Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igény szerint vagy 3 óránként...

Igény szerint vagy 3 óránként etessek?

Figyelt kérdés
8 hetes a lányom és két napja nem bírok vele. Anyatejes + tápszert kap pótlásnak. Eleinte sma-t kapott, de sokat evett belőle, majd áttértünk éhes babáknak valóra. De szerintem ettől péntek és szombat este nem aludtunk és a vasárnapot is végig üvöltötte. Felhívtam a gyerekorvost, aki azt mondta, hogy túl etettem, etessem szigorúan 3 óránként. Próbálom, de a köztes időkben ordít torka szakadtából. A neten többször keveset írják. A tápszertől ordít, mert váltottunk? Most akkor mit csináljak. Mikor az sma tápszert kapta szorulása is volt, de éjszaka 5-6 órákat aludt, most meg 2 órát. Mit csináljak? Angliában élek és az itteni orvosok nem mondanak semmit, csak hogy ez természetes, de én már nem bírom hallgatni szegényt.
2011. szept. 4. 23:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

szoptatni lehet igény szerint, tápszert nem szabad így adni mert azzal túl lehet etetni a babát. fél-1 óra nem számít, de folyamatosan etetni nem szabad tápival.

azt nem tudom milyen az a tápi amit írsz, szerintem te tettél fel egy kérdést ezzel a fajtával valamelyik nap, ugye?

váltsatok ismét tápit, lehet attól fáj a hasa sajnos ez ilyen, minden babának más jó.

ha itthon vagytok, a bebát tudom ajánlani, nekünk bevált :)

2011. szept. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én mindig azt a tanácsot kaptam, hogy igény szerint, és be is vált. Az anyatej is jobban beindul tőle, sokszor pedig nem is éhes volt, hanem jó volt a cicin megnyugodni. Tápszerben nem vagyok otthon, de az biztos, hogy a 3 óránkénti módszer nekem nem vált be, illetve sokan azt mondják, hogy elavult, a baba akkor egyen, ha éhes, nem akkor, amikor csörög a vekker.

2. babás 20 hetes

2011. szept. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Ceyla ***** válasza:
Én is úgy gondolom, hogy inkább a hasfájás, mint az éhség lehet a gond. Az egyik ismerősömnél az 5. fajta tápszer jött be. Kitartás! Remélem ti szerencsésebbek lesztek.
2011. szept. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szoptasd igény szerint, akkor tápszert sem kell adnod. Be fog indulni a tejtermelés a gyakori szoptatástól, inger éri a mellet, 1-2 nap és több tej fog termelődni.

Anyatejjel pedig nem tudod túletetni.

2011. szept. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 klixa ***** válasza:
Szia. Az biztos, hogy az anyatejnél jobb nincs! Azt egyetlen egy tápszer sem tudja pótolni. Tedd akkor cicire amikor csak szeretné, és 1-2 hét alatt kialakul nálad is a tejtermelés. Szerintem is azért sír, mert fáj a pocija. Felhúzza a lábát a hasijához?
2011. szept. 5. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Igény szerint, ésszerű keretek között. Mert ha úgy vagytok, mint mi voltunk, hogy minden evés alkalmával előbb cici, aztán tápi (nálunk mindig kellett), akkor érdemes kivárni, ha nem is a 3 órát, de a 2 és 2,5-ig húzni, mert az anyatejet bár gyorsan megemészti, de a tápihoz idő kell a kis gyomrának,

és ha a félig-meddig megemésztett kajára már eszi az új adagot, fájni fog a pocija.


Nálunk is ettől fájt, egész nap evett, szinte folyamatosan. Én is hulla voltam, a kicsi is ordított, már fájt a fejem tőle, én is ideges lettem, nem kell bemutatni.......

Szóval először nehéz volt, az első pár evés alkalmával, de aztán szépen beállt. (Általában 2,5 óránként eszik, néha összejön a 3 is:)

2011. szept. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szoptatni lehet igény szerint,de tápszernél szigorúan ki kell várni a 3 órát


Utolsó előttinek:állandóan a mellemen csüngött a gyerekem,mégsem lett több tejem :(

2011. szept. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én csak tápszerrel etetem a babát, mert nincs már tejem. Én soha nem ébresztem fel napközben ha elalszik és eltelik a 3 óra. Amúgy sokkal jobb neki ha 4 óra is eltelik, akkor nem fáj a hasa.
2011. szept. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A lányod egyértelműen hasfájós baba, ordít, tehát megeteted, de ez csak átmenetileg hoz egy kis nyugalmat, utána még rosszabb lesz, a túletetéstől csak még jobban fog fájni a pocija.

Szigorúan várd ki a 3 órát két etetés között, pár nap után javulhat a helyzet, de csak kb. 3 hónapos kor után szokott megszünni a hasfájás, néha még 6 hónapos korig is tarthat, de már akkor ritkulnak az ordítások.

Kitartást!

2011. szept. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
A 3 órát honnan számoljam? Mert nálunk egy etetés kb 1 óra, mivel eszik ciciből, pihen picit,büfi, pelenkázás,tápi,büfi és pihenés. Mennyi tápszert adsz?
2011. szept. 5. 12:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!