Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell a babákat büfiztetni?

Miért kell a babákat büfiztetni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 2. 19:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert szopás közben sok levegőt nyelnek,és ha nem büfizteted,akkor fájni fog a hasa a beszorult levegőtől.
2011. szept. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
?hogy a szopizás közben nyelt levegő ki jöjjön és ne fájjon tőle a hasa.
2011. szept. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
21%

Ezt én sem értem.

Magától is ki tudná büfögni, vagy nem?

Miért kell vele járkálni, vízszintes helyzetben az ágyában fekve nem büfizne magától?

2011. szept. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos,hogy ki tudja büfizni magától. Egy felnőtt sem mindig bír büfizni az asztalnál ülve ,csak ha feláll!
2011. szept. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy büfizne magától és a gyomrában levő levegő annyira irritálhatja egy idő után, hogy kibukja vagy hányja az ételt, ami ha csak úgy simán leteszed, akár fulladást is okozhat. A legenyhébb esetben is olyan hasfájást, hogy utána órákig sír a baba.

Egyébként nem feltétlen kell függőlegesen büfiztetni, de mindenképpen meg kell várni míg távozik a levegő.

2011. szept. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"vízszintes helyzetben az ágyában fekve nem büfizne magától?"

A levegőbuborékok függőleges helyzetben felfelé törekednek, ki tudnak jönni a baba igen vékony nyelőcsövén (fizika, ált. isk.) Vízszintes helyzetben is lehetséges, hogy utat talál magának a feszülő levegő, de maga előtt tolhat szép mennyiségű elfogyasztott ételt (anyatejet, tápszert) és könnyen fulladást okozhat.

2011. szept. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én 6 hetes fiam olyat büfizik mint egy férfi. 2-3 büfi majd leteszem alszik kb 1óra múlva felsír és megint büfizik.Nem értem kevés neki az a 2-3 büfi?Amúgy mikor szopizik akkor is szokott néha büfizni.Hány hónapos koráig kell büfiztetni?
2011. szept. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ahogy az előttem válaszolók írták.

és nem, nem tud fekve büfizni, úgy kijön a kaja is és megfulladhat, félrenyelhet, szóval kell és fontos járkálni vele

2011. szept. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!