Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tanítotok a babátoknak?...

Mit tanítotok a babátoknak? Poci, vagy has? Orr, vagy nózi? Szuszi, vagy kutya/kutyus? Hápi, vagy kacsa?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb szerintetek?
2009. júl. 13. 11:59
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

Én rendesen beszéltem a gyerekeimmel, tehát orr, kutya, étel, tej.... Nem értem miért kéne egy gyerekkel gügyögni, neki teljesen minegy, hogy ebédet vagy hamit mondunk neki, az csak egy hangsor. Viszont a hami után még tanulhatja majd, hogy az mégse hami hanem ebéd/vacsora.


5 évesen olvastak (maguktól), mindegyik könyvmoly (mondjuk a szüleik is) nagyon nagy és aktív szókinccsel, tehát már 3 évesen is választékosan fejezték ki magukat.

Már egyetemisták, lassan a gyerekeikkel beszélgethetek :)

2009. júl. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Még nem aktuális (4 hónapos), de pillanatnyilag úgy gondolom, hogy nem fogok becézgetni. Bár vannak, amiket jobban el tudok képzelni, pl. a nózit, pocit, de a többi említett példát nem. Azt viszont már megtapasztaltam, hogy anya tervez... aztán úgyis másképp lesz :) Majd meglátjuk.
2009. júl. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én az első pillanattól kezdve mindent megbeszéltem a kislányommal, pl. 1 hónaposan is elmondtam neki, hogy éppen mit csinálok és úgy, mint egy felnőttnek.

Most 22 hónapos és most is nagyon sokat beszélgetünk, de nálunk a has az has, a kutya kutya, a kacsa kacsa, és utána az jön, hogy hogy csinál a kutya: vauvau, és a kacsa: háp-háp. Tehát mind a kettőt ismeri, de máshogy használja. Gyönyörűen ragozva, mondatokban beszél. (Persze a kutyát tutyának mondja, a kacsát tacsának stb.)

2009. júl. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2009. júl. 13. 12:22
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az en picikemnek,pocija, piskotaja, pisze-nozija,pofikaja...stb, stb van,es biz sokat gagyogok.

A ket nagyobbikkal is ugyanigy viselkedtem, es 6 eves korukra irtak es olvastak, ''na nem maguktol''.Most 4 nyelven beszelnek ebbol 2 anyanyelvi szinten, 1 felsofokon, es 1 kozepszinten. De mai napig gogicselni es kicsinyitokepzoben csak magyarul tudnak. Es ok is gogicselnek, es becezgetve beszelnek a kistesoval.

2009. júl. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kislányom 17 hónapos, én mindkét félét használom, néha azt kérdezem, hogy ki kell szívni a nózid? Utána azt mondom, hogy gyere kiszívjuk az orrodat. Érti mindkét verziót, ugyanígy a többinél is. Szerintem a két nyelvezet nem zárja ki egymást, használható párhuzamosan mind a kettő.
2009. júl. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2009. júl. 13. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!