Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kezdjem el átállítani a...

Hogy kezdjem el átállítani a babámat arra, hogy csak reggel és este van szopizás?

Figyelt kérdés
Kisbabám 7 hónaposan bölcsibe fog menni, mennem kell vissza dolgozni sajna. Ez azzal fog járni, hogy maximum reggel és este fog szopizni, amúgy a bölcsiben fogják etetni napközben. Tudom, hogy 5 hónapos kortól lehet kezdeni a mellétáplálást (most 3 hónapos, kizárólag anyatejen él, de Én már próbálok előre gondolkodni), és úgy tervezem, hogy ennek keretében kezdem el ahhoz szoktatni, hogy csak reggel és este szopizunk. Hogy csináljam, hogy kell ezt elkezdeni? Csak úgy egyik napról a másikra napközben adjak Neki mást az anyatejen kívül? Vagy hogyan?
2009. ápr. 19. 19:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Szegény te, nem irigyellek! Akkor ugyanúgy fokozatosan kell nála is elkezdeni a hozzátáplálást, mint a többi babánál, akik már nagyobbak..A bölcsiben úgy tudom, ugyanúgy kaphat tápszert a babád, mintha otthon lenne és nem szopizna, nem? Egy 3 hónapos baba még nagyon pici bármiféle szilárd ételhez, esetleg majd a tápszerrel kell megismertetni, de azt elég lesz később... A hozzátáplálással meg szerintem ráértek 5-6 hónaposan...
2009. ápr. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, Én is úgy gondoltam, hogy majd csak 5-6 hónaposan kezdem el (természetesen) a hozzátáplálást, mert akkor lesz még 1-2 hónap arra, mire bölcsibe megy, hogy megszokja édesem, hogy nemcsak anyatej van a világon. De hogy kell ezt majd csinálni? Mivel kezdjem majd és hogyan?
2009. ápr. 19. 19:24
 3/6 anonim ***** válasza:
[link] Itt nagyon sok haszno dolgot találhatsz. Esetleg nézz körül.
2009. ápr. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szoptasd csak ameddig csak tudod és fejjél, azt is odaadják a bölcsibe a kicsinek... a hozzátáplálást, meg pont akkor kell elkezdeni, amikor beadod a babádat. (szegénynek jó sok változást kell megélnie egyszerre) Szerintem menj el abba a bölcsibe, ahová be akarod szoktatni és szerintem ott megmondják mit csinálj. De a legjobb az anyatej neki, ameddig csak tudod, csak szoptasd. Az immunrendszerét úgyis kicsinálja majd a bölcsi...

DE HA ŐSZINTÉN AKAROD A VÁLASZOM, NE MENJ VISSZA DOLGOZNI ADDIG, MÍG A GYEREKED NEM TUDJA ELMONDANI MI TÖRTÉNIK VELE EGÉSZNAP...

2009. ápr. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sajnos muszáj visszamennem, a gyed a lakáshitelünkre sem lenne elég, és a vezetői pozíciómat azonnal elveszíteném, ha nem mennék vissza, viszont az életünket kettőnk fizetésére alapoztuk. Ez a kislányom érdeke is. Viszont, erősen gondolkodunk azon, hogy amíg nem jár, addig keresünk mellé itthonra babysitter-t. Még az is jobb. És ha már legalább jár, muszáj vele foglalkozniuk a dadáknak a bölcsiben, mert a legnagyobb aggályom, hogy beteszik egy járókába, aztán egész napra ott hagyják. A bölcsibe mindenképpen fogok menni (a helye már megvan szeptembertől) leérdeklődni mindent, akkor majd ott megkérdezem ezt is. Köszi a válaszokat. :-)
2009. ápr. 20. 08:56
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Hogy sikerplt megoldani a meló és bölcsi kérdést? Remélem nem lett nagy törés a kicsiben.
2011. okt. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!