Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tudnék tenni, hogy ne így...

Mit tudnék tenni, hogy ne így menjen minden elalvás?

Figyelt kérdés

Kisfiam egy hónapos,és kb másfél hete nem nagyon akar elaludni,csak nagy kínlódás után. Eszik,böfi,tisztába rakás,utána kicsit még beszélgetünk vele,énekelek neki stb.Aztán beviszem a kiságyba.Egy darabig elvan,aztán bemérged és ordít.Adom neki a cumit és simizem az arcát,de csak hosszas ordítás után alszik el,mivel akkor már annyira belefárad a sírásba,hogy elalszik.....Nem akarom ölbe altatni,és cicin sem.Ha sétálni megyünk a babakocsiba semmi ilyen gond nincs....

Jó ötleteket,tanácsokat várok.

Köszönöm.


2011. aug. 31. 18:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

"Nem akarom ölbe altatni,és cicin sem."

Egy hónapos, még nem szabad elvárni tőle, hogy egyedül aludjon, szüksége van rád!

Én például úgy altattam a kisebb lányomat, hogy ringattam, és akkor tettem be a kiságyba, ha már félálomban volt. Így később sem volt gond, elaludt már egyedül is kb. 2,5 hónapos korára.

2011. aug. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Mikor ordít,felveszem egy-két percre és megnyugtatom,utána leteszem újra. Akkor már könnyebben elalszik. De az első négy hétbe ez nem volt így. És akkor sem cicin aludt el. Nem tudom mi változott meg hirtelen. Mielőtt leteszem ölbe van, és sokat foglalkozunk vele.
2011. aug. 31. 19:13
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom mitől lehet... :S

De akkor csináljátok így, ha sír, nyugtasd meg, aztán tedd vissza. Előbb-utóbb leszokik róla.

2011. aug. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szegényke, nagyon picike még. Ilyenkor nem szabad hagyni hogy sírjon, hiszen csak egy hónapja bújt ki a pocakból, ahol mindig ott voltál neki.


Szerintem nyugtasd meg, hagyd hogy elaludjon a kezedben, rajtad. Először nálunk is ez volt, csak velem aludt el a lányom, mostanában meg már bármikor elalszik a székében. Három hónapos, szóval változik nagyon nagyon ez a dolog. :)

2011. aug. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
3-4 hónapos koruk körül tanulnak meg egyedül elaludni/magukat elaltatni. Ne várj csodákat!
2011. aug. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
38%
Nálunk 1,5 évesen sem alszik el úgy, hogy berakom az ágyába és kimegyek! Könyörgöm gyerekekről beszélünk, nem kutyákról, hogy idomítani kellene és lehetne őket. Egyébként ébredj fel, a gyerek már csak ilyen, lesznek még cifrább helyzetek is. És folyamatosan változnak, semmi sem örök és állandó. Igényli az altatást, nálunk több mint 1 éves koráig nappal kézben aludt el és nem esett soha a nehezünkre. Kell nekik a testközelség, a szeretet. Légyszi ne hagyd már sírni az 1 hónapos babádat! Mi nagyon sokáig a mellkasunkon altattuk, imádtuk a közelségét és ő is igényelte. Nálunk a simi az ágyban és a paskolás és társai nem jöttek be. Én is rengetek mindent kipróbáltam, de csak kézben sétálgatva tudott elaludni. Most 1,5 évesen már látjuk a fejlődést, este beteszem az ágyába, kicsit molyol, addig leülök az ágya mellé és szépen elalszik. Nappal meg mostanában, a szőnyegen van egy óriási párna, nézi a mesét és azon alszik el. Mi mindig alkalmazkodtunk hozzá, hisz mi akartuk, hogy ő is velünk éljen. Azért sír nagyon a babád, mert már nagyon fáradt!
2011. aug. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
1 hónapos babánál az a normális, ha cicin alszik el
2011. aug. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha nem túl indiszkrét, megkérdezhetem, hogy miért nem akarod ölben vagy cicin altatni a babád?
2011. szept. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Persze, nem túl indiszkrét. Cicin azért nem,mert így is túl eszi magát, és sokat bukik.Ha cicin aludna el,sokkal többet enne és így sokkal többet bukna is,és az nem tesz jót a pocijának,hogy minden evés után álmába folyamatosan bukik....

Ölben pedig nem kényelmes neki,nem is szeret ott sem elaludni.Már próbáltam,sétálgattam vele,de emelgeti a fejét és nem alszik el.Akkor fent van inkább következő evésig.


Ne haragudj,tudom,hogy nem kutya. Nem idomítani szeretném,hanem neki a legjobbat akarom. És kicsit sem jó neki,ha egyfolytába bukik, vagy épp kényelmetlenül fekszik rajtam.Sokáig nem szereti....Nem kioktatást vártam volna,hanem tanácsokat.21:12 ez rád vonatkozik.

2011. szept. 1. 11:29
 10/14 A kérdező kommentje:
Ja és nem írtam,hogy azt várom tőle,hogy egyedül aludjon el. Mellette vagyok,csak nincs ölbe...Érzi az illatom, a bőröm és hallja a hangom.És sírni sem hagyom,leírtam azt is,hogy felveszem és megnyugtatom.
2011. szept. 1. 11:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!