Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet refluxos csecsemővel...

Mit lehet refluxos csecsemővel csinálni, (pár hetes) ha a visszajött gyomorsavtól ég a torka?

Figyelt kérdés
ne mondjátok, hogy adjak neki inni, nem adhatok neki éjjelnappal inni. beleszakad a szívem, úgy zokog
2009. ápr. 19. 20:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én kisfiam is refluxos, bár azt nem vettem észre, hogy csak gyomorsav jött volna vissza. Sokat bukik, de csak a tejcsi jön vissza. Igaz, mikor kajálás után 1 órával jön vissza, akkor már nagyon rossz ízű és szagú. (savanyú) Nekünk ajánlotta a gyerekorvos a NUTRITON nevű port, amit az anyatejbe, vagy tápszerbe kell keverni, ill. összerázni vele. Összesűríti az anyatejet, így kevesebb mennyiség vagy akár semmi nem jön vissza. Gyógyszertárban lehet kapni. Nem olcsó közel 2000 ft. Egy próbát megér!
2009. ápr. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Antirefluxos Tápszer!!!

A mi fiunknak is vissazjött néha a kaja és onnantól kezdve ezt a fajtát itta és soha 1 csepp nem jött neki vissza, mert sűrűbb ..!!!

neve: Milupa Milumil AR. feliratva szoktunk venni 3 dobozzal 1800 ft.-ért! amúgy recept nélkül 1340 ft/doboz.

Próbáld ki, megéri!!!!

2009. ápr. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
orvos kivizsgálja és ír gyogytápszert!!! a gy.tápszertöl párnap mulva rendbe jönn!!!
2009. ápr. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

a nutritontol nem volt szeklete, 5 nap utan 2 napig sirt szinte egesz nap, olyan kemény volt a kaki, mint a beszáradt fogkrem, ugyhogy nem adtam neki tovabb nutritont!


a gyerekdokim konferencian van, meg a heten nem lesz elerheto sajnos :((


kerlek a kerdesre valaszoljatok, en is tudom, hogy a nutriton segit, és dontsem meg az agyat, stb... ezekben van tapasztalatom.. de amikor a sav kimarja a kis torkat, es faj neki, az ellen nem tudok mit tudok tenni??


nem csak tej jon fel neki, hanem szintelen gyomorsav, meg neha tej, mindkettot visszanyeli a kis butaja raadasul :((

2009. ápr. 19. 21:37
 5/11 A kérdező kommentje:
ja, egyik ar-es tapi se jott be neki sajnos raadasul :S aptamilt eszik
2009. ápr. 19. 21:42
 6/11 anonim ***** válasza:

szia!

az én gyerekemnek is gyakran visszajött a sav..mindennel próbálkoztunk, mostanában sokkal tovább büfiztetem és azután még fél órát ültetem a hordozóban, ugy vettem észre,hogy ez bevált...az angolvizet adom neki szopi után, de csak akkor ha fáj a hasa..mert szerintem a hasfájás elleni szerek is okozhatnak gyomorsavat..jobbulást!

2009. ápr. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

20 perc bufi utan meg 25 percet van kezben (most speciel majd egy oraja), hogy fuggolegesen legyen.. ize.. ezeket MIND tudom, a kerdesre szeretnek valaszt

:(

2009. ápr. 19. 21:55
 8/11 anonim ***** válasza:

szia! bocsi, hogy ezt kérdezem, de biztos, hogy a torka fáj a sav miatt?

az én fiam is extra refluxos (volt kitől örökölni, engem műtöttek emiatt tini koromban), de azon kívül, hogy kellemetlenséget okoz neki, nem fáj a visszaáramlás.


tudom, hogy nem a konkrét kérdésedre a válasz, de itt tényleg nem tudsz mit tenni, mint a kellemetlenség okát megpróbálni szüntetni, a tünetet csökkenteni.


én többször kevesebbet etetem a fiamat. az AR-tápszertől neki is beállt a hasa, ezért 30 ml enyhe mecsek teát raktam a tápszeréhez (pontosabban 30 ml-nyi vizet helyettesítettem teával). ettől tudott kakilni és nem is bukott olyan sokat a sűrű papitól.

nála volt, hogy az ar-es tápi is visszajött egy az egyben két órával kaja után...

ölben volt egész nap. ennél többet nem tudtam tenni.

most 6 hónapos, kicsit már javult a helyzet. végre hasra is tudom fektetni.

jobbulás!

2009. ápr. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

szia.

Mi is nagyon bukósak vagyunk,3 hós és szopizós babám van.Nemrég én is észrevettem,hogy fehér valamit is buki vissza,én azt hittem h sav.De a védőnő felvilágosított,h nekik még nincs gyomorsavuk.A fehér ami feljön az a rengeteg nyál, és a savó amit a tejből kitermelt.a védőnő türelemre intett h elfog majd múlni,6 hós korukra általában kinövik.szerintem beszélj te is erről a védőnőddel, vagy a gyerekorvosoddal,mert szerintem nem savat bukik vissza a babád.

2009. ápr. 20. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

nekem is egesz nap olben van, de en szeretnem, ha fekudne, meg jatszana.


lehet hogy nem gyomorsav, nem tudom mi, de mielott ilyenje lett, olyan jo, finom illata volt a baba lehelletenek (szerintem ismeritek az illatot, akkor is ha nem tudom leirni), most meg ilyen aceton szaga van a kis lehelletének.


torka faj neki, legalabbis mindig azutan sir, hogy felbukja.. (a "frissebb" dolgokon meg elnyammog,nem tudom kiszedni belole, de az egy masik tortenet)a szintelen, atlatszo "folyadek" bukizasa utan sir csak, onnan gondolom


a tea modszert koszonom, kiprobalom! hatha!


nekem az AR tapszereket egyszeruen vagy nem ette meg, vagy kihányta rogton, sugarban! azert kapott sűritőt, de az meg nagyon csunyan megfogta a pocijat (mint a kiszaradt fogkrem, olyan dolgokat szenvedett ki, nem egybefuggo, higat, hanem olyan "repedtet", mint a felnotteke)


(a dokim jo, csak nem elerheto, a vedonom meg elerhetetlen, es nem is jo, mig terhes voltam se nagyon jart ki, amikor eloszor mondtam neki, hogy sokat bukik kozolte,hogy napi 15-20 bukas az nem sok... de nekem igen, ahhoz kepest, hogy 1-2x bukott maximum eddig..)

2009. ápr. 20. 10:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!