Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig adsz gyermekednek...

Meddig adsz gyermekednek tápszert vagy tejitalt?

Figyelt kérdés
Kislányom 13 hónapos, 2 hete kapja a bebivita tápszert, azt hallottam, ez már tejitalnak minősül. Mindegy. A tejet is bevezettem neki, de csak azért, hogy ehesse a tejes ételeket is. Tulajdonképpen a vitamin miatt tartok ki a tápszer mellett. Mégis meddig ajánlott tápszert inniuk? Akik befejezték a tápszerezést, utána még adtak este-reggel tejet gyermeküknek?
2011. szept. 5. 09:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%
Hát az enyémek soha nem ettek tápszert. 1 évig szoptak, 6 hónapos koruktól kezdtek enni, 1 évesen már mindent kaptak. tejet is. és tejet ittak vagy gyerekkávét, vagy kakaót (ők cukor nélkül, ma sem értik hogy lehet cukorral inni a kávét vagy a kakaót :) )
2011. szept. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
1 évesen kapott kisfiam először ilyen bebivitát, még csak reggel, majd 13 hónapos korától kezdve már este is. Most 23 hónapos, még mindig ezt issza. Próbáltam neki tejet adni, de azt nem fogadta el, nem szereti (házi tejet sajna nem tudok beszerezni, a boltival nem jártam nála szerencsével). Mivel nem eszik sok tejterméket, így inkább ezt adok még neki reggel-este.
2011. szept. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
az én fiam 10 hónaposan úgy döntött nem iszik több tápszert, aztán megpróbáltuk a tejet azt sem fogadta el. Azóta rendes ételeket eszik csak, a doktornő szerint nem baj csak pótoljam a tejet joghurttal pudingokkal.(úgyhogy azt minden nap kap)
2011. szept. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Csak reggel adok tejet a lányaimnak /2,5 és 1,5 évesek/, tápszert csak bukás miatt kaptak, amúgy esznek mindent, nem ragaszkodok a könyvekhez.
2011. szept. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

13 hónapos szintén a lányom és baby fittet kap. úgy tervezem minimum 1,5 éves, de az sem kizrt hogy 2 éves koráig fogja kapni a vitaminok miatt. (koraszülött, vérszegény baba).


a bebivitás ugyanolyan tápszer mint bármelyik más? és mennyi az ára? a baby fittnek 2x500g 1300Ft.

2011. szept. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%
Igen, a Bebivita ugyanolyan, 1090 Ft a Müllerben, ugyanúgy vannak benne vitaminok, meg minden. Egyébként ennek más az adagolása, így több jön ki belőle: 210 vízhez 4 adagolókanálnyi kell, és a kanál ugyanakkora, mint a többi tápszerben.
2011. szept. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat. Ma reggelire (tápszer után szoktam adni 2 órával, mert 6-7 között issza azt meg, majd visszaalszik) tejjel kavartam neki műzlit, azt megeszi, de utána, mikor szomjas lett, öntöttem neki pohárba tejet, de nem ízlett neki úgy.

Akkor megtartom még egy ideig a tápszert, végül is, ártani nem árt neki.

Anyagilag se egy olyan hú de leterhelő, és nyugodt is vagyok, hogy biztosan kap vitamint minden nap.

2011. szept. 5. 12:13
 8/12 anonim ***** válasza:
10.11-ES VAgyok. köszönöm a segítséget, megnézem legközelebb a Müllerben ezt a tápszert. a baby fittből ugye 210ml-hez kell 6 kanálka.
2011. szept. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
kedves kérdező, milyen müzlit adsz a babádnak?
2011. szept. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Milupa, 1 éves kortól adható, szintén Müllerből. Mindig is szerette a műzlit, de általában 50-60ml-ből szoktam csinálni csak. Egyszer volt, hogy 90-et is megevett. Nem szoktam ízre válogatni, szerencsére szinte mindent megeszik a lányom. (gyümölcsökkel eredeti formában hadilábon áll, csak a banánt eszi meg. Joghurtba vagy műzlibe megeszik bármilyen gyümölcsöset)Hol ilyet, hol olyat veszek:D
2011. szept. 5. 13:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!