Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy is van ez az újszülött...

Hogy is van ez az újszülött látogatásával kapcsolatban (6 hét)?

Figyelt kérdés
Nálatok ment valaki hozzátok az első 6 hétben? Az én anyukám és hugom biztos itt lesz, mivel egy házban lakunk, de akkor úgy fair ha anyósom is láthatja a babát már pár naposan. Na de mi van a rokonság többi tagjával? Férjemnek elég népes a családja és a baráti köre, nem akarom, hogy egyfolytában látogatók legyenek nálunk. De meg fogják ezt érteni? Vagy a rokonok jöhetnek? Vagy csak a szüleink? Ti hogy csináltátok?
2011. aug. 30. 11:49
 1/8 anonim ***** válasza:
ezt nektek kell eldönteni.a mi családunk nem nagy,de mindenki láthatta pár naposan a fiúnkat.este született,reggel már a szüleim bent voltak a kórházban,Tesómék is,másnap Anyósék és a barátnőm is.amikor hazajöttünk,akkor is jöttek látogatók,rokonok.engem nem zavartak,mert persze nem maradtak egész napra,és nem kellett őket traktával várni,sőt ők hoztak nekünk ezt-azt.én egy hét után mindent úgy csináltam,mint előtte,tehát főzetem,takarítottam,stb,nem pihentem hat hetet.nem is bírtam volna,nem vagyok az az egy helyben ülő tipus.egy hetesen már minden nap vittem sétálni,sőt a Dédihez is elvittem autóval,mert ő nem tud járni.
2011. aug. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek, úgy csináljátok, ahogy nektek jó. Te ismered a rokonaidat... tőlem senki nem várta el, hogy 7 fogásos ebéddel várjam az újszülöttem mellett. Jöttek, és ők hoztak szinte mindent. Sőt, 1 hónaposan már mentünk rokonokhoz, 200 km-re (Mindenszentek ünnepre).
2011. aug. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk az édesanyám jött minden nap.Mivel császárral szültem és nehezen mozogtam,ezért én azt mondtam az első héten más ne jöjjön.A második héttől már jöhettek a többi rokonok is.Bár nekünk nincs nagy rokonságunk.
2011. aug. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi indoka nincs ennek. Hozzánk jöttek első perctől kezdve. És ahogy hazajöttünk a kórházból én is azonnal vittem sétálni a piciket.

Épp múltkor láttam történelmi dokumentum filmben, hogy nagyon gyakran végződőtt tragédiával a terhesség, szülés és a gyerek is ritkán maradt életben-ez volt az indoka, hogy terhesség kezdetétől rejtegették a kismamát és a babát. De ma már ennek semmi értelme.


Ami betegségek szempontjából a legveszélyesebb kor az a 9 hónapos kor, hiszen az anyai immunsejtek már a saját még nem véd. De ez pont az a kor, amikor nekiáll homokozni a gyerek, irdatlan mennyiségű koszt fal fel, úgyhogy a legkevésbé vannak ekkor óvva. és még sincs semmi bajuk, ki van ez találva.

2011. aug. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hozzánk jöttek már akkor is amikor a pici egy hetes volt.Engem nem zavartak,örültem a társaságnak.Amúgy nem tudok olyanról,hogy az első 6 hétben senki nem látogathatja a babát.Sétálni akkor hogy fogtok menni?

Én ezt még nem is hallottam,hogy így lenne...

2011. aug. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én megvesztem volna ha 6 hétig hármasban üldögéltünk volna a párommal meg a gyerekkel. Örültem ha jött valaki, mert átadtam a gyereket, és el tudtam menni WC-re, főzni egy kávét, vagy megfésülködni :)


Teljesen normális hogy látni akarják. Most még influenzaszezon sincs. Aki egészséges hadd jöjjön. Mondjuk akit megláttam hogy taknyol vagy köhög, azt szó nélkül hazaküldtem.

2011. aug. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én a szűk családot engedtem csak! Nagyszülők, sógoromék,kb olyan 8-an!De ők akármikor jöhettek, jó nyilván szóltak előtte! :) Sajna beteg lettem, így örültem is ha jöttek, mert a kaját is hozták, meg segítettek!


De a távolabbi rokonok, és a barátok ők csak 6-8 hát után jöttek, mert H1N1 télen születet a lányom, és én kértem ezt tőlük, de mindenki megértette simán!


De nekem is 3 hetes volt mikor Szent Estére mentünk a családi bulira, de akkor csak az a 8 személy plussz mi 3-an voltunk akik amúgy is látták már!


Ahogy Nektek jó, itt minden attól függ, Te és a Baabás mennyire vagytok alkalmazkodóképesek! :)Ezt jó értelemben írtam!


Mert mi az elején nem akartunk senkit látni (nem családtagot...) de a másodiknál biztos hamarabb engedélyt adok...már lazább lesz minden! :)

2011. aug. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Arany középutat kell megtalálni..Én jártam úgy,1 hetes babákkal(ikrek),hogy vasárnap reggel 9 órakor a másik szobába kellett elmenekülnöm szoptatni egy távoli férfirokonom elől(aki addig azt sem tudta h létezek).
2011. aug. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!