Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeptember végén lesz 1 éves...

Szeptember végén lesz 1 éves a gyermekem. Adhatok neki bolti tehéntejet?

Figyelt kérdés
2011. aug. 31. 07:27
 1/10 anonim ***** válasza:
én még nem tenném,de gy próbát megér.most már egyre inkább kitolják a tehéntej elkezdését.Nagyon nehéz emészteni és allergizál is,nem nagyon éri meg kísérletezgetni.
2011. aug. 31. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én 10 hónaposan adtam, ha nem volt allergiás a családban megpróbálhatod, de először kevesebb mennyiséget!
2011. aug. 31. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Milyen tünetei vannak a tejallergiának?
2011. aug. 31. 07:38
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor még legalább egy hónapot várj!Egyidősek lehetnek a lányommal:)) Én még nem adtam neki, bár a gyerekorvos szerint lehet főzni tejbegrízt neki úgy, hogy vízzel higítva felesbe a tejet, és a tejet előtte felforralni, de nem mertem.A tejallergia tünetei lehetnek: hasmenés, görcsök, alhasi puffadás, bőrkiütés (piros pöttyök, vagy száraz bőr), légúti tünetek ( hurut szerű, orrfolyás stb), súly gyarapodás lelassulása..
2011. aug. 31. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mikori a lányod?Az én fiam 23-i
2011. aug. 31. 07:45
 6/10 ava87 ***** válasza:
Van a családban allergiás? Ha nincs, akkor már próbálhatod, persze csak óvatosan. Én eleinte felforraltam, és kezdésnek fele-fele arányban kevertem vízzel, aztán fokozatosan csökkentettem a víz arányát.
2011. aug. 31. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Sógórnőmnek a lánya az volt,de mára már kinőtte.11 éves.De nem tudom h ő mitől lett az,mert amúgy nincs a családban.Párom és az én részemről sem.
2011. aug. 31. 07:55
 8/10 anonim ***** válasza:
21-én született a kislányom.:)
2011. aug. 31. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én nem adnék..nagylányommal siettettem,érzékeny is lett rá,most a picinél 14 hónaposan adtam neki,most múlt 2 éves,de én esténként junior tejet adok neki,és heti 3-4x házi tejet.
2011. aug. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 ava87 ***** válasza:

Hát, akkor neked kell eldönteni. Nem merném azt mondani, hogy adj neki, mert aztán mi van, ha tényleg érzékeny lesz rá? De azt sem mondom, hogy nehogy adj neki, mivel 1 éves kortól már azt mondják, simán lehet adni, sőt, az orvosok egy része szerint már valamivel korábban is. A miénk is ebbe a kategóriába tartozott, én adtam is neki egy kicsit korábban, és nem is lett semmi baj, már majdnem négy éves, és vígan issza a tejet azóta is. De nem vagyok orvos, és ha az is lennék, látatlanban úgysem tudnék mit mondani.

Én nem vagyok híve a túlzott óvatosságnak, már persze ha nincs rá semmi ok, de azt is megértem, ha valaki óvatosabb.

Mondanám, hogy kérdezd meg a gyerekorvost, de hát egyrészt egyik ezt mondja, másik azt, nem lehet kiigazodni, másrészt az már tény, hogy a tápszergyárak is vastagon benne vannak abban, hogy minél később kezdjenek a gyerekek tejet inni, helyette jó sokáig igyák a tejitalokat meg tápszereket, mert abban van a pénz.

2011. aug. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!