Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 29. -én lesz 1 éves a kisfiam...

29. -én lesz 1 éves a kisfiam és az ismerősök, rokon kérdezik, hogy mit vegyenek neki születésnapjára. Adnátok ötleteket, hogy mit lehetne venni neki?

Figyelt kérdés
2011. szept. 5. 10:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam 23-án lesz 1 éves.Tőlünk kap egy FP ugráló zebrát (már régóta megvan,mert ismerőstől vettem meg,jó áron,csak most kapja meg) és egy gyerek laptopot.Azért döntöttük a laptop mellett,mert az apja gépét mindig bűvöli és amikor már meglátja már kotor oda:)

Nagyszülők nálunk pénzt adnak,mondván én tudom mi kell a gyereknek.Nővéremék kismotort vesznek neki,de 4 kerekűt.Barátnőmék egy játék dobot vesznek neki.Mi amúgy még dömpert akartunk neki venni,de azt végül augusztus 20án megkapta a vásárba.

2011. szept. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem nem kell túldimenzionálni a kérdést, egy ekkora gyerek remekül eljátszik néhány üres tejfölösdobozzal vagy konyhai műanyag tállal is. Én a következőket vettem/veszem az egyéveseknek:

– egymásba rakható kishajók (pl.: [link] ez fürdésnél is érdekes,

– „Bábel-torony”, vagyis egymásra-egymásba rakható kockák ( [link]

– Montessori-torony ( [link]

– mivel lassan járni fog (vagy már jár) húzogatós játékok ( [link]

– könyvek! (pl. Weöres Sándor: Bóbita, Boribon és a hét lufi)

– építőkocka


Nálunk egyébként az jött be a srácnak egyévesen leginkább, hogy felfújtunk sok-sok lufit. A többi ajándék nem is igazán érdekelte, amíg a lufik után lehetetett mászkálni, ütögetni stb. (De persze hallottam már olyan gyerekről is, aki fél a lufiktól, szóval nem biztos, hogy ez mindenkinél nyerő).


Azt gondolom, egy a lényeg, ne vegyenek zenélő-visító marhaságokat. :)

2011. szept. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok


Nekünk ilyen egymásba rakható kishajónk már van,fürdésnél szokott velük játszani.Bábel és monesstori tornyunk is van már......vagy csak én esek túlzásba? :/

2011. szept. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Második vagyok: Nyilván ez családfüggő. Én nem vagyok nagy rajongója a műanyag-nyomogatós-hétzenés játékoknak, pláne, hogy már nagy a fiam, és mindig beigazolódott, hogy a legérdekesebb játéknak az olyan hétköznapi eszközök bizonyulnak, mint egy konyhai tál, csipesz vagy fokhagymanyomó. :)

Bevallom, azért is vagyok ellene a sok méregdrága, ám fél percig érdekes csodának, mert felháborít, hogy sokan abból akarnak megélni, hogy a jószándékú, ám naív szülőket lehúzzák mindenféle mondvacsinált indokkal (pl. ez „fejleszti” csak igazán a gyereket). Így telepakoljuk a gyerek szobáját annyi mindennel, hogy végül már ő maga sem fér be… holott egy gyereket a szabad játék, a tér, a saját fantáziája „fejleszti” igazán. :)

Mint a japán kislány szobája: [link]


De persze azt megértem, hogy a gyerek utánzoná az apját a laptoppal, nyilván remekül el fog vele játszani ezért. :)

2011. szept. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A lányom az 1 éves szülinapjára tőlünk kapott egy csodateknős formabedobót,amihez szerencsére a csodakocka kockái is jók,így több forma is jó bele + kapott Megablocks építőkockát is,amit a mai napig szeret.Ismerőstől kapott FP mókakockákat.Anyukáméktól meg egy quadot (8.000 Ft).

A többi lányos dolgot nem sorolom fel.

A sógoromtól azóta kapott megint egy vödör építőkockát és kaptunk még egy vödör fakockát is.Ezek érdekli őt.Rengeteg játéka van,de vagy az építőkocka vagy a homokozó a menő.

És tény,hogy a sok készségfejlesztő játékok 90 %-a annyit ér,mint egy műanyag flakon. És a lányom nagyon jól el van velük :D

No,de nem ez volt a kérdés! :)


Üdv.

Egy 20 hós lány és egy 37 hetes pocaklakó fiú anyukája

2011. szept. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!