Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves gyermeknek hogyan...

1 éves gyermeknek hogyan adjátok be az antibiotikumot, ha sehogy nem hajlandó meginni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 22. 10:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Kis pici fecskenővel szoktam benyomni a szájába mindenféle gyógyszert.
2011. szept. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezt is megpróbáltuk, kiskanálról, egy pici tápszerhez hozzáadva, de nem nagyon járunk sikerrel. Összeszorítja a száját.
2011. szept. 22. 10:49
 3/8 anonim ***** válasza:
tedd bele neki egy kis reszelt almába,és kiskanállal add oda.Rossz íze van a gyógyszernek?
2011. szept. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát előszőr kicsit erőszakosabban kell! be kell nyomni a száján, a fecskenő azért jó mert hátra tudod neki nyomni a szájába és így nem tudja ki köpni. persze egyszerre csak keveset nyomj!Egyébként az én fiam most már szereti is:-)Próbáld meg játékosan, jön a repülő stb.
2011. szept. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
szüksgé törvéyt bont,nurofenes adagoló,hátra-oldalra benyomni ,akkor nem tudja kiköpni ,mert refelexszerűe yel egyet...száj kifeszít...ez van...
2011. szept. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 alaszka ***** válasza:
Az én lányom még 3 évesen se volt hajlandó semmilyen szirupot bevenni, így mi ha beteg volt, szurira jártunk sajnos, de volt már hogy ő mondta inkább a szuri, mint a gyógyszer. Mi is benyomtuk neki, de azzal a lendülettel ki is hányta, kínszenvedés volt. Ha teába tettük bele, észrevette. Most 4 éves, de még mindig teába csempészem neki a multivitamint ami narancsos, így nem feltünő benne...Esetleg próbálj a dokitól valami jobb ízűt felíratni, bár nálunk mindegy volt hogy málna, vagy banánízű..
2011. szept. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sokáig nekünk is a leírt módon működött, hátrafeszít, benyom, lenyel.

Most kitaláltam, hogy odaadom neki játszani az egyik régi panadolos adagolót. Mutatta, hogy mit szoktunk vele csinálni, meg játszott vele. Azóta ha gyógyszer kell kicserélem a mostani adagolóval, úgy, h már van benne, és ő rakja a szájába én meg mindig egy kicsit nyomok rajta, 1 perc alatt beadom neki az összeset. Mondjuk ehhez azért nem árt, ha jobb íze van. Mit kapott?

2011. szept. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
második vagyok,azért azzal,hog erőszakosan a szájába nyomod ,.vigyázz.Én egyszer így csináltam,mert nem tudtam neki sehogy beadni,a nurofenes fecskendővel a szájába nyomtam,pedig nem is sokat,de ő félrenyelte,és majd megfult,azóta óvatos vagyok,a kezébe adok valami érdekeset,amivel elvan,pld telefon,aztán beveszi.Ha rossz ízű a gyógyszer,reszelt almába teszem.
2011. szept. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!