Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejtől hasmenés? 3 hós baba.

Anyatejtől hasmenés? 3 hós baba.

Figyelt kérdés
betegek voltunk nagyobb lánynak hörghurutja lett, picim és én is elkaptuk, neki antibiotikum és nekem is. aztán mindkettőnknek hasmenés, de szegénykém minden evés után kakilt, bevittem a korházba 1 hete szombaton, dokinéni szerint antibiotikum utóhatása illetve az én hasmenésem miatt lehet neki, ne szopizzon mig én nem vagyok jól,helyre is jött, na most már én is helyre jöttem el is telt pár nap, ma gondoltam délutáni etetés szopizás lesz, képzeljétek ugy ment a hasija hogy át kellett öltöztetnem. létezik hogy az anyatejtől lenne? tejérzékeny lett? dokinénink meg szabin van, visszatértem a tápihoz.
2011. jún. 14. 20:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%

Ilyet se hallottam még...Szerintem nem kellett volna abbahagyni a szoptatást.Éppen hogy többet kellett volna szoptatni.Biztos nem az anyatejtől ment a hasa.Most pedig szegény gyomrának biztos vissza kell állni az anyatejre.Szerintem ne tápszerezd,majd helyre jön a kis gyomra.Egyébként mi az,hogy hasmenés.Egy anyatejes babánál,ha nem zöld,vagy véres a széklet,nem igazán számít az állag.

Minden jót nektek,és szívből sajnállak,hogy egy ilyen "okos"dr.-nőt fogtatok ki.Anyatejre egyébként nem lehet allergiás a baba,de ha te eszel allergizáló ételt,pl.epret,vagy cseresznyét(ez kifejezetten hashajtó),vagy sok tehén tejet iszol,akkor ez a babánál is okzhat allergiát,vagy más székletet,hasfájást.

3 gyerekes éveken át szoptató anyuka

2011. jún. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%
Hát olyan dokinénihez, aki a beteg babát eltiltja a szoptatástól, nem is vinném többen a gyerekemet!
2011. jún. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 xStefix ***** válasza:
56%
Egyetértek az előzőekkel!
2011. jún. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Teljesen igaza van az elsőnek! Egy anyatejes baba széklete addig nem hasmenés, míg nem habos, nem bűzös... Akár napi 6-8 híg széklete is lehet. Amikor meg beteg vagy és esetleg ő is elkapta, mindennél fontosabb, hogy szopizzon, mert ezzel tőled készen kap ellenanyagokat... hogy ezt egy orvos nem tudja, az szégyen!

Ja! Antibiotikum: kapott a baba probiotikumot? És te? antibiotikum mellé mindig kellene szedni..

2011. jún. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Persze kaptunk probiotikumot is.azt mondta a virus toxinja átmegy a tejbe,büdi is volt a kakija.én nem eszem sok tejes dolgot.második babám,az elsö is anyatejes volt és ö is eddig de ennyire sokszor és ilyen állagu széklete nem volt egyiküknek sem.szoval én elhittem amit mond és a babám jobban is lett,kevesebbet is kakilt és megszünt a büdi.( 1x volt szaga,mikor bevittem a korházba) nem tudom, a házidokink szabin van.
2011. jún. 14. 21:19
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A hasmenés az antibiotikumtól van, nem az anyatejtől, ezt "valamiért" elfelejtette mondani a doki. :-(((((


Én szoptatnék rendületlenül tovább, mert az a legjobb a gyereknek, nem a táp. Valamint adnék probiotikumot, ami pótolja az antibiotikum által kiirtott bélbaktériumokat a belekben (ezért megy a gyerek hasa). Két jót tudok ajánlani: Normaflore, és a Pro+Kid. Neked is és a babának is!


Ezt a dokit meg úgy otthagynám, mint a sicc.

2011. jún. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én is azt mondtam, hogy anyatejtől nem lehet hasmenéses a baba, a lányomat 18 hónapig szoptattam! Ellenben a kisfiam (most 5 hónapos) valóban nem bírta a tejcsit, újra és újra megpróbáltuk, mindig súlyos hasmenés lett a vége. Hozzáteszem, hogy ő koraszülöt volt, és rota fertőzésen is átesett a koraszülött intenzíven, tehát a bélrendszere elég megviselt állapotba került, ez is közrejátszhatott. Ennek ellenére amikor itthon csak azért is elkezdtem szoptatni, újra hasmenése lett! Ha más mondja, nem hiszem el! Abszolut szoptatás párti vagyok!! Nekem azt mondták, hogy előfordul ilyen, a baba nem tudja megemészteni az anyuka tejét, erre létezik egy gyógyhatású készítmény, ami az anyatej összetételét befolyásolja, és megszűnnek a panaszok. Sajnos mi eddig nem jutottunk el, mert három hónap kitartó fejés után, de szoptatás nélkül, mégis elapadt a tejem.:(

Nézz utána, és ne add fel, próbáld meg újra ésújra a szoptatást, de azért szerintem ne mindenáron...

Ez sajnos az én személyes tapasztalatom.

Sok sikert, és jó egészséget nektek!

2011. jún. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

huuh én is csatlakozom a többiekhez...

Nem tudom milyen babád kakija, de nekem 3 hónapos korától 4 hónapos koráig olyan kakijai voltak, hogy konkrétan, az egész háta olyan lett!Volt, hogy szoptatás közben kakilt, és még az én farmar gatyám is átázott!!És ez minden nap ment, 4 hósan elkezdtem hozzátáplálni almával, akkor megszűnt ez.

Ha van tejed, szerintem szoptasd, én legalábbis szoptatnám még egy ideig.És ha nagyon nem javulna a helyzet, akkor adnék tápszert.De egy ekkora baba minden kakija híg...

Amúgy húgom császárral szült, szétnyílt a sebe, begyulladt, durva érzéstelenítőket és antibiotikumot szedett és mellette szoptatott...tudom, ez már késő, de nem hinném, hogy az anyatej bajt okozhatna!

Max felborult a kis bélműködése, ennek kell helyre állnia.

Ha beszéltél a dokival azért írd meg légyszi mi volt...

2011. jún. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
29%
azért ne bíráljatok már felül egy orvost, nagyokos szoptatás fanatikusok! b.sszus...
2011. jún. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó sokat segítettél utánna járok,nekem is volt viszonyitásom az elsö lányomhoz ezért hallgattam a dokira.aztán meg olvastam hasonlót.
2011. jún. 14. 21:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!