Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi baja lehet elalváskor?

Mi baja lehet elalváskor?

Figyelt kérdés
Lassan 3 hónapos kisbabám mostanában szinte minden elalváskor rángatózik, izeg-mozog, kapálódzik, eléggé nyugtalan. Nem tudok rájönni mi lehet az oka, egyébként kiengyesúlyozot, egészséges kisbaba, anyatejes+tápszeres. Sosem volt vele ilyen gond, álmos volt, letettem, cumi a szájba és aludt is, mostannság, pedig sírdogál, forgolódik, nyöszörög.
2011. aug. 30. 12:43
 1/6 anniebianca ***** válasza:
Lehet nyúlik az ébrenléti ideje,és még nem álmos. Vagy melege van, nem csodálnám ebben a kánikulában. Az én fiam 11 hónapos, ő szépen elalszik, de 9től éjfélig és háromtól 5ig folyamatosan fentvan 20percenként.:(
2011. aug. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy még nyúlna az ébrenléti ideje, hisz így is alig alszik 45 percet. Amikor ezt csinálja, akkor már nagyon álmos, elalvás előtt van egy pillanattal, látom, hogy elernyed,és abban a pillanatban összerándul, kapálódzik.
2011. aug. 30. 14:55
 3/6 anonim ***** válasza:
A kéthónapos kicsi fiacskám pont ugyanezt csinálja! ( Egyébként ö is anyatejes és tápszeres kiegészítést kap :-), de szerintem ez független a roblémától.) Mi együtt alszunk (Babybay az ágyra csatolva), de percenként kalimpál álmában, és úgy látom, ez abszolút nem tudatos mocorgás. Ám ha megpuszilgatom közben, vagy szorosan magamhoz vonom, esetleg kézben alszik, akkor max egyet rándul, és nyugodtan alszik tovább. Csak találgatok, de szerintem kell egy bizonyos fokú idegrendszeri érettség ahhoz, hogy stabil fogás vagy folyamatos testi érintkezés nélkül is el tudjon lazulni. Egyelöre úgyis együtt alszunk, nappal meg néha szalad emiatt a háztartás ;-). De holnap megyünk oltásra, megkérdezem a gyermekorvost, és írok, ha megtudok vmi okosat.
2011. szept. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Oké, várom,és köszi:-)
2011. szept. 5. 20:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Voltunk oltáson. Az orvos szerint olyasmiröl van szò, amire tippeltem. Az éberebb és a mélyavási fázisok váltják egymást nálunk is, csak a babáknál még jóval kevesebb és rövidebb a mélyalvási szakasz. (Gondolom, mert nekik még több feldolgoznivaló jár a kis fejükben.)Mi is rángunk áll. minden éjjel, csak mi már nemigen eszmélünk föl erre. Idövel a baba idegrendszere érésével egyre tolódnak el az arányok a mi "rendes" alvásunk felé. Szóval ez az egész teljesen normális.

Szerintem azért alhat nyugodtabban, ha ölelem, mert akkor félálomban megnyugszik, hogy nincs egyedül, nem "hergeli be" magát. Nekem eddig is jól esett, de most már végképp maradok az együttalvás mellett. (Többen megszòltak már, hogy elkènyeztetem, de hát ha egyszer nem érett arra, hogyegyedül is sikerüljön a nyugodt pihenés, akkor minek ragaszkodjunk hozzá? Mi mindketten így szeretjük az alvást, legalább jól kipiheni magát. Most is rajtam alszik :-). )

Szóval ne aggódj, ez elöbb-utóbb majd lecseng, addig is - ha megteheted, - szerintem egyszerüen csak bújjatok sokat és ölelgesd pici babád :-).

2011. szept. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm:-)
2011. szept. 7. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!