Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés után mikor állt helyre...

Szülés után mikor állt helyre a menstruációs ciklusotok? Kisfiam lassan 13 hónapos,5 hónapja jött meg újra de még mindig 30-45 nap között ingadozik.

Figyelt kérdés
Nem tudom, ez számít-e, de még aktívan szoptatok.
2011. szept. 5. 12:50
 1/9 anonim ***** válasza:

A terhesség 9 hónapja és a több hónapig vagy évig tartó szoptatás is kihatással van a szervezetünkre. Így nem ritka, hogy csak hónapok vagy akár évek alatt áll vissza a rend, a rendszeresség.

Én 11 hónapja szültem (és 6 hét után meg is jött), de a mensim még mindig kiszámíthatatlan: egyszer hamarabb, egyszer később jön meg, néha pár napos csak, néha pedig 10 napig is tart, hol erősebb, hol gyengébb.

A dokim is azt mondta, hogy nyugodjak meg, nincs semmi bajom, csak a testem még keresi önmagát. Hát, remélem most már meg fogja találni. :)

2011. szept. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 krisztivan ***** válasza:
Nekem 8 hós volt a fiam amikor megjött először.Azonnal visszaállt a 28-30 napos ciklusra.1 éves most a fiam és eddig szoptattam.Most hagytuk abba.De lehet hogy az is számit hogy én elötte 15 évig fogamzásgátlót szedtem és lehet ennyire hozzászokott a szervezetem a baállitott ciklushoz.
2011. szept. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia.Nekem 8 honap utan jott meg eloszor.Soha nem volt 28-30napos ciklusom most megis legkesobb a 29.napon megjon.
2011. szept. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egy éve szültem, 7 hónap után jött meg először, de azóta is rendszertelen, 30-40 naponta jön csak meg, és jobban fáj, mint előtte
2011. szept. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
13 honapja szultem, 5. honapban megjott, azota abszolut rendszeres es sokkal "kellemesebb" (mar ha lehet igy nevezni) mint szules elott. szoptatok is.
2011. szept. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem 10 hónapos a lányom 2 hónapig szopizót de már a következő hónapba megjött be is ált de most 2 hónapja ezelőtt hormon zavarom lett és össze visszajött meg volt, hogy ki maradt a vérzés most el kelet kezdenem szedni a fogamzásgátlót és most rendesen jött meg.
2011. szept. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

igen, a szoptatás befolyásolhatja. utána valószínűleg szépen vissza fog állni.

az én esetem is ritka, mert nekem szülés után is megjött minden hónapban, pontosan 28 napra, annak ellenére, hogy több, mint egy évig szoptattam és 6hónapig kizárólag anyatejes volt a babám. a gyakori szoptatás ellenére is volt peteérésem - ezt onnan tudom, hogy szülés után kellett mennem rákszűrésre, s már látszott az uh-n, hogy minden visszaállt.

szóval nem vagyunk egyformák, de amíg szoptatsz nem kell aggódnod, mert sok nőnek ilyenkor még nem rendeződik a ciklusa.

2011. szept. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
13:24 szépen összefoglalta!
2011. szept. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, megnyugodtam!
2011. szept. 7. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!