Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rendszeresen adsz vigantolt a...

Rendszeresen adsz vigantolt a babádnak? Mással helyettesíthető?

Figyelt kérdés
7 hónapos a babám, de már elfogyott a vigantol, kb. 6 hónapos korában, azaz már vagy egy hónapja nem kapott, mivel szóltam a dokinak hogy szeretnék íratni, erre leoltott, hogy annak még kell lennie nem fogyhatott el! Másodszor is mentem kérni, és akkor sem írt, és közölte, hogy nyáron különben is elég 2 naponta adni. Most már nagyon aggodóm, hogy valami baja lesz a babának, mert nem adtam neki ilyen hosszú ideig. Már kap gyümölcsöket és tejpépet, amiben van minden vitamin, de azt se mindennap eszi, amúgy anyatejes és én egészségesen táplálkozom, csak remélem, hogy meg kap minden szükségeset. Szerintetek váltsunk gyerekorvost, vagy hogy legyen ez a vigantolos dolog? Amúgy tényleg én voltam béna, mert volt hogy 5-6 csepp is félrement, kiskanálból nem fogadta el. Mostanra már nyitja a száját, ha látja az üveget, de már elfogyot.
2011. szept. 5. 22:00
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó! Nem tudom mennyi idős lehetsz. Én 32 vagyok, és ezt a "cuccot" mi anno még oviban is kaptuk, tabletta formájában.

"D-vitamin hiány esetén angolkór alakulhat ki, mert a D-vitamin speciális összefüggésben van a kalciummal és foszforral, melynek alacsony jelenléte a csontozat elpuhulását és hajlékonyságát idézi elő, legjellemzőbb a lábszárcsontok elhajlása. Az angolkór okán szívelégtelenség és légzési rendellenesség is felléphet. Ezért nagyon fontos a D-vitamin pótlása a csecsemőknél."


Orvosa válogatja, hogy egy éves korig naponta, és aztán nem kell több, vagy szintén egy éves korig naponta, és aztán 3 éves korig ősztől tavaszig kell adni. Nálunk utóbbi verzió van.

Csak ezért, ha egyébként megbízol a dokiban, nem szükséges váltani. El lehet neki mondani, hogy félrecsepegtetted sokszor, ezért nincs már.

2011. szept. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 krisztivan ***** válasza:
Nálunk is elfogyott kb.8 hósan,ez így természetes mert a védőnőm pont kérdezte hogy nem fogyott még el? 1 éves a fiam és a 2 felénél járunk.
2011. szept. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Szeretem a dokit (legalábbis az elmúlt 6 hónapban jó fej volt) de nagyon aggódom, hogy a babámnak emiatt baja lesz, egyébként egy nagyon idős bácsika az orvosunk.
2011. szept. 5. 22:24
 14/26 anonim ***** válasza:
Hát 1 évesemnek a 3.üveggel adom (mondjuk köben volt az a cseppentő-mizéria, és a vadiújat kellett kicserélnem éppen szóval egy üveggel kidobtam), de lényegtelen, nem hagytam volna annyiban, nem tudom mit "izél"a dokid, kb. 300 ft-ba kerül. A lényeg, mikor mondtam a dokinak, hogy pár napig nem kapott a babám, azt mondta, hogy akkor ahány nap kimaradt, annyi cseppet adjak neki köv. nap, szóval elég fontos, hogy kapják a babák, 3 éves korig kell M.o.-n szedni, ha nyári a baba, akkor nyáron szünet.
2011. szept. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
65%

Semmi baja nem lesz, ha most nem kapta egy hónapig!

Amúgy nem tudom, az jó ötlet-e, hogy az elfelejtett adagot egyszerre pótoljuk. Háááááát.

Egyik ismerősömnek a gyógyszertárban rosszul írták rá az adagolást a dobozra. Dupláját, mint amennyit kellett volna. A gyerek 7 hetesen majdnem meghalt.

Szóval ezek után én úgy vagyok vele, hogy inkább ne kapja 1 hónapig... Ettől még nem lesz semmi baja! Érte annyit a Nap.

2011. szept. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Az elmaradt napok pótlásáról...


"D-vitamin tévhitek

Elsődleges tévhit D-vitaminnal kapcsolatban a túladagolás, illetve a D-vitamin mérgezés, mely tévhit még ma is él, holott már többször bizonyítva lett mit is jelent ez pontosan, és miért nem kell félni a túladagolástól.


Mivel zsírban oldódó vitaminról van szó, ezért mindig félelem övezi a túladagolással kapcsolatos álláspontokat. Pontosan ezért tudományos kísérletek indultak D-vitamin túladagolással kapcsolatban, és az eredmények nem várattak magukra sokáig.


A kísérletben részt vevő alanyok első napokban napi 10ezer NE D-vitamint kaptak, ami jelenleg 15-szöröse annak a mennyiségnek, amit kismamáknak ajánlanak hivatalosan.


Erre a mennyiségre semmilyen reakció nem jelentkezett egyetlen esetben sem, ezért a kísérlet további szakaszában duplájára emelték a mennyiséget, ami hivatalos álláspontok szerint már valóban brutális mennyiségnek minősül. A duplázott szakaszban enyhe tüneteket mutattak az alanyok, melyek leginkább allergiás reakciónak minősülnek, de még mindig nem mérgezésnek, holott nézzük meg, hogy a mennyiség olyan magas, hogy a hivatalos szervek szerint ezt már nem is szabadna túlélni.


Ennyi a tény a D-vitamin mérgezéssel kapcsolatban, tehát, kedves kismamák, ha a baba véletlenül a teljes üveg Vigantol cseppeket megissza, akkor is maximum kiütéses lesz, valamint enyhe hányingere lehet, de mégis mekkora erre az esély, hogy egy pár hónapos csecsemő fogja a vitaminos üveget, és azt megissza.


Félelemre semmi ok, egészen nyugodtan mindenki megemelheti a baba D-vitamin adagját.


Kismamák esetében a napi 2000 NE sem elegendő, még ez sem emeli meg olyan mértékben a szervezet D-vitamin szintjét, ami optimális lenne a baba szempontjából, ehhez legalább 5000 NE szükséges (öt csepp Vigantol)."

2011. szept. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Szoptatod a babát? Ha tápszeres akkor nem kell túlzottan aggódni az 1 hónap kimaradás után, mert az tartalmazza akellő adag d vitamint. Bizonyos országokban nem adják a tápszert fogyasztó babáknak 6 hós koruk után. Ha anyatejes akkor se aggódj, mert szerencsére nyárra esett ez az időszak. Mondd el az orvosodnak hogy mi történt, és hogy aggódsz. Biztosan megérti. Ha mégsem, akkor új dokibácsira lesz szükséged.
2011. szept. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

irass fel, nem véletlenül mondják hogy kell.

Nekünk vérvételre és röntgenre is vinni kellett a lányomat, mert azt hitték d vitamin hiánya van, az pedig angolkórt okozhat. Az a csontok ruganyossá válását eredményezi.

Ne aggódj, semmi baja nem lehet de itt az ősz és már adni kell.

2011. szept. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, biztos nem lesz baja! De ettől függetlenül kérj másikat, ha nem írja fel, válts dokit (Bár én már ettől függetlenül is váltanék a helyedben. Ha itt ennyit hezitál, én kételkednék menne, hogy nem teszi-e majd ezt komolyabb helyzetben is... :o( )
2011. szept. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Én a héten vettem recept nélkül kb. 650 Ft volt. Emiatt nem érdemes ennyit vacilálni rajta.
2011. szept. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!