Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire van csend a lakásban/...

Mennyire van csend a lakásban/házban amikor alszik a babátok?

Figyelt kérdés
Mert mi a szüleimmel élünk egy házban és nappal alig bírom altatni, behallatszik még a beszélgetés is, nem beszélve a főzésről, mosogatásról,mászkálásról. Én se várhatom el,hogy órákig csendben üljenek a szobában, mert még 3 óránként eszik-alszik a kislányom. 3 és fél hónapos. Sajnos sok vita van emiatt, pedig amúgy nagyon jól kijövünk....kíváncsi vagyok másoknál ez hogy működik!
2011. szept. 2. 13:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Hozzá lett szoktatva. Soha nem járunk lábujjhelyen! Eleve úgy altatom el,hogy vagy zene szól vagy tv! Ha vendégek vannak, simán bealszik a hangzavarban!
2011. szept. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
egyáltalán,mindig megy tv,rádió,stb. A hirtelen hangokat viszont én sem szeretem.
2011. szept. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Őszintén?!


Semennyire nincs csend. Mikor megszületett és végre hazajöhettünk, a munkások álltak az erkélyünkön, mert akkor még nagyban tartott a panelprogram a mi oldalunkon.

Felváltva hallgattam két szoptatás között a fúrás és a krva'nyázást, mert a munkások természetesen tanult emberek voltak ...

Ezt leszámítva sosem volt csönd, mindig szólt a tv, rádió, beszélgettünk normál hangnemben.

Mindig úgy szoptattam, hogy valami zaj legyen körülöttünk.


Szerencsére nem szokott hozzá a csendhez, így ha váratlanul jön bármilyen zaj, alszik tovább.


Sőt! A fúró hangját imádja ... :DD

2011. szept. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

semennyire.

Páromnak alattunk van a műhelye, van, hogy flexel, fúr, farag- a gyerek ettől vidáman alszik. nem ébrednek fel a csengőre sem.A szomszéd asztalos, hallani a szegbelővőt, csiszolót De engem sem zavarnak a zajok, minimális mértékben sem és szerencsére a gyerekeim is ezt szokták meg.

2011. szept. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Mivel nálunk csak após lakik vagy is mi nála és alig van itthon,így "csend" van.Többnyire megy a Tv,zúg a számítógép és úgy alszik el már a kezdetek óta.Volt egy időszak,mikor csak zajban volt hajlandó aludni.Motor,fúró vagy porszívó mellett aludt csak el. Érdekes volt.Azóta nem leszokott róla,de ha mégis zaj van,akkor is tud aludni.Egyedül este nem szeretem,ha após hazajön,mert akkor felébred,mert amilyen peches vagyok mindig épp félálmában jön haza és sikerül felkeltenie.

Na,de 1 szó,mint 100. Beszélgetés ellenére is alszik a lányom.Nem is akartam sose csendben altatni,mert akkor én se tudnék itthon csinálni semmit.Egyedül a porszívót nem indítom be,mikor alszik,amúgy minden mást csinálhatok.

2011. szept. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Nálunk is megszokta,míg alszik beteszem a szobájába és rácsukom az ajtót én addig teszem a dolgom.Szól a rádió vagy tv,közben vasalok stb.Nem szokott felébredni még akkor se ha csörög a telefonom néha elfelejtem lenémítani.
2011. szept. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

nincs csend, sőt!

a picin kívül 3 gyerek szaladgál a házban, teljes a káosz.

csinálj egy alapzajt, ami mellett elalszik. vannak nagyon szuper babazenék. vízesés hangja, stb.

nem szabad a csendhez szoktatni.

2011. szept. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

4 gyerekem van, szerinted? :) A pici baba még könnyen megszokja, és hosszú távon ez csak használ neki, mint árt. Pl. az én legkisebbem annyit aludt zajban (a 3 nagynak nem tehetek lakatot a szájára), hogy ma (2 évesen) porszívózni is lehet mellette, arra sem ébred fel.


A sógornőm annak idején síri csendet követelt, mindenkit leosztott, aki pisszenni mert a gyereke alvásidejében, aki most, 9 évesen arra is felébred, ha a konyhában kinyitják a szekrényajtót (nyikorog). A második gyerekük mellett meg bomba is robbanhat, mert születése idején épp építkezés volt a szomszédban, és fúrók, légkalapácsok társaságában aludt nappal.

2011. szept. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sosem megy háttérzajnak tv-rádió, és igyekszem a házimunkákat is úgy időzíteni, hogy ne akkor kelljen matatnom-zörögnöm, amikor alszanak. Tehát nálunk elmondható, hogy a részemről megvan a törekvés a csendre, de sajna rettentő zajos környezetben lakunk: hév, vonat, autóút a szánkban ráadásul panellakás, borzalmas szomszédokkal. :S Sajnos emiatt sokszor meg van zavarva a gyerekek pihenése.


Anyóséknál laktunk egy ideig az első baba megszületése után, hát hasonló problémák merültek fel nálunk is. Mi azért találtunk valamiféle kompromisszumot, de még így is elmondható, hogy sokszor elfelejtkeztek magukról és ébredt meg emiatt a baba. Neked legalább az édesszüleid, talán velük könnyebb lenne megbeszélni ezt (én alárendelt helyzetben voltam sajna), próbáld megkérni őket, hogy pl a mosogatással várjanak míg felébred stb... valamit találjatok ki, biztos meg lehet oldani valahogy.

2011. szept. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Nálunk pl most is fúrnak...
2011. szept. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!