Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hetes csak anyatejes kisfiam...

8 hetes csak anyatejes kisfiamnak sötét zöld a kakija! 2-3 naponta van széklete.2 hete vasat kap, mert vérszegény. Rengeteget pukizik, sokszor nyugtalan. A zöld kaki bajt jelent?

Figyelt kérdés
2011. szept. 6. 16:09
 1/10 anonim ***** válasza:

elvileg nem gyakorlatilag meg mégis lehet... szerintem kérj másikféle vaskészítményt, már ha a gyerekeknek van másikféle, ha szoptatsz akkor próbálj 3-4 napig mindenféle tejfehérjét kiiktatni az étrendedből, ha tápszeres a babód akkor meg HA-ra váltani.

Kiütés, ekcéma, fehér folt a fül mögött mintha grízes lenne stb nincs? mert ez alapján lehet tejfehérje allergiás is... nekünk is később jött ki...

2011. szept. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Helló!Bocs az offért,de nekem 7 hetes a kisfiam,ő is rengeteget pukizik,zöldes a széklete,nyugtalan,de nem anyatejes.Kedves előző válaszoló:A fülénél tényleg olyan mintha grízes lenne és ilyen fehér pöttyök vannak az arcán amik néha bepirosodnak!Nekem nem mondott a védőnőnk semmit rá.=( .Nektek mi volt??


Kedves Kérdező!

Kérdésedre válaszolva,a zöldes kaki baj,mert nem emészti meg a baba a táplálékot.Lehet hogy sokat eszik?Nekem ezt mondta a dokinénink.

2011. szept. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Három gyerek során sikerült rájönnünk, hogy a zöld kaki azt jelenti, hogy sok levegőt nyelt, és nincs kiböfizve a buborék... Nekünk is mondott mindenki minden marhaságot (élen a védőnőkkel, nekünk velük nincs sok szerencsénk), de csak a rendes böfiztetés segít. Lehet, hogy a babádnak nem elég pár perc büfiztetés, hanem tovább vagy más technikával kell nála csinálni. A lányomnak pl. nagyon erős volt pici babaként a gyomor záróizma (a csecsemőkori uh-n mondták), és kínkeserves volt a böfiztetés, általában nem is sikerült rendesen, és ilyenkor jött a zöld kaki és a folyamatos hasfájás... Volt, hogy hetekig zöld vagy zöldes volt a kakija.

Kitartást!

2011. szept. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is evett vasat, tápszeres volt, és HA-s volt a tápija is, és ennek ellenére sötét zöld volt a kakija! Sokáig, azt hiszem, tápszer csere volt valamiért, és akkor, a másik tápitól jött neki helyre! Pedig az előző HA-s volt! De én hallottam azt is, hogy a vastól is lehet zöld a kaki! Már egy éves a picur, és szerencsére egészséges, nincs semmi baja. úgyhogy nem feltétlenül jelent bajt a zöld kaki! Annak idején én is nagyon meg voltam ijedve! Tápszeres, vagy anyatejes? Ha tápszeres, milyen tápszert eszik?
2011. szept. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Csak anyatejes. Van egy 2 éves bátyja, ő 2 hónaposan már kapott tápit, és akkor neki attól volt zöld a kakija, azt tudom h teljesen normális, a tápszeres dobozra is rá van írva.

A gyakori büfiztetésben lehet valami. Sokat is bukik, és van hogy evés után is 1-2 órával ha felveszem büfizik. Akkor megpróbálom sűrűbben büfiztetni. Ma nem fájt annyira apocija, mert 2x4 csepp maltofer helyett 4x2-őt adtam. Lehet h bántja a pocakját a vas, nem? de minden esetre a zöld kaki akkor is bosszant...

2011. szept. 6. 22:56
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja, és a doki nénink szerint normális a zöld a kaki, a vastól van. Ha belegondolok a vas előtt normális volt az állaga, színe, most pedig sűrű és méregzöld. csak félek, h valami baja van szegénykémnek.
2011. szept. 6. 22:57
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nincs baja! Lehet a vastól! Sőt, én úgy tudom, a vastól lehet szorulása is! Ha valami baja lenne, annak tünetei lennének! Nem hízna, stb. Nyugi, nincs baj!!!
2011. szept. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Remélem. ma beszéltem a védőnővel, ő is azt mondta h nincsen baj....
2011. szept. 7. 13:58
 9/10 anonim ***** válasza:
Én váltanék tápszert ha a helyedben volnék.
2011. szept. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok -és egyben hülye is- hisz írtad, hogy anyatejes, én meg tápszerről hablattyolok. Nekem is anyatejes a baba, volt egy idő amikor zöldet kakilt, de nekem "túletetést" diagnosztizáltak, azaz sokat kapott enni,és nem volt ideje megemészteni.

Egyébként zöld széklethez annyit, hogy amikor terhes voltam szedtem vasat, zöld volt a székletem, szüléskor rengeteg vért veszítettem, szintén szdnem kellett a vasat, ugyanúgy zöld volt a székletem. Szóval lehet, hogy a babádnak is a vastól zöld.

2011. szept. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!