Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Magatol tanulta meg ataludni...

Magatol tanulta meg ataludni az ejszakat a babatok, vagy szoktatassal vettetek ra? Ha szoktatassal csinaltatok tudnatok segiteni hogyan csinaljatok?

Figyelt kérdés
A babam egyaltalan nem hajlando aludni, se nappal se ejszaka...ezert mar elegge ki vagyunk keszulve a ferjemmel. Alvas helyett inkabb bameszkodik, vagy nagyon sir. (nem faj a pocija, nem mutatja jelet, nem ehes, nem szomjas, es a pelcsije is tiszta...szoval fogalmam sincs mi a baja...szoval igazabol mar azert is halas lennek ha valaki adna valami jo tippet hogy hogyan altathatnam???)
2009. ápr. 20. 23:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Hat nem szabadna hogy sirjon a babad! Szerintem ehes lehet. Adjal neki tobbet enni, es akkor nem fog sirni.

Amugy nalam ugy volt az ejszakai alvas, hogy szoptattam csak, ejjelente is akkor amikor ehes volt (mindig), es egyik ejjel kb. 12-kor evett utoljara, aztan mar reggel 6-kor kert csak megint! Es igy folyamatosan huzodott jobban ki az ido, ahogy nott a pocakja tobbet tudott enni mar, tobb fert a gyomraba egy evesre, es igy kibirta mar az ejjeleket is.

Amugy kb. 6-7 hetesen aludt igy estetol reggelig.

Ha nem a hasa faj, akkor csakis ehes lehet szerintem.

Hol elsz?

2009. ápr. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia. Azt hiszem Én szerencsés vagyok, mert a babám (most 3 hónapos) megszokta elég hamar, hogy amikor van az esti fürcsi, utána jön a kaja, aztán alvás. Valahogy magától ráérzett elég hamar, hogy ez a rendszer. Gondolom, pont ez volt a dolog kulcsa, hogy ez minden nap ugyanúgy és kb. ugyanakkor történik, így tudja, mi a dolga. Meg estére már be is fárad, magától eldől, szinte kérőn né Rám, hogy aludhasson már. Nincs is gond a lefekvéssel, beteszem az ágyába, és már alszik is 9-10 órát reggelig. Szerintem tehát a rendszeresség a lényeg. Mindig minden ugyanúgy történjen. Nappal Nekem is vannak gondjaim az alvásával, de most éppen azzal próbálkozom, hogy olyan körülményeket csinálok, mint este: besötétítek a szobában és ilyesmi. Talán bejön. Amit még javasolni tudok, Nálunk ez is bejött, fáraszd jól ki. Tegyél róla, hogy sok inger érje napközben, vidd sétálni, játssz Vele, menjetek emberek közé, a sok külső ingertől úgy lefárad a pici agya, hogy magától kidől, legalábbis az Én kislányom ezt csinálja.
2009. ápr. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

nekunk magatol kihagyott a ket ejszakai etkezes kozul egyet, így már csak otszor eszik. ma kihagyta volna a masik ejszakait is, nem tudom jol tettem e, de felkeltem megetetni, mert a napi negy etkezes nagyon keves (7 hetes).


az altatasra nekem mindig bevallik, hogy a pocimra teszem, es ugy alszunk. a masik a séta, friss levegő (sajnos nincs erkelyunk).

2009. ápr. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!