Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket tanítotok 10 hó körüli...

Miket tanítotok 10 hó körüli babátoknak?

Figyelt kérdés

És miket szoktatok énekelni Neki?


Köszönöm!


2011. szept. 6. 16:08
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

Alma Együttes Maxikukac c. számát és a Szuperkukát imádja tőlük, úgyhogy én ezeket éneklem neki.

Meg néha bármit, ami csak eszembe jut.


Nem tanítok neki konkrétan semmit, csak leülök hozzá és mondom, hogy éppen mit csinálunk, mit fog a kezében. Elkérem tőle a játékokat, majd visszaadom és mondom köszönöm. Tehát úgy kommunikálok vele, mintha ő is beszélne.

Sokat sétál a bútorok mellett vagy fogja a kezem és így, felfedezi az egész lakást, pakol, én meg mondom, hogy mit csinál, mit fogott meg. Ő ebből tanul, utánzással.

Most a kedvenc dolgok között szerepelnek a zenélő játékok és bármi amit nyomkodni lehet, így beszereztem neki egy össze-vissza nyomható zenélő macit.

2011. szept. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én olyanokra gondoltam, hogy pl. megtanítjuk Őket pápá-zni.
2011. szept. 6. 16:35
 3/7 anonim ***** válasza:

Pápázni és puszit küldeni már régóta tud.

Integet és mondja is, hogy pápá.

Vagy mondjuk villanyt fel-le kapcsolgatni is megtanult.

Tanítgatom neki, hogy nem ütünk, hanem simogatunk...

Telefonálni is megtanult, mármint oda tartja a füléhez a játéktelefont és néha egyebet is, mondjuk egy plüssmacit is. :) Tetszik neki a mozdulat.

Párnára is ráhajtja fejét, mint a nagyok, nagyon édes. :)

A számítógépet is ki-be kapcsolgatná, ha hagynám. :)

Imádja a gombokat, bármit, amit be lehet kapcsolni, azt bekapcsolja.

Most ezek jutottak eszembe.

2011. szept. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az enyém is régóta pápázik, bár nem is igen kellett azt tanítgatni! Különösebben én sem tanítok neki semmit olyat, mindenre mondom, mi micsoda, mikor mit csinálok, ő mit csinál, az apja mit csinál! Érdekesek ezek a gyerekek, van egy dudás hintánk, egyszer mutattam meg neki a dudát rajta, azóta mindig az nyomja! Hamar tanulnak!
2011. szept. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok! Énekelni én teljesen kiskorától mindenféle gyerekdalt énekelek! Imádja, és nem hülyeség ezt kis kortól elkezdeni! Gyerekdalok, mondókák!
2011. szept. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]


Enyém is 10 hós, most épp tapsolni szoktunk :) és dobozokat/műanyag poharakat és tárgyakat egymásba helyezni :)

2011. szept. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tapsolni, pápázni már rég tudunk, most mindenre kérdőn mutat a kis ujjával, gondolom, csodálkozik, mi mi lehet! Én meg mindig mondom neki, mi micsoda!
2011. szept. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!