Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik, hogy az anyatejtől...

Létezik, hogy az anyatejtől fáj a pocija a babáimnak?

Figyelt kérdés

Állandóan fel vannak puffadnak. Most már egy hónaposak, de egyre rosszabb a helyzet. Állandóan szopiznának. Jól gyarapodnak, állítólag még túl sokat is. A védőnőm szerint próbáljam ki ,hogy pár napig csak tápszert kapnak, és közben fejjem a tejet. Ha nem változik a helyzet,akkor visszatérhetek az anyatejhez.

Járt már valaki hasonló helyzetben,hogy azért kellett leállni a szopizásról, mert nagyon fájt a baba hasa tőle. Nem eszem puffasztót, és már infacoltól kezdve a grive waterig mindent kipróbáltunk...

Tanácstalan vagyok teljesen....


2011. aug. 30. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Babáid hasfájosak. De szerintem a tápszer semmit nem fog megoldani. akinek a babája hasfájós annak mindentöl az.

szerintem ne állj le a szoptatással.


kislányom tápszeres volt, de én nem állnék le a szoptatással. tápszertöl is fájni fog.

még kb 2 hét és elmúlik, kb 6 hetes korukig hasfájosak a babák.

2011. aug. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem se állj le a szoptatással, viszont tartsd be, hogy két szopi között teljen el minimum 2,5-3 óra szünet. Az nagyon nem jó, ha folyamatosan esznek, mert attól is fájhat a pocijuk - egyszerűen nincs idejük emészteni. Mivel már egy hónaposak, használhatsz infacolt, espumisant vagy egyéb hasfájásra való szert is, a tápszer ilyen értelemben nem megoldás.
2011. aug. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ismerek olyat akinek egyik gyermeke sem bírta az aynatejet. Ritka, de előfordulhat. Bár náluk nem puffadással járt, hanem örökös sírással főleg kajálások után, és rettentő csúnya kiütésekkel. Neki abba kellett hagynia a szoptatást.

De én úgy gondolom, hogy a Te kisbabáidnak "csak szimpla" hasfájásuk van. Figyeld őket, segíts nekik pukizni kis tornával, adj nekik infacolt, nekünk az nagyon jó volt, később én kaptam papaverines cseppet is, ebből kapott összességében 6-7 cseppet, és el is felejtettük a hasfájást. Türelmet, és kötél idegeket kívánok, elmúlik ez az időszak is:-)

2011. aug. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom hasa az anyatejtől fájt.Mint kiderült azért, mert örökölte az apjától a laktózérzékenységet.Egy hónapig szenvedtem a szoptatással, míg kapott egy spec. tápszert.Attól helyreállt.
2011. aug. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia, az én fiamat 3 hónapos koráig tudtam szoptatni. Addig fájt a hasa, aztán amikor tápszert kapott mintha elvágták volna! Úgyhogy ehettem én akármit, ihattam akármit, élhettem volna sajnos kenyéren és vízen is, akkor is fájt a hasa a fiamnak a tejemtől :-(((
2011. aug. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!