Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek feltétlenül a...

Szerintetek feltétlenül a hátrányára válik egy gyermeknek, ha nem bízza a szülő senkire, csak ők vannak vele?

Figyelt kérdés
Nyilván nekem is, meg a kicsinek is jobb lenne, ha nem így lenne, de nekem is, páromnak is messze laknak a szüleink, testvéreink, soha senki nem volt, akire rábíztuk volna. Most 16 hónapos, barátságos baba, és én egyáltalán nem bánom, hogy mindig velem van. Amit sajnálok az az, hogy ritkán látja a rokonait (szüleinket, testvéreinket), és mire feloldódna, vége a látogatásnak.
2011. szept. 22. 20:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%
Igen. Sokkal kiegyensúlyozottabb lesz,jobban beilleszkedik a közösségbe,ha kicsi korától többen vannak körülötte. Ha csak te vagy vele,akkor később,ha netán beteg leszel,komoly gondok lehetnek ebből.
2011. szept. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
Inkább az lehet hátrányára ha mindig le van passzolva.
2011. szept. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igen, nyilván egyik sem jó, és én is szeretném, ha ismerné a bővebb családját is, de a beilleszkedéssel nincs baj, mert nagyon sokat járunk játszótérre, ahol elvan a többi gyerekkel, és ha éppen úgy adódik, elfogadja a segítséget más felnőttől is.

Jár valaki hasonló cipőben, hogy kezdettől nincs semmi segítsége, nincs kire néha rábízni a kicsit?

2011. szept. 22. 20:54
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

2.vagyok.

Nekem 2,5 éves a kislányom és 200kmre laknak a nagyszülők, 1 évben 2x megyünk haza de akkor is együtt tehát nem egyedül van. Bölcsibe nem jár meg sehová sem nélkülem vagy apa nélkül. Most először volt olyan a nyáron, hogy egyedül aludt a nagyszülőknél és semmi baj nem volt. Egyik nap reggel elvitték, másnap este hozták. Szépen beszél már így mondta volna ha valami nem tetszik neki. Ill. egyszer itthon aludt a nagymamával úgy, hogy mi nem voltunk itthon. Állítólag észre se vette. edig tényleg csak 2x-3x látja őket évente.

2011. szept. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
igen nehezebben tud beilleszkedni,később nagyon anyás lesz,nehéz lesz beszoktatni stb. a között hogy mindig le van passzolva és aközött hogy 24 órában az anyjával van mindig még van azért más lehetőség is,nem kell túlzásokba esni
2011. szept. 23. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

sziasztok!

Nekem sincs semmi segítségem, a lányom már elmúlt 1 éves, de szinte kizárólag velem és az apjával van! Persze mi is megyünk rokonokhoz, nagy a baráti társaság, sokat jönnek hozzánk! akkor kell neki egy kis idő mire feloldódik, de ahogy megszokta a társaságot, már nagyon barátságos! Privát, személyes vélemény, de én sem tartom jó dolognak, hogy a gyerekre, pláne ilyen kis korban, össze vissza vigyáznak nagyszülők, testvérek, rokonok, barátok stb. Persze én sem bánnám, ha néha néha rá lehetne kicsit bízni valakire, de én úgy vagyok vele, hogy a legtöbb ember hajlamos túlzásba esni! Az én gyerekem magamnak szültem, nekem kell rá vigyázni és a gondját viselni!

Kedves kérdező: ha jártok társaságban, játszótér stb. akkor biztos nem lesz semmi gond, én még ennek az előnyét is látom, ami szerintem az, hogy lesz a gyerek életében biztos pont Te és az apja!

2011. szept. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Külföldön élünk, egy ismerős család van a közelünkben, akik kétszer látogattak eddig. Most 6 hónapos a fiam. Úgyhogy nekem sincs senkim, de tényleg senkim, barátok, rokonok mind több, mint 1000 km-re. (Persze ezen változtathatnék, barátkozhatnék, de én elég távolságtartó vagyok.)

Mikor hazamentünk, jöttünk-mentünk, nem félt a gyerek szerencsére senkitől, mindenkinek volt az ölében, nem volt gond. Most járunk babaúszásra, ott sem látok ebből problémát. Én mondjuk még odáig nem jutottam el, hogy ráhagynám másra a férjemen kívül, akkor sem, ha itt lennének.

Amikor orvoshoz kellett mennem, akkor apa itthonról dolgozott, így szerencsére meg tudjuk oldani. De egy évesen sajnos muszáj lesz már bölcsibe járnia, hogy a másik nyelvet is hallja, és pontosan azért is, hogy ne legyenek később beilleszkedési problémái. Heti 2-3 nap 4-6 óra. De ez inkább a nyelv miatt, otthon nem hiszem, hogy menne. Otthon én is sokat vinném játszóra, játszóházba, gyerekek, felnőttek közé.

2011. szept. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem ikerfiaim vannak, 7honaposak, szuletesuk ota csak velem vannak, az egesz csaladbol a nagymaman kivul meg senki nem latta Oket, a mama is csak 1x. Rossz, hogy ilyen messze elunk a csaladtol, es felek is, hogy mi lesz majd, ha mennek bolcsibe.

Karacsonykor vegre egyutt lesz az egesz csalad, nagyon kivancsi vagyok, hogy viszonyulnak majd ahhoz a "sok" emberhez.

2011. szept. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetben voltunk mi is, a kislányom mégis nagyon gyorsan és könnyedén beszokott az óvodába annak idején. Olyannyira, hogy szinte nem is volt beszoktatás, és egyszer sem sírt. (én igen) :) Három évig szinte csak én voltam vele, egyes egyedül, Apa vidéken dolgozott. Ellenben barátnőm kislánya hosszú hónapokig minden délután sírt az oviban, pedig ők aztán tényleg nagy társasági életet élnek, és sok ember volt mindig a kicsi körül. ezzel azt akarom mondani, hogy nagyon személyiség függő a dolog, és -szerintem- igen kis szerepe van a beilleszkedésben, barátságos viselkedésben annak, hogy 2-3 éves korig esetleg csak egy vagy két ember gondozta a picit. Én őszintén szólva csak előnyét láttam, mert a mai napig igen szoros kapocs van a lányom és köztem, maximálisan bízik bennem, szinte egymás gondolatát is kitaláljuk. Jól fog ez jönni a kamaszkor idején...most 12 éves. :)
2011. szept. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem, szerintem sem válik hátrányára, egyetértek az utolsó válaszolóval.

Hátránya ennek csak akkor lesz, ha esetleg veled történne valami, és kénytelen lennél hirtelen másra bízni a kicsit. Én így jártam, bár meglepő módon engem sokkal jobban megviselt az ő hiánya. Sokáig, majdnem egy hónapig kellett távol lennem tőle, és nagyjából ugyanennyi idő alatt rendeződött vissza a kapcsolatunk a régi kerékvágásba - illetve még jobb lett, mint előtte. De az egymástól távol töltött időt azért mindketten alaposan megsínylettük.

2011. szept. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!