Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy kisbaba (rokon) születése...

Egy kisbaba (rokon) születése előtt tényleg nem illik neki ajándékot venni?

Figyelt kérdés
Nemsokára itt lesz a kismama szülinapja és anyukám (az ő testvére) babaruhát meg kis babaplédet is akar neki venni, de több embertől hallottam már, hogy a születés előtt illetlen. Tényleg?
2010. jan. 12. 17:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
én még nem hallottam volna róla, hogy illetlen lenne.
2010. jan. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
"volna" nélkül. :)
2010. jan. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Babonából nem szoktak, nehogy a bébinek valami baja essék.
2010. jan. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Ez nem illetlenség kérdése, hanem babona. Sokan úgy tartják, hogy ha a születés előtt kap ajándékot a baba, akkor az szerencsétlenséget jelent. Ezt meg kéne tudakolnotok, hogy az illető babonás-e ilyen téren. Ha igen, akkor tényleg nem kellene ilyen dolgokat venni. De nem hiszem, hogy sok ember gondolkodna így. Én biztos elfogadnék mindent, ha terhes lennék. Örülnék is a segítségnek:)


20/L

2010. jan. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes tudni, hogy babonás-e a kismama. Ha igen, akkor semmiképpen ne vegyél babaholmit, ha nem (és már vett a leendő anyuka a kicsinek ezt-azt), akkor szabad. Én vettem már születés előtt kifejezetten a kicsinek ajándékot, nem voltak babonásak a szülők, de a barátnőm például babonás volt, ő csak az újszülött osztályon kapott ajándékot.
2010. jan. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
ez még bizonyára a régi időkből ered, mikor még magas volt a csecsemőhalandóság.
2010. jan. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy ez egy babona.Na de mindegy...szerintem kérdezzetek rá,hogy vegyetek e valamit a megszületendő picinek vagy sem.Ebből ne csináljatok nagy ügyet,mi is megkérdeztük mivel 1 hónap múlva szül a barátnőm, és ők nagyon örültek az ötletnek,mert hát azért szülés előtt pár héttel már kell cuccot venni a babának.Mondjuk ha fél idős a kismama vagy kora terhessége van,akkor még szerintem sem kell. :)
2010. jan. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy babonás lenne de sosem lehet tudni :)

Áprilisban szül szóval már megvan félidős.

Meg fogjuk kérdezni :)

2010. jan. 12. 18:06
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én egyik barátnőm sem akart semmit. Megvettük, ha láttunk valami cukit a babának, de csak az utolsó hónapban fogadta el.
2010. jan. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!