Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány éves kortól lehet mesét...

Hány éves kortól lehet mesét olvasni egy gyermeknek?

Figyelt kérdés
Mikortól érti meg?
2011. szept. 6. 22:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem gyerekfüggő is. Az én picurkám nagyon szerette már egész fiatalon. Bár már 6-8 hónapos korától nézegettünk babakönyveket, képeket, így másfél éves korára igazi könyvimádó lett. Kedvence a Bogyó és Babóca, abban elég sok kép is van, ill. szép nagy képes mesekönyvek. Először érdemes olyat olvasni neki, ami viszonylag rövid és szép képek is vannak hozzá. Később meg már képek nélkül is megérti - ahogy te fogalmaztál. Érdemes minél korábban elkezdeni szerintem.
2011. szept. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg gyerekfüggő. Mikor már túl vagytok a "hol a kutyus? hol a teherautó?" szintű képnézegetésen, próbálkozz egészen egyszerű történetet elmesélő pár oldalas könyvekkel. A legtöbbjénél nem a nyomtatott szöveget érdemes felolvasni, inkább te fogalmazd meg, mit mondanak a szereplők. Minél több hangutánzó szó, sok ismétlés tetszik a legtöbb kicsinek. Én először szoktam mesélni a kép alapján, aztán esetleg elolvasom az írást is. igazi meseolvasás szerintem két és fél, három éves kor táján kezdődhet. Persze nem rögtön hatoldalas Grimm mesékkel, hanem rövid történetekkel, mint Szutejev Vidám meséi közül néhány, és hasonlók. A legtöbb gyerek szereti sokszor ugyanazt hallani.
2011. szept. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is pont úgy volt, ahogy a 2. írta.A lányom 4 évesen volt képes kép nélküli mesét hallgatni-addig gondolom nem vlt kész a fantáziája a puszta szöveg után elképzelni a történetet.
2011. szept. 7. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egészen pici korban el lehet már kezdeni, az én lányom 1 éves múlt a hetekben, és három lapozós könyve van, amit ha elkezdek mesélni, megy a könyveihez, és előveszi a szóban forgó könyvet (Vidám pöfivonat, Zengő ABC, Iciri-piciri). Úgy látszik megjegyezte a lapozgatás közben a könyvhöz tartozó rövid történetet. Van még a három nyúl (Zelk Zoltán), de azt még hosszúnak érzem. Viszont kiadták a Vidám mesékből a három kiscicás mesét leporellóban, na az 1-1 mondat, nagyon egyszerű, ilyesmiket lehet már 8-9 hónapos korától a keze ügyébe tenni.


Egyébként van egy nagyon jó könyv (ha jobban érdekel a téma), az a címe, hogy a mese bűvöletében, ez felnőtteknek szól, és azt taglalja, hogy miért fontos, hogy meséljünk a gyerekünknek, meseelemzés is van benne (Grimm mesékről). Nagyon sokat lehet tanulni belőle arról, hogy milyen hatással van a gyerekekre a mese. Nem is gondolnánk, legalábbis én nem gondoltam volna, hogy a mindennapi életének a történéseit is meséken keresztül (is) dolgozza fel. Ezért is fontos, hogy "minőségi" meséket hallgasson tőlünk. Nagyon hasznos könyv.

2011. szept. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nagy kedvenc nálunk még a Kerekecske dombocska c. könyv Vida Kata rajzaival. Rövid mondókák vannak benne egészoldalas színes rajzokkal, de valami gyönyörű! Vékonylapos könyv.


(07:30-as voltam)

2011. szept. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

mi 1 éves kora óta olvasunk esti mesét. ő főleg a lapozgatást élvezi.

de biztos, hogy többet ért már, mint gondoljuk.

2011. szept. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az én kicsim is szereti a könyveket, de nem szereti, ha mutogatom neki,hanem leül magában és lapozgat meg "mesél" magának babanyelven. Nem tudom, baj-e hogy őt nem köti le a felnőtt magyarázat, illetve majd hogy lesz ebből mese. Mindenkit felpontoztam, várok még további válaszokat is. Utánanézek az ajánlott könyveknek. Nálunk a ciróka maróka a sláger, mivel abban mondókák vannak, azt nem bánja, ha elmondom neki :-)
2011. szept. 7. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!