Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig aludtatok babátokkal 1...

Meddig aludtatok babátokkal 1 szobában? 4 hetesek vagyunk, kiságyában alszik, éjjel felkel 3-4 óránként enni és 1 órát van ébren. Szeretnék már az apukája mellett aludni, de még egy szobában vagyok a picivel.

Figyelt kérdés
Van légzésfigyelő, bébiőr, szerintetek aludjak a párommal és keljek a picihez vagy még maradjak mellette? Tanácstalan vagyok, nem tudom hogy jobb a kicsikémnek.
2010. jún. 13. 12:42
 1/8 anonim ***** válasza:

"szerintetek aludjak a párommal és keljek a picihez "

Igen,ez a legkézenfekvőbb megoldás.

2010. jún. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

neki az a fontos, hogy menj amikor szüksége van rád.

Az hogy ott alszol mellette az neked kényelmesebb, gyorsabban fel tudod venni. Nyugodtan költözz vissza a hálóba, vidd a bébiőrt, viszont így a párod is fel fog ébredni ha sír a baba.


Mi 6 hetesek vagyunk, egy szobában alszunk vele még mind a ketten. 3 hónapos korában tervezzük hogy külön költözünk tőle.

2010. jún. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi egy szobában aludtunk vele, és azt terveztük, hogy6 hónaposan kerül át a saját szobájába, de kb. két hete (3 hónapos kora előtt egy héttel) úgy éreztük eljött az ideje a költözésnek, mert zavartuk az alvásban. Azóta külön alszik és nem ébred meg éjjel a forgolódásunkra. Ja, egyébként már kb. két héttel a költözés előtt átaludta az éjszakát.

Egyébként meg tényleg csak a Te kényelmedet szolgálja, ha ott vagy vele egy szobában.

2010. jún. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Kezdettől fogva saját szoba, saját ágy. Két lépésre van a szobája a miénktől, légzésfigyelő-bébiőr van, semmiből nem tart átlépni hozzá, ha sír. Egyébként meg apuka sem érzi úgy, mintha hanyagolva lenne.

Nyugodtan költözz vissza apucihoz! :))

2010. jún. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Minél előbb! ne kövesd el azt a hibát, amit én. Először úgy terveztem, hogy 6 hét után visszaköltözök a hálószobába. Ebből 3 hónap lett. Következő terv szerint majd fél éves korában.. most 19 hónapos, és még mindig ott alszom vele :(((
2010. jún. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi 6 hónapos koráig egy szobában aludtunk vele, úgy, hogy a mi hálónkba vittük át az ő kiságyát, 6 hete került át a gyerekszobába. Én is vártam, hogy ne keljen ennyit kelni hozzá, sajna a mai napig 2-4 -szer kel éjszaka. 2-4 hónapos koráig átaludta az éjszakát, viszont azóta ez van! :( Remélem majd egyszer csak újra átalussza az éjszakát! :)

Én direkt nem akartam vele aludni a gyerekszobába, mivel attól, tartottam, hogy majd nem tudok kiköltözni és akkor ez a kapcsolat rovására megy majd! Így is nehéz volt, de minden rezzenését meghallok, na meg a légzésfigyelő egy szuper találmány!

2010. jún. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi a kezdetektől fogva vele aludtunk, illetve ő aludt a bölcsőjében (na nem az a régi hagyományos fajta... ez már egy modernizált változat) a mi szobánkban. Aztán mikor elkezdett forgolódni, mocorogni 4 hónaposan, elérkezettnek láttuk az időt, hogy most már éjjel is a saját szobájában aludjon a kiságyában. Féltünk, hogy egy hirtelen mozdulat és már kinn is van a bölcsőből, mivel az viszonylag nem volt valami mély. Ő már ekkor átaludta az éjszakát, egy hang nélkül aludt a saját szobájában. Igaz kicsit távolabb van a mi szobánktól, de a bébiőr és légzésfigyelő mindig be van kapcsolva, így meghallom, ha felébred. Soha nem sírt még, ha esetleg rosszat álmodott és megébredt, tudja, hogy apa vagy anya úgyis megy hozzá. Igaz egy éjszakai fény be van kapcsolva neki mindig.

Hosszútávon semmiképp nem fog jóra vezetni, ha külön alszol a férjedtől, bár azért még nagyon pici a babád. Az első 6 hét nekünk is horror volt, mert szinte egész éjjel fent voltunk, de aztán szerencsére nagyon gyorsan fordult a kocka. Amíg ilyen gyakran eszik, mindenképp kényelmesebb neked is vele lenni, reméljük már csak egy pár hét és ő is leszokik az éjszakai hamizásokról, aztán együtt aludhatsz apával. :)

2010. jún. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%
16 hós fiunk még velünk alszik. Majd évvégén költözik:)
2010. jún. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!