Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megmondanád erről az őszinte...

Megmondanád erről az őszinte véleményedet és azt, hogy te miképp csinálod?

Figyelt kérdés

Kisfiam 8 hónapos és a nap 90%-ban igényli a ( nagyon) közeli jelenlétem. Eleinte ugye nem volt megterhelő, mert sokat aludt, de ez már nem jellemző, így semmi sincs időm. Ranschburg Jenő állásfoglalása nagyon tetszik, de vagy én nem értettem meg és rosszul csinálom vagy lassan nem értek vele egyet. De az is lehet, hogy ez az időszak normális? Mindig reagálok kisfiam jelzéseire. Szinte egész nap nyöszörög, nagyon kis ideig látom csak elégedettnek, de ez is akkor van ha 100%osan rá figyelek. Ő alapból ilyen jellem vagy én rontottam el? Nem akarom, hogy miattam legyen ilyen.


Tudnátok tanácsot adni? Édesanyám szerint hagynom kell sírni, de nekem ez nem megy. Elhiszem azt, hogy ha kimegyek a szobából ő még nem tudja, hogy visszajövök-e.


És ami fontos: használható válaszokra lenne szükségem és őszintékre, de ez utóbbi nem egyenlő a bunkó válaszokkal. Maradjunk emberek kérlek titeket.


Köszönöm!


2011. szept. 4. 07:02
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Még annyival kiegészíteném, hogy egy időben mellettem aludt, sokkal jobban aludt így éjszaka, de mióta mászik és áll azóta nagyon veszélyes neki a nagyágy ( egyszer majdnem leesett mikor félálomban voltam) így vissza kellett szoktatnom a szobájába, ami nem is volt nehéz, de kell neki a testi kapcsolat így 3szor biztos megébred és ha simogatom vissza alszik.
2011. szept. 4. 07:04
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
szia!az én kisfiam hasonlóképpen viselkedett kb 15 hónapos koráig.nagyon sokat sírt,állandóan vele kellett foglalkoznom.szerintem én kicsit el is rontottam,de szerintem az is megviselte,hogy születése után 1 hétig nem lehettünk együtt.most21 hónapos,sokkal jobb a helyzet,bár még mindig igényli,hogy csak vele foglalkozzon valaki,de legalábbis üljön mellette,míg játszik.csak azt tudom javasolni,hogy vidd magaddal mindenhová játszószőnyegen,járókában,hogy lásson.és szerintem el fog múlni.ha nem tudod hallgatni a sírását,akkor ne tedd.te vagy az anyukája,azt tedd,amit a szíved diktál.én sem hagytam soha huzamosabb ideig sírni.egyébként ilyen idős korban szokott jelentkezni a szeparációs szorongás is,lehet ez is közrejátszik a dologban.
2011. szept. 4. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
most olvasom még a kommentedet.a kisfiam is úgy aludt el,hogy mellette feküdtem a földön és fogta a fülem.illetve ez 14 hónapos kora után,addig cicin aludt el.kb 2 hónapja már egyedül alszik el.megtanulja egy idő után,csak neki hosszabb idő kellett.ő is sokszor ébredt fel éjjel.most max 2x,ha elveszik a cumija,vagy nincs meg a vize.szóval kitartás.
2011. szept. 4. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Minden gyerek más, de általában mennek az anyjuk után a lakásban még sokkal idősebb korban is. Van, amelyik dörömböl a vécéajtón, ha az anyja bent van. Ha lesz tesvére, nagyobb korukban már ellesznek valameddig egyedül is.
2011. szept. 4. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az én kislányom, most 9 hónapos, és nálunk a 7. hónap végén kezdődtek a megpróbáltatások, nagyjából egy időben azzal, hogy felállt önállóan. Az addig járókában nyugodtan játszó, éjszakát végig alvó lánykám, egyik napról a másikra éjszaka MINIMUM 3 alkalommal ébredt szopizni, és már ott tartottam, hogy pisilni sem tudtam elmenni, mert amint kiléptem a szoba ajtaján üvöltött... Egyből mi is arra gondoltunk, hogy na most aztán annyi, elrontottuk, mi itt nagyszülőkkel együtt lakunk, egyből ment a - na persze, mert mindenki mindig vele van, ezért van az egész stb... Aztán kiderült, hogy ez a Szeparációs szorongás időszaka! Ez azt jelenti, hogy ilyenkor döbben rá szegényke, hogy ő nem te, és te nem ő vagy, hanem ő-ő, te meg te! :) És fél attól, hogy elveszít! Ahogy írod is! Nem tudja még, hogy visszajössz-e, és pánikba esik, mert iszonyatosan szeret! Na nálunk ez már ott tartott, hogy a lakás szaladt+félholt voltam, mert egész éjjel a cumit dugdostam a szájába (JÓ ESETBEN), rossz esetben szoptattam, és szoptattam... Na gondoltam, most már elég, nem bírom, utána jártam, az "Aludj jól gyermekem" módszernek! Elolvastam a könyvet, és megpróbáltam alkalmazni! Dióhéjban a módszer lényege, hogy ébren kell betenni az ágyba, lámpa le, ajtó résnyire, és ha sír, bemész először 1 perc múlva, aztán 3, utána meg csak 5 percenként... 30 percet bírtam ebből a módszerből összesen, az eredménye: Hányt a sírástól, bekakilt, majdnem el is ájult, mert meg is izzadt! Akkor ott megfogadtam, hogy az sem érdekel, ha egész éjjel fent kell lennem, akkor sem teszem ezt többet, olyan lelkiismeret furdalásom volt, hogy az nem igaz... Na a lényeg! A lánykám, most ugye 9 hónapos múlt 22-én, és LÁM teljesen magától újra elkezdett egyedül játszani 2 hete (pedig semmit nem csinálok másként) kimentem a szobából, és nem sírt, éjszaka arra keltem, hogy reggel van, és én aludtam! :D Csupa meglepi! És akkor olvastam jobban utána a dolgoknak, és 2 x van a baba életében ilyen időszak! Egyszer amikor 7-8 hós ez tart kb. 2 hónapig, a második ilyesmi korszak olyan másfél évesen lesz, akkor az idegenektől fog rettegni! A válaszom nem törvényszerű, és nyilván minden baba más, én csak leírtam velünk mi volt, hátha találsz benne egy két hasznos mondatot! Bocsi, hogy hosszú lettem! Kitartás!

9 hós kislány anyukája

2011. szept. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


9 hós kilsány anyukája! A ferberizációban én sem hiszek és köszönöm, hogy ezt megosztottad velem, most látok egy kis reményt! (:

2011. szept. 4. 07:51
 7/15 anonim ***** válasza:
tokeletes valaszokat kaptal nem tudok mit hozza tenni! kitartas! en egyutt alszok az enyemmel,o is igenyli a simogatast! es az olyan jo! imadom simogatni!az enyem 19 honapos es en se tudok mozdulni mellole! esetleg annyit tehetsz hogy ha elmesz mellole akkor mindig hallja a hangodat! itt vagyok,jovok mar stb. ez nekem kicsit segit. 1percre legalabb.
2011. szept. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A válaszokhoz még annyit tennék hozzá, hogy nagyon jól látod, a babád még nem tudja, ha kimész a szobából, vissza is fogsz jönni. Ez az un. szeparációs félelem, amit a szakirodalom pontosan 8 hónapos korra tesz.

Valóban, a többedik gyereknél már lazábban fogod kezelni,és legalább pisilni egyedül fogsz menni. :)

2011. szept. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A szomszéd néni mesélte, hogy a nagyobb gyereket hagyta sírni hagyni, egyedül aludt, egyedül hagyta játszani, aludni-szóval mindent úgy csinált, ahogy azt általában tanácsolják.

A második gyereknél Ranschburg módszer, hordozta, az ágya végében aludt még ovis korában is, ugrott, nem hagyta sírni, vitte a vécére is stb.

és tudott mi lett a végeredmény? Amit Ranschburg megírt, a kicsi egy magabiztos, nagyon önálló, talpraesett ember. Aki a jég hátán is megél.

Úgyhogy én ebből kiindulva, ugyanígy csináltam ahogy te, nagyon érzékeny a fiam, de borzasztóan magabiztos és nagyon intelligens. Oldalakat tudnék írni, mennyi és milyen körülmények között volt ez nagyon jó, rövidke élete során is már.


És a legfőbb, anyukám azt mondja, de jó, hogy rád hallgattam (nekem már 3 illetve 5 évesek a fiaim) és soha nem hagytuk sírni őket. És úgy néz a gyerekre, mint aki sosem találkozott, nevelt gyereket.Úgyhogy valóban más dimenzió ez. Mint a klasszikus, sírjon a gyerek, legyen el magában stb.


Én nem bántam meg egy percig sem. Jó, néha, ha az 5 éves és a 3 éves besorakozik mellém a vécére és szóval tartanak, kicsit. De egyébként sokszor hallom szülőktől, nekik otthon semmit nem mesél a gyerek az oviról, mi történt velük, mit éreznek-akkor meg nem bánom, hogy hiányzom és szóba állnak velem a fiaim. És remélem ez így marad.

Annál szánalmasabbat, mikor a szomszédtól kérdeztem, na felvették a fiadat a főiskolára, azt mondta, nem tudom, nem említette, de még csak most bontották ki a borítékot, egyébként sem tudná-közben meg a ponthatárokat hirdették már ki. Ja és most érettségizett a 18 éves gyerek, de azt sem tudták, most gimnázium, szakközép vagy szakmunkás ahol a gyerek tanul, az egyik állította, hogy gimi a másik szerint meg pincérnek tanult a gyerek-na és az ő szülei arra büszkék, én hagytam a gyerekemet sírni, elvolt egyedül a járókában, én meg tudtam a dolgomat végezni. Na olyan is a kommunikáció köztük és a gyerekeik között.

2011. szept. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Bocs az OFFért, de nagyon jó válaszokat írtatok, nekem is sokat segített, köszönöm!! Az én kisfiam 8 hós lesz szombaton, és napok óta csak sír és zokog, amint ott hagyom, nem akar az ágyában aludni sem! Azt hittem, azért sír ennyit, mert fáj az ínye, jön a foga, stb. Kedves kérdező és válaszadók, felnyitottátok a szememet, ez tényleg a szep.szorongás lehet. Úgy eltelt az idő, észre sem vettem, hogy már itt tarthatunk. Ő 11 héttel született korábban, négy napos volt amikor először láthattam, 5 hetes, amikor megsimogathattam az inkubátorban, és 6 hetes, amikor először a kezembe vehettem! Amikor 10 hét után hazajött a kórházból, mi csak akkor kezdtünk el ismerkedni.:(( De mégis szoros kapcsolat alakult ki köztünk mára, minden rendben! Gondolom, azokat a babákat talán még jobban megviseli a szeparációs szorongás, akik az első pillanattól az édesanyjukkal lehettek, hiszen eddig szinte össze voltatok nőve! Kitartás mindenkinek, ez a pár hónap hamar elrepül, és a befektetett energia bőven megtérül egy mindig bensőséges, szoros kapcsolatban!

Egy 12 éves és egy majdnem 8 hós baba anyukája

2011. szept. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!