Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális az, ha egy 10 hónapos...

Normális az, ha egy 10 hónapos még négyszer alszik napközben?

Figyelt kérdés
Fél 7 körül kell, szopi, majd pörgés (egy órát mászkál, mint egy golyó), jól kifárad, 8-kor legkésőbb már alszik. 9 körül kel, 10 és fél 11 körül már álmos. 12 körül kel, 2-kor újra leteszem, akkor hosszabban alszik, majdnem két órát. 5 körül leviszem babakocsiban, és van hogy ott is elalszik, de ha nem akkor, végigásítozza az utat. Este 8-kor már alszik, és reggel fél 7-ig alszik (egyszer-kétszer felébred éjszaka mostanában vagy a foga vagy a meleg miatt, de nagyjából végigalussza az éjszakát, enni nem eszik). A meleg miatt lehet? Tudom, hogy az is számít, hogy mászik, feláll, és ebben nagyon elfárad, de mégis olyan fura, hogy felkelés után egy-másfél órával már ásítozik. Normális ez még?
2011. szept. 5. 16:31
 1/10 anonim ***** válasza:

mi 8hósak vagyunk. Napi 4szeralszunk (max alkalmanként fél órá).

Nagyon kifáradnak a picik a felülésben, felállásban,mászásban...

Minden babának más az alvásigénye

2011. szept. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

ne haragudj, hogy ezt mondom de ez már szerintem sem az :(

10 hónaposan már fejlettebbnek kellene lennie az idegrendszerének, olyan 3-4 órát kéne tudnia ébren lenni :S


ha nem pár napja állt fel meg mászik akkor az se számít, csak az új mozgásforma után 1-2 héttel van a fáradtság.


de nem akarok károgni, ne legyen igazam, de a dokitokat kérdezd meg!

2011. szept. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
tényleg furcsa egy kicsit.az én lányom már csak 2szer aludt.ha pár hét elteltével is ilyen fáradékony lehet,hogy rákérdeznék védőnőtől/doktól hogy ez mennyire normális.
2011. szept. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Tényleg furcsa. A 6 hónapos kislányom már csak 2-szer alszik nap közben, pedig forog ezerrel, jóformán meg sem áll, ha a szőnyegen van. Néha csak azért teszem a hintába, hogy kicsit megnyugodjon. :)

Ő kibír most már 3-4 órát is ébren. 6 hónapos kora előtt is már csak 3-szor aludt, és a 3. mindig csak fél óra volt.

Szóval szerintem azért említsd meg a gyerekorvosnak vagy a védőnőnek, mert nem biztos, hogy jó, ha ilyen hamar kifárad.

2011. szept. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi gond az alvásával, vannak nagyobb alvásigényű babák, és simán lehet fáradtabb az időváltozástól, frontoktól és a nagy melegtől is.

Nekem is 9-10hósan még 3xaludt a babám, most 15hós, és még mindig 2xalszik egy nap. Este fél9től reggel fél8ig alszik, utána 11-fél 1ig, és még kb délután 3-5ig. Ez egy nap még mindig 14-15óra alvás. Ha ébren van, akkor viszont aktív, nagyon kis értelmes, mindent csinál, amit kell neki- én nem aggódom miatta. Az alvás jó az idegrendszeri fejlődésének is.

De ha neked ez valamiért nem tetszik, vagy ideges vagy miatta, kérdezt meg a dokidat- szerintem ő is megnyugtat majd.

2011. szept. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A kisfiam 10 hónapos, mászik, feláll, kapaszkodva megy. Pörög ezerrel, nincs megállás. :)De aludni csak 2-szer alszik napközben. Ébredés után 2 órával 40 percet alszik, majd ebéd után, úgy 2-4-ig. Este 8-9 között alszik el, reggel pedig 7-8 között kel.

Nekem is soknak tűnik a 4-szeri alvás, de hát a felnőttek sem egyformák. Van akinek elég a napi 5 óra alvás, valakinek meg a 10 is kevés. :)

A babák sem egyformák. Valószínű a tiéd nagy alvásigényű.

Azért beszélj a dokitokkal szerintem. Az is lehet, hogy valamilyen vitamin, vagy vas hiány okozza, vagy ilyesmi. Egy vérvételből kiderülhet, ha ilyesmi a gond.

2011. szept. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A kisfiam 8 hónapos, és szinte percre ugyanolyan a napirendje, mint a te babádnak! Nem tudok mit csinálni vele, 2 óránként elalszik. Nemrég még csak másfél órát tudott ébren lenni! Én is aggódtam, de az orvos, védőnő, fejlődésneurológus, neonatológus szakorvos mind egybehangzóan állítják, hogy tökéletesen fejlődik, és semmi baja! A vérképe hibátlan, nincs vashiánya. Ő is pörög ezerrel, jár keze, lába folyamatosan, forog mindkét irányba, kúszik hátrafelé, és próbálkozik a mászással is.

Szóval szerintem ne aggódj, vannak nagy alvásigényű babák! (Természetesen kérj megerősítést a gyermekorvosodtól is)

28 hétre született korababa anyukája

2011. szept. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Igazatok van, ha normális is ennyi alvás, attól még meg kell kérdezni a gyermekorvost, abból baj nem lehet.

Érdekes, kedves utolsó válaszoló, hogy írod, hogy koraszülött a babád, és ugyanolyan a napirendetek; mert a mi kisbabánk is koraszülött, igaz nem ennyire, de a 35. hétre született. Eddig nem gondoltam, hogy esetleg emiatt nagyobb lehet az alvásigénye, de még az is lehet, hogy van.

Köszönöm még egyszer mindenkinek, egyrészt meg is nyugtattatok, másrészt meg is erősítettétek, hogy attól még kérdezzem meg az orvost.

Köszönöm szépen!

2011. szept. 5. 21:57
 9/10 anonim ***** válasza:
65%
Utolsó vagyok. Ez így már érthetőbb, persze! A koraszülött babák fejletlenebb idegrendszerrel (is) jönnek a világra. Alvás közben érik az idegrendszer, úgyhogy örülj neki, hogy ilyen sokat csicsikál a picúrod, igényli a szervezete! Mindezek ellenére nekem a védőnő azt mondta, hogy örökölhette is a kisfiam az álomszuszék tulajdonságát, és hát apa napi 12-14 órát aludna simán, ha lehetne, akkor is ha nem dolgozik!:)))
2011. szept. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen, ez logikusnak hangzik, és egyben megnyugtató is. És persze nyilván, van egy alapvetően egyéni alvásigény, amely a génektől is függ.

Nagyon köszönöm a segítséget!

2011. szept. 6. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!