Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miután bevezetted a tejet...

Miután bevezetted a tejet 1-1,5 éves babádnál, abbahagytad a tápszer adását és tehéntejet adtál neki helyette?

Figyelt kérdés

Bevezettem a tejet 13 hónapos kislányomnál, de még tápot adok neki. De még nem döntöttem el, hogy meddig fogom adni.

Akik már nem tápot, hanem rendes tejet adnak babájuknak, azok adnak valami kiegészítő vitamint nekik?

Mert én főleg azért nem akarok lemondani a tápszerről, mert vitamindúsabb, mint a bolti tej.


2011. szept. 1. 10:22
 1/3 anonim ***** válasza:
En az elejen amikor elkezdtem bevezeteni akkor reggel elkeszitettem neki 250ml tapszert es hozzaontottem 50ml tehentejet. Ezt igy csinaltam 3 napon keresztul reggel. Harom nap utan a 200ml elkeszitett tapszerehez 100ml tehentejjet adtam. Igy csinaltam egy hetig es mivel semmi alergias reakciot vagy kiutest nem lattam rajta az esti 200ml kesz tapszerehez is ontottem 100ml tehentejet. Par het utan attertem 100ml kesz tapszert + 200ml tehentej kombinaciohoz. 15-16 honapos koraig ugy adtam neki, hogy 100ml tapszer es 200ml tehentejjel felvegyitve. Igy mind a kettobol kapott, nem kellett kulon elkesziteni, es az ize sem volt olyan ismeretlen szamara. Most 19 honapos de mar tapszert nem adok neki csak sima tehentejet (amikor van kedve meginni :) ).
2011. szept. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mikor bevezettük a tejet, az összes étkezés ki volt már váltva normális kajára, de délben meg este az alváshoz igényelte a folyékony cumót, ezt váltottuk át tejre, nem kapott plusz vitamint, mert a többi kajával mindent megkap.
2011. szept. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mire 1 éves lett a fiam, már azokat az ételeket ette amit mi. Napi 5x étkezik. Reggel, este kiváltottam a tápszert tejre (házi). A gyerekorvosommal és a védőnőmmel is megbeszélve!
2011. szept. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!