Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez normális dolog? Egész nap...

Ez normális dolog? Egész nap fegyelmeznem kell a 14.5 hónapost!

Figyelt kérdés
Tegnap nagyon kiborultam. Az egész nap nem állt másból, mint kiabálásból, magyarázásból, tiltásból, kézrecsapkodásból, sarokbaállítgatásról, stb. Hazajött szegény apja este a munkából tök fáradtan és mindent az apjához vágott, és a saját fejét is csépelte. Nem értem, mi ez a viselkedés, borzalmasan esett nekem is, az apjának is. Nem minden nap telik el így, de egyre gyakoribb, hogy ha nem úgy mennek a dolgok, ahogyan ő akarja, akkor üt, csapkod, hisztizik. Nektek milyenek a tapasztalataitok? Tanács?
2011. szept. 1. 07:48
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
86%

kiabálás és magyarázás: egy másfél évesnek még nem kell.... ha rá kell kiabálni akkor próbáld meg elkerülni, és kösd le hadd mozogjon akkor nem fog kelleni állandóan fegyelmezni.


adj neki feladatokat motiváld...


kézrecsapkodás, tiltás, sarokbaállítás: ami nem neki való az ne legyen elöl, például ha tudod hogy el fogja törni az üvegpoharat ha a kezébe kerül hát rakd el hogy el se érje.

más miatt nem szoktam a kezére ütni a már 3 évesemnek csak ha kárt tesz és nem véletlenül teszi . ez elég ritkán fordul elő.


szóval a Te fiad/lányod még kicsi a magyarázáshoz próbáld meg 'lefárasztani"

2011. szept. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
63%
csak téged utánoz, te is egész nap kiabálsz meg csapkodsz, ne csodálkozz.
2011. szept. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Azért a kicsi is elég szörnyen érezheti megát, nemcsak Te. Egy ekkora gyereket egész nap fegyelmezni, ez szörnyű! Neki felszabadultan kellene játszania, olyan játékokkal, amik neki valók. Mesélni kellene neki, millió dologgal le lehet kötni, játszótérre vinni, stb. Bevonni őt egy-egy apróbb feladatba, amikor főzöl, stb.

Persze, hogy mindenütt vannak rosszabb napok, de a lényeg az, hogy örömben teljenek a napok, örömteli együttlétben, nem pedig feszültségben. Egész egyszerűen oda kell rá figyelni, és a korának megfelelően foglalkozni kell vele, olyan helyzeteket kell teremteni, amiben sikerélménye lesz, és örül. És akkor az egész családnak is jobb lesz a közérzete.

2011. szept. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Egész nap vele vagyok, vele foglalkozom. Labdázni szeret, pakolni, hintalovazni.Vettem neki kis babakönyveket, amikben csak figurák, állatkák vannak, de nem érdekli. Csak szétrágná. Olyan szívesen olvasnék neki, de az sem érdekli. Egész nap jön-megy, rohangálok utána. Ami olyan, el van pakolva, de teszem azt egy üveg dohányzóasztalt nem tudok a fejem tetejére tenni, hogy az üveget ne emelgesse róla... Játszótérre is járok vele. Szerintem neki unalmas velem lenni, hisz egész nap csak engem lát, viszont ha mamánál van /messze laknak/, és sok ember veszi körül, mintha kicserélnék... Ezt a viselkedést csak én és az apja kapja és csak itthon, ebben a lakásban.
2011. szept. 1. 08:07
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

ha minden veszélyes el van pakolva nem kell a nyomában lenni.


olvasás: még jóideig nem fogja lekötni .. majd kb. két éves kor után fogja örömmel fogadni ha olvasol neki.


Tegyél be neki a korának való zenét tartalmazó dévédét játék közben, .v mondókázzatok


nem biztos h. unatkozik veletek de a szülőkkel másképp viselkedik mint a rokonokkal ez természetes. kezelni kell legyen soksok ötleted és ahogy írták is elöttem vond be mindenbe amibe csak lehet.


első v. voltam.

2011. szept. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
87%

Sarokba állítottál egy 14.5 hónapost? És ott is maradt? Akkor csak szófogadó.

Ez így egyáltalán nem jó, hogy egész nap csak kiabáltál vele, csapkodtad. Ettől még inkább hisztis lett, még inkább ellenkezett. Elhiszem, hogy rosszul esik, ha csíp, rúg, vág, harap. Az én kislányom 13 hónapos. Az enyém is karmol, harap, szétrámol, de ezért én nem csapok a kezére.

Az már régen rossz, ha már csapkodom. Ő megüt, te visszaütöd? Ez jó kis példa a gyereknek. Az erőszak csak erőszakot szül. Néha engem is kiborít lányom, de próbálok minél higgattabb maradni, minél gyorsabban lenyugodni. Ha felhúz, inkább csukd be egy biztonságos helyre, amíg le nem higgatsz, és meg tudod oldani a problémát kiabálás, kézrecsapás nélkül. Az ilyen kézrácsapás ha sűrűn előfordul a nevelésben, egy idő után mindenképpen hatástalanná válik. Most még nem érti, miért csapkodod, és mire megértené, már hozzászokna.

A mai napot próbáld teljesen máshogy alakítani. Ha rámolós, el kell pakolni a törékenyeket, féltőseket, kialakíthatsz a konyhában egy szekrényt neki, ahova műanyag edényeket és fakanalakat raksz, azokat rámolhatja, de ha ezt se akarod, mindenképpen fel kell szerelni a nyitás gátlókat mindenhova. Az én lányomat mostanság már nem érdeklik a játékok, sokkal inkább a felnőtt cuccok. Lehet, hogy a tiedet is inkább jobban érdeklik ezek a dolgok. A lányom hosszasan el tud játszani egy kiskanállal és egy tállal, a színes csörgős játékaira már 2 hónapja rá se néz. Gurulós játékot adj neki. Labda, vagy egy olyan, amit tologadhat, vagy húzhat maga után. Tanítgasd a házi munkára. Az én lányom imád besegíteni kiszedni a gépből a ruhát, adogatja a teregetni valót, segít leszedni a megszáradtakat, nézni, ahogy főzök.

Nem tudom, hogy a rajzolást megmutattad e már neki, de már azt is elkezdheted mutogatni neki. És ha csak lehet vidd ki a szabadba, had szedje a kavicsokat, had tépje a füvet. Az én lányom imádja összeütögetni a kavicsokat.

Adj neki feladatokat, tanítgasd meg új dolgokra.

Most éhezik a kis agya az új dolgokra.

Eleve indítsd a napot vidáman, mosolyogva! Vidám szülő=vidám gyermek:D

2011. szept. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

szia!

lehet, hogy ismételni fogom az előttem szólókat, mert nem olvastam mindet.

az én kislányom is pont ebben a korban van.

Ő is folyamatosan pakol, nem érdeklik a könyvek, a mondókák se, kb. semmi olyan, ami a korához való lenne.

nagyon szeret mászkálni, fel-le pakolni.

nagyon sokat harapott Ő is, sajnos én is rácsaptam a szájára párszor, amikor nagyon erősen harapott.

semmi értelme nem volt, mert csak sírva fakadt és nem értette miért kapta.

inkább próbálom eltolni magamtól, ha próbálkozik, pár nap alatt abbahagyta.

kiabálni sincs semmi értelme, mert azt se érti még, csak legfeljebb megijed.

arra is rájöttem, hogy a gyerekek ebben a korban rettenetesen utánoznak, a csapkodást, hisztizést is Tőled látja.

próbálj megnyugodni, magadba nézni Te vagy a felnőtt és okosnak kell lenned.

próbálj talán más kismamákkal együtt játszózni vagy sétálni, nekünk nagyon bevált ez.

kitartást és több türelmet :)

2011. szept. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
Épp ekkora a fiam. El se tudom képzelni, hogyan állítod sarokba. Odateszed, és ő ottmarad? Ez a korszak ilyen. Folyton menetel és pakol, és tör-zúz. Már megfigyeltem, ha nyűgös és hangosabban rászólok, az csak olaj a tűzre. Ha valami nem tetszik neki, inkább elterelem a figyelmét, ha nagyon hisztizik, otthagyom. De nem kiabálok, főleg nem csapok rá.
2011. szept. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

Talán segíthet, hogy sokat ülsz le a földre, és hagyod hogy játszon veled, vagyis inkább melletted. Ha valamit földhöz vág, tönkretesz, azt ő még nem érti, számára egy széttört játék ugyanolyan szép.

Próbáld át állítani az agyadban, hogy a rongálás és a földhöz csapkodás az a felfedezés része. Mert minden másmilyen puffanó csörrenő hangot ad amikor a földre esik. Akár hagyhatod "rongálni", adj neki fakanalat edényeket hagy vandálkodja ki magát.

Vannak tologatós, húzogatós játékok, és persze a hinta ami még sokat segíthet. keressetek fel több játszóteret, hátha lesz amelyik teljesen leköti. És persze, ha az idő engedi csavarogjatok.

Esetleg egy közös kikapcsolódás, nyaralás is segíthetne.

2011. szept. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Szia, fiam 15 hós, egy igazi sajtkukac, de tényleg, megy, próbál futni, amiből persze olyan szép esések vannak, hogy csak na, tegnap a tesco kellős közepén esett hasra, persze a foga hamarabb ért, le ömlött belőle a vér, nem tudok vele mit kezdeni, most ez a korszak van, egyszerűen fedezi fel a világot, minden tlátni akar. Én bevásárláskor is ki vagyok, ha egyedül megyek, mert ő akarja tolni a kiskosarat, persze tolja, de 2 mp múlva meglt valamit, és elmegy onann, multkor 3 dolgot 40 perc alatt sikerült bevásárolnom, de ha nem rohaok, akkor menjen,viszont ha sietek, akkor babakocsiba teszem.Itthon szinte minden biztonságos, de az étkeőasztalra rendszeresen fel akar mászni, na onnan kb 100 már leszedtem, és majd megtanulja. Én elmondom neki, hogy miért ne csinálja, összetöri magát, anya sírni fog...van, hogy nem érdekli, van hogy megérti. Amúgy mindent megértenek már ebbe korba, ami olyan hihetetlen, és tényleg téged utánoz, én is ha feszültebb vagyok, ő is nyűgösebb, és igy tovább. Ha azt érzem nem bírok vele, akkor elmegyünk játszóra. Mondjuk ő nagyon jól elvan a kiságyába, és ő imád olvasni, ha olyan dolgom van, akkor beteszem, beleraokok 2 könyvet és elolvasgatja 10 percig. Ami nálunk még bejött az a gyerekdalok és mondókád, azt is zereti. Mindíg velem van, ahova megyek, pl. pisilni kell, akkor jön utánnam, mondja pipi- és ő húzhatja le a wc-t. Alig várja. Ha főzök, leteszem a földre a fakanalt, fedőt, krumplit, vagy amivel dolgozom, és kérem tőle, add ide anyának a fakanaal, és odaadja, és máris fontosnak érzi magát. Teregetniegyedül teregetek, mert magasan van a szárító. ha ülök a gépnél mert valami dolgom van, akkor jön és csépelni akarja, ezért erről kezdek leszokni, akkor dolgozom, tanulok, netezek, mikor ő alszik, vagy tuti jól elvan. almát, körtét szoktunk kimenni szedni akertbe, akkor ő hozza a tálat, és ő teszi bele. persze így minden 5* tovább tart, de hát ez van...én egyedül nevelem, és megváltás amikor anyukám átjön este 6- fél 8 ig. Addig ő van vele, én meg haladok amivel kell, csinálom a vacsit neki stb...nagyon vegyszeres takarítást este lefekvés után szoktam csinálni. Mondjuk ö este fél 8-8 között alszik. Azzal szeret játszani, amit lát tőlem. Olvass előtte, és ő is fogja nézegetni a könyveket. Imád a fiam pacsálni, kap egy tálkába vizet, és azzal eljátszhat a teraszon.játékok nem igazán érdeklik. csattogos lepke az jó . és amit most imád, börzén vettem 500 ft-ért. kicsi porszívó, azzal jön, és ugyanazt csinálja mintén. van seprű, lapát készlete, mert azzal szintén utánoz. Remélem tudtam segíteni.majd ha még eszembe jut valami leírom. Felkelt.
2011. szept. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!