Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 és fél,3 hónapos babáitok...

2 és fél,3 hónapos babáitok sokat mosolyog egy nap? Nevetni is szokott?

Figyelt kérdés
Néha attól félek, hogy unatkozik, mert nem foglakozok vele elég jól............
2011. szept. 5. 23:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem unatkozik, ha esetleg mégis akkor jelzi. Tegyél köré sok érdekességet, játékot, színeset, hagy nézegesse. Ne legyél mindig mellette és ne is vedd fel, meg kell tanulnia egyedül is el lenni. Én már ennyi idősen egy egy kicsit letettem a játszószőnyegre, nagyon élvezte.
2011. szept. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én babám 11 hetes lesz pénteken. Rengeteget nevet,vigyorog,gőgicsél...de persze,amikor foglalkozom vele. Amit ugye egész nap nem lehet. Ha berakom a pihenőszékbe, egy ideig elvan magában, nézi a lógó játékokat, a kezét nézegeti, piszkálja az orrát,és nézi a kapálózó lábait. Addig reggelizem,vagy mosogatok. Aztán elunja, és jöhet a következő felderítendő terület. Nem mindig alszik 2 etetés közt, úgyhogy le kell foglalnom,mert 20 perc nézelődés után igenis elkezd picsogni és kézbe kell vennem. Próbálom nem felszoktatni,de még nem mindig sikerül...Ne félj,h nem foglalkozol vele...:) igenis így is sok inger éri egy nap!
2011. szept. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Van zenélő forgója (fp rain forest) azon több dallam van, azzal úgy elszokott lenni félórákat. Már én megyek oda megnézni, hogy mi a baj és van, hogy kiveszem, hogy én is fogalkozzak vele. Sokat van ölben, de ha pl. teregetek, azt a hordozóból nézi, viszem magammal és beszélek hozzá. Vagy ha vasalok, vagy bármit csinálok.....

A játszószőnyeg még annyira nem érdekli.

Elvan rajta egy darabig, de nem sokáig.

Van hordozóra akasztható játékíve is, azzal is elvan néha.


De nem szokott hangosan nevetni.:(

Csak néha mosolyog. Pedig egyfolytában beszélek hozzá, ha az ölemben van,ha nem. Nézünk ki az ablakon, magyarázok neki, nézzük a függönyt, a tükröt, az anyagokat, színeket..........


De nem mosolyog nagyon sokat és hangosan, sőt sehogysem nevet :((((((((


És amit írtok, hogy a kezét nézegeti, vagy a lábát........nekem azt sem.........

2011. szept. 6. 07:50
 4/9 anonim ***** válasza:
47%
Most 4 hós a kisfiam, de 3 hetes korától, minden pillantásomra mosoly a válasza. Pár hete hangosan is kacag a nagy tesóknak, ha bohóckodnak neki. Imádom őt, életem legnagyobb ajándéka!
2011. szept. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nekünk annak ellenére, hogy rengeteget foglalkoztunk vele nem kezdett túl korán mosolyogni, semmi gond nincsen ezzel szerintem. :) Sokszor mondták is rá, hogy milyen komoly baba. Kb. 3 hónapos korától mosolyog többet, előtte inkább csak elvétve, aztán a hangos nevetés, sikongatás olyan 3,5 hónapos korától gyakoribb. Most 4,5 hónapos rengeteget mosolyog már, néha magában is, mert élvezi a saját hangját, meg ahogy fújja ki a nyálát. Hangosan nevetni ritkábban szokott, szerintem ez ember függő is, én pl. sokkal inkább mosolygós vagyok, mintsem harsányan röhögős. :)
2011. szept. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2.vagyok! Ne ess kétségbe! Minden baba mást csinál,vagy máskor kezdi el azt,amit a másik. Az én babám pl. nem tud magával mit kezdeni,ha lerakom hasra. Nem emeli a fejét, csak arcát belefúrva sír az ágyon. Pedig a vállamon már 1 hetesen úgy tartotta a fejét,h hihetetlen. De 5 naposan már leláttam a torkába, úgy nevetett! Mindenkinél máskor jönnek el a bizonyos dolgok! Én nem tudok ennyi mindent megcsinálni a háztartásban,mint te, mert nem alszik napközben...:( szinte csak félórákat...:(
2011. szept. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az utolsónak a válasza nyugtat kicsit.

A mi babánk is olyankomoly arcokat tud vágni. Szokott persze mosolyogni, de nem állandóan. És ha nagyra nyitott szájjal mosolyog, akkor sem jön ki hang a torkán, tehát nem hangosan kacag, csak tátott szájjal vigyoríít, vagy hogy is mondjam :)


Pedig az apukája meg én is elég sokat mosolygunk és nevetünk minden nap. Igaz, nem hahotátunk, tehát mi sem vagyunk hangosak.


Na, ezt ne gondoltam volna magamról, ha anya leszek, hogy ilyeneken fogok parázni...

2011. szept. 6. 09:17
 8/9 A kérdező kommentje:
Kiegészíteném: az utolsó két válasz..:)
2011. szept. 6. 09:18
 9/9 anonim ***** válasza:
54%

8:54-es vagyok. Nálunk a férjem aggódott sokat, hogy miért nem mosolyog többet.

Amúgy nekünk is ugyanezt csinálja, hogy nyitott szájjal, mondhatni teli szájjal mosolyog, de nagyon ritkán ad hozzá hangot is, időnként sikongat, de ritkán. Tényleg nincs ezzel gond, nem minden baba egyforma. Ő pl. iszonyat erős, pedig pöttömnek született 2250 gramm, és még nem érte el az 5 kilót, pedig 4,5 hónapos. Tegnap 4 hetesnek nézték... Viszont folyamatosan hasra fordul, teljesen kinyomja magát hason nyújtott karral, meg is dicséri mindig a doktornő. :)

Aztán majd hangosan nevetni is fog, ha ő úgy szeretné, most még jobban élvezi, ha berreg miközben fújja szerteszét a nyálát a lakásban. :D

2011. szept. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!