Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hós után akinek pöttyök...

15 hós után akinek pöttyök lettek, volt más tünet is?

Figyelt kérdés
Múlt hét kedden kaptuk meg a 15 hós oltást, és ma a fiam alakrján folyamatosan jöttek a pöttyök, már 8 db van, akinél ugyanez volt a helyzet, volt más tünet is, vagy megússzuk ennyivel? picit megy a hasa is.Köszi
2011. aug. 29. 20:06
 1/8 A kérdező kommentje:
*15 hós oltás után
2011. aug. 29. 20:07
 2/8 anonim ***** válasza:
Nagyon érdekes a kérdésed. Kb.másfél héttel az oltás után a kisfiam beteg lett, torokgyulladás, 40 fokos lázzal. Kapott gyógyszert, majd tele lett kiütésekkel. A lába és a mellkasa. A kezén is lett néhány. Úgy gondoltuk, nem a gyógyszertől, mert csalánkiütése volt már gyógyszertől és az másmilyen volt.A betegséggel hoztuk összefüggésbe. Volt itthon Elobase krém, azzal kentem két napig, majd elmúlt. Egyébként a foga is jött. Szóval rejtélyesek voltak a kiütések, de elmúltak.
2011. aug. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszi a választ, nekem előre szoltak a dokinál, hogy 7-11 nap körül láz, vagy kiütés jelentkezhet, mivel most vírust oltanak nekik, és azért lehet pöttyös, mert a skarlát, rubeola, és egyéb ilyenek ellen kapja az oltást 15 hósan. AMa hívtam a védőnőt, azt mondta normális, max 2,3 napig tart amíg jönnek a pöttyök, dolgozik a szervezete, viszont ilyenkor legyengül az immunrendszere, és ezért hamarabb elkapnak egyéb betegségeket, ha közösségbe viszem. Azt tanácsolta ne vigyem ezen a héten játszóra, nehogy ő kapjon el valamit. Náthát említett még hogy lehet.

Arra vagyok kíváncsi, hogy akinél lettek pöttyök, azoknál ez a "vége" vagy ez a kezdet, és még jön a java. Persze minden gyerek más, csak én már szeretnék túllenni ezen a pár napon. Ahogy leírtad, lehet, hogy nektek is azért volt torokgyulladás, mert legyengült az immunrendszer az oltás miatt pláne, ha a pneumoval kapta(én külön kértem 1 hónappal elcsúsztatva),de nem biztos....

2011. aug. 29. 20:23
 4/8 anonim ***** válasza:
mi a 12. napon vagyunk az oltás után, és eddig egyszer volt lázas, de nurofen után egyből lement, ez volt vasáárnap reggel, majd a mai napon látok rajta piros pöttyöket, de csak 5db,nem tudom, hogy ez mi, de remélem csak a meleg, vagy valamilyen kajátol van.
2011. aug. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, nekem még a babám nagyon nyügi, lehet ez is az oltástól van, de lehet hogy a fogzástól, vasárnap bújt ki a 16. foga, sokat szenvedtünk vele, lehet hogy attól volt a láz is.
2011. aug. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,

20:15-ös vagyok. Köszönöm, hogy visszaírtál. Ezt nem tudtam, hogy amiatt. Mivel mamánál voltunk (más városban) mikor beteg lett, másik dokihoz mentünk, aki nem tudott az oltásról. Én pedig nem említettem, mivel eltelt több, mint egy hét. Szóval a pöttyök 2-3 napig tartottak.

2011. aug. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
20:15-ös: ezért van ez az oldal !:-)
2011. aug. 29. 21:12
 8/8 A kérdező kommentje:

20:54-es:

reggel mikor öltöztettem, akkor pici pötty volt, de élénk piros, majd nagyobb lett, és most olyan mintha udvara lenne. Nem tudom nektek milyen, csak leírtam nekünk milyen. jobbulást nektek is! nem egybefüggő, hanem különálló. kíváncsi vagyok reggelre lesz e több.

2011. aug. 29. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!