Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? Egyik napról a...

Mit tegyek? Egyik napról a másikra nem fogadja el sem a tápszert, sem a tejitalt. Van itt olyan, akiknél hasonló a helyzet?

Figyelt kérdés
2011. okt. 14. 09:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Először is: hány hónapos és milyen súlyú gyerkőcről van szó? Mióta nem fogadja el? Mást eszik?


Csak, hogy tudd, nem vagy egyedül:

A lányom 11 hónapos és SEMMIT nem hajlandó megenni az anyatejen, tápszeren kívül. A hozzátáplálás elején mindenből evett egy kicsit, úgy éreztem, hogy haladunk, aztán egyszer már csak tejpépet volt hajlandó megenni, végül már azt sem. Nem is hízott eléggé, én pedig már nagyon stresszes voltam. Voltunk a gyerekorvosnál, elküldött vérvételre (soha többet míg ilyen pici és nincs nagy baj!) és vizeletvizsgálatra. Minden rendben. Azt mondta, hogy nem tudja mi lehet, befektet 1 hétre a Heim Pálba, majd ott csinálnak egy csomó vizsgálatot és megpróbálják megetetni. Voltunk magán úton gasztroenterológusnál, ő is azt mondta, hogy fektessük be kórházba, ott majd kiéheztetik (egy nem evő gyereket???!!!) és utána megtömik. Elmentünk gyerekpszichológushoz is, aki azt mondta, hogy valami történhetett evés közben, amit mi észre sem vettünk (pl. el volt dugulva az orra és rosszul esett neki az étel), de neki rossz élményt okozott és az evéshez társította. Most hagyjuk békén, egyen csak tejet-tápszert, alakítsunk ki megint nyugodt légkört, ne próbáljam megetetni, ha mi eszünk, akkor ültessem oda az asztalunkhoz és csak akkor, ha kér belőle adjak neki. Ezt betartom, azóta nyugodtabb vagyok, ő is egyre több mindenből kér. Ez csak pár falat, de most arra kell rávezetni, hogy enni jó.


Csak ne görcsölj rá (tudom, nagyon nehéz, nekem is lassan ment)! Rengeteg emberrel beszéltem és nagyon sokaknak van ilyen problémája, de mindenki azt mondta, hogy később is nagyon keveseket ettek ezek a gyerekek, ők a porcelánbaba kategória.


Ha a fogától van, akkor pár nap alatt megoldódik a helyzet.


Remélem valamit tudtam segíteni! Kitartás!

2011. okt. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszodat! igen, a nem aggódás megy a legnehezebben!! :-(

A lányom kereken 1 éves, már 9 hónapos koráig szopizott, igaz a vége felé már nem volt sok tejem, de neki elég volt. Utána jött a tápszer, majdnem az összeset kipróbáltuk (egy vagyon), mire a Milupa-t hajlandó volt meginni, reggel 70 ml, este max. 120ml. Tegnap megpróbáltam a tejitalt, és valószínű ez volt a gond :-( nem itta meg..ma reggel próbáltam a régi tápit és már nem volt hajlandó azt sem meginni.

Hát most ez a helyzet. Tejpéppel helyettesítem, és gondoltam, hogy akkor ezután "falatkás" vacsit kap, de azért jó lenne, ha inna valamit. Napközben és éjszaka (ilyenkor sokat 2-3 dl)csak és kizárólag teát (enyhe kamillás cukor nélkül)iszik. Nem tudom mit tegyek...

2011. okt. 14. 10:12
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Kislányom 12 hónapos korág csak úgy falta a tápszert. Szinte nem tudtam eleget csinálni belőle. Aztán reggel már csak Maci kávéval volt hajlandó meginni, majd 13 hónapos kort betöltve sehogyan sem. Pedig már ment a tejital és a rendes tej is. Azta sem tudok neki adni semmit. Se kakaó, se kávé. Sőt a vizen kívül nem is iszik meg semmit. Szerintem ne aggódj ezen. Minden nap eszik joghurtot, túrót, hogy legyen valami kis "tejféle" a napjaiban, mert a sajt, tejföl, kefír nem megy. Azonkívül mostanában iszonyat rossz evő is lett, de ezt most éppen a fogára fogja a doktornőnk és én is, mert erősen be vannak duzzadva a szemfogai már másfél hónapja. Mindenesetre szépen fejlődik, vidám, egészséges kislány. Most másfél éves egyébként. Kitartás, ne aggódj, tudja ő mi kell neki.

2011. okt. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

szerintem ezt minden baba megcsinálja.

neve is van, "szopi-sztrájk"

enyém már nagyobb korában csinálta, 20 hónaposan a tejjel és 2 hétig tartott. kb. ennyire számíts. néha próbáld meg de ne csinálj belőle ügyet, 1-2 hét nem a világ :)

2011. okt. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, dettó!

Másfél éves a kislányom.

1 évesen váltottunk tápszerről tejitalra, majd miután már a tejital sem kellett neki, kipróbáltuk a rendes tejet (kecsketej). Imádta!!! Mondjuk ekkor már csak este volt hajlandó meginni, kb. 2 dl-t.

Aztán egyik napról a másikra azt sem fogadta el. :-(

Ennek már kb. 3-4 hónapja. Egy korty tejet sem iszik. Próbáltam kakaót, tejeskávét, de egyik sem kell neki.

Joghurtot nagyon ritkán tudok beletömni, régen pedig azt is szerette. A sajtot még csak-csak elfogadja, de ez sem tartozik a kedvencei közé. A tejberizst, tejbegrízt egyenesen útálja...

Szóval nem egyszerű a helyzet nálunk sem. Folyamatosan próbálkozom a tejjel (úgy 2 hetenként megkínálom esténként, lefekvés előtt), de sikertelen.

Napközben és este vizet iszik MÁR. Mert eddig csak az őszilevet volt hajlandó lenyelni. :-) Se tea, se víz, semmi.

De egyik napról a másikra elfogadta a vizet, úgyhogy azóta azt kap.

Jaj... érdekes egy gyerekem van nekem. :D


Amit megpróbálhatsz:

tejitalba vagy sima tejbe pici vaníliás cukot. Nálunk egy ideig bevált.

Ha végképp nem kell neki, akkor adj minél több tejterméket napközben. (Túró, joghurt, sajt, tejbegríz, t.rizs,...)


Megírod, ha történt valami változás? Érdekelne! :)

2011. okt. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

most olvastam a kommentedet.

kamillás teát adsz neki minden nap???? uh, az nagyon durva, azonnal szüntesd be!!! havonta 3x szabad kamillás teát inni maximum! kiszárítja a beleket, egy éltre problémái lehetnek!


próbáld meg kakaóval, vaníliás cukorral, gyümilével, macikávéval ízesíteni, lehet úgy elfogadja

2011. okt. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon köszönöm a hozzászólásokat!!!! Kicsit meg is nyugodtam...visszatérve a kamillára, azt rosszul írtam bocsi a Hipp-nek van egy ízesített teája, és ízesített vize, azt issza felváltva, és néha a Piroska szörpöt is nagy higításban...
2011. okt. 14. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!