni...
2009. szept. 21. 21:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%

Hát elég gáz orvosod lehet. Ilyen idős korban még épphogy csak kóstolgatni kellene, nem egész étkezéseket kiváltani.

Jól gondolod, ez így iszonyúan kevés. A hozzátáplálást maximum 1-re kellene redukálni, és visszaszokni a szoptatásra.

2009. szept. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%
Nem értek egyet az előttem szólóval. Mi is hasonlóan ettünk hat hónaposan, ha kevesebb "szilárd" étel volt, felébredt éjszaka, mert éhes volt. Szerintm az orvos nem véletlenül határozta meg így, ő azért mégis csak jobban tudja. A Sinlac-ot nem ismerem, de az is olyan, mint a tápszer, csak táplálóbb, nem? Mert ha olyan, az is beleszámít a napi 500 ml tejszármazékba (egy éves korukig ennyit kell naponta enniük).
2009. szept. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
45%

Nem muszáj egyetérteni, de akkor is így van. Orvost kellene váltania, mert aztán hetente járhat majd hozzá, mert mindenféle baja lesz a gyereknek. Ha nem most, akkor majd évek múlva. Egy ilyen orvosnak el kellene vennie a diplomáját.

Tudom, mostanában nagy divat a korai hozzátáplálás is, mert a drága anyukákat sajnos csak az érdekli, hogy ne kelljen tápszert venni, kevergetni, vagy szoptatni, csakhogy azt kellene felfogni, hogy az ember nem a kényelméért szül gyereket, és a babának 6 hónapos korig csak anyatejre vagy tápszerre van szüksége. Utána lehet lassan elkezdeni a hozzátáplálást. De nem úgy, hogy 6 hónaposan már napi 3x kap mást enni! Még épphogy csak sárgarépát meg almát ehetne.

2009. szept. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Akkor most hogy legyen szerintetek? Gasztroenterológus mondta ezeket, akihez a baba 6 hetes kora óta járunk... Szerintem megkínálom cicivel a déli evéskor is.
2009. szept. 22. 12:58
 5/13 anonim ***** válasza:
63%
Az előttem szólónak vagy nincsen még gyereke, vagy nem tudom, milyen anya lehet...Hogy lehet így ráijeszteni valakire, hogy előbb-utóbb beteg lesz a gyereke...!!!Az én véleményem az, hogy nem szabad ilyen nagyon ragaszkodni azokhoz a dolgokhoz, amit m ost hangoztat az orvostudomány. Miért ne fogyaszthatna egy 6 hónapos baba szilárd táplálékot?! És miért csak répát és almát? Ugyan már...Én úgy tudom, napi 500-600 ml tejfélét kell elfogyasztani egy babának 1 éves koráig, de ebbe benne van a tejpép is, vagy a sinlac stb, valamint később a joghurt, a sajt és az a tejmennyiség is, amit főzéshez felhasználsz. A kislányom még éppen nincs 7 hónapos, de már adtam neki joghurtot is (Persze nem gyümölcsjoghurtot, hanem natúr j.-ot, gyümölcspéppel). Természetesen én sem tejjel táplálom, hanem tápszerrel, de erről is megvan a véleményem: biztos van alapja annak, hogy a tápszer jobb, mint a tej ilyen idős korban, de gondolkozzunk el azon is, hogy ki venne tápszert, ha az orvosok támogatnák azt, hogy tejet is lehet adni a babáknak....Persze, hogy senki...
2009. szept. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha van elég tejed akkor a hozzátáplálások után kínáld meg cicivel is. Különben, ha a reggeli és esti szopi mellett a sinlac-ból vagy tejpépből megeszik 150körül, akkor jó ahogy leírtad. Nekem nem volt elég tejem, így 4,5hónaposan kezdtük a kóstoltatást, 6hónaposan már a tízórai és az uzsonna ki volt váltva, most 7 hónapos a lányom és már az ebéd is. Reggel-este szopizik, délelőtt gyümölcs, délben főzelék, uzsonnára pedig sinlac vagy tejpép,tejberizs. Így megvan a napi fél liter tejalapú étkezése. Én ezt orvossal egyeztettem. Szépen fejlődik a babám, mozgása, fogzása, gyarapodása is rendben. Vidám, nagyon aktív, egészséges.
2009. szept. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%

Szia! Szerintem is túl spk étkezést váltottatok ki, de így is megoldható, hogy egyen elég tejet.

Én sosem váltottam ki étkezést a hagyományos értelemben, mindig szoptatás után kínáltam szilárddal. Egy idő után már tudta, hogy pl délben a szopi után főzelék van és egyre kevesebbet szopizott, majd ette a főzeléket, míg egyszer már nem kért a cicit, csak a szilárdat, így 8 hós korában még 3x szopizott és teljesen ő irányította az egész "leválasztást".

Szóval szerintem válassz ki még egy étkezést, pl az ebédet és előtte vagy ha úgy látod jónak akkor utána szoptasd meg és így meglenne a napi fél liter tej.


Nem tudom ki írta korábban, hogy kényelmesebb hozzátáplálni, mint szoptatni, de nem hiszem hogy szoptatott/tápizott/hozzátáplált valaha is. A szoptatás a baba táplálásának legkényelmesebb formája, tehát pont nem a lustaság vezérelte a kérdezőt...

2009. szept. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Egyetertek az elso valaszoloval,megha lelett pontozva is)

Szerintem csak most kellene kezdeni a kostolgatast.Probalj meg minden etetes utan adni meg neki szopni.

[link]

2009. szept. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%
a sinlac nem tejalapu etkezesnek szamit, ugyanis nincs benne tejpor
2009. szept. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Szia mi 7 honaposok vagyunk és igaza van a második válaszolonak,hogy 6 hoson répa meg alma.Sajnos sok anyuka siet és ad mindenfélét és ezektöl nem most lessz beteg hanem felnöt korára jön a hasnyál mirigy gyuladás stb.Ha van anyatej én nem táplálnék hozzá anál jobb sincs mint a cici.Mindig agy étel után cicit és ö eldönti,hogy akare enni.Mi még mindig 5 ször szopizunk és 3-szor eszünk.Van egy jo könyv lelehet tölteni nézd meg mindent leir,hogy hány hosan mitt lehet enni.kismamablog.hu
2009. szept. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!