Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehet egy 13 hónapos...

Mitől lehet egy 13 hónapos kisfiú popsija csupa pici piros pattanás?

Figyelt kérdés

Soha nem volt gond kisfiam popsijával, semmitől nem volt piros neki. Most viszont egy hete iszonyatosan csúnya neki, pattanásos, vörös, pöttyös. Mindenféle popsitörlőt használunk, mindig is bírta, sőt, kenőcsöt Bepanthent használunk ami neki a legjobb volt mindig. Talán lehet az hogy pelenkát váltottunk? (Huggiesra, Pampersről.)

Köszönöm az ötleteket és válaszokat


2011. szept. 7. 13:43
 1/10 anonim ***** válasza:
az is lehet igen,vagy a foga jön,vagy a kaki csipte ki neki,vagy esetleg más mosóport/öblitőt használsz.
2011. szept. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
első vagyok,az öblitőt-mosóport azért irtam,mert nálunk előfordult hogy amikor váltottam,csak a popsija lett nagyon csúnya.
2011. szept. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Bármi lehet: pelusváltás, új étel, kaki kicsípte, bemelegedett a popsija, fertőzés (bármitől lehet).

Használjatok pelenkakiütés elleni krémet és próbáld meg lecserélni a pleust, hátha tényleg az a baj.

Ha nem múlik, akkor menjetek el dokihoz.

Nálunk hasonló volt, és kiderült, hogy fertőzés, a doki sem tudta, hogy mitől, csak tippelte, hogy esetleg a kakitól, esetleg attól, hogy homokozóban ült, vagy véletlen koszos maradt a kezünk és úgy pelenkáztuk...végül nekünk egy patikai krémet írt fel, amitől elmúlt.

2011. szept. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2011. szept. 7. 14:02
 5/10 anonim ***** válasza:

Én azt hittem anno, hogy a fogzástól piros a lányom feneke; ill. pelenak kiütéses. És még szerencse, hogy pont oltásra kellett vinni (15 hósra), és a dokinak megmutattam, mert mondta, hogy ez gomba... kaptam rá gyógyszertáti krémet, amitől kb 2 nap alatt nyomtalanul elmúlt.


Biztos, ami biztos, vidd el dokihoz.

2011. szept. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Utolsótól kérdezném: mi volt a neve a krémnek, amit kaptatok és így elmulasztotta a gombát?

Bocs az offért!

2011. szept. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nálunk csak fogzáskor volt ilyen. Pattanásszerű pöttyök. Még volt, hogy a közepe picit fehér is volt. Soha nem nyúltam hozzá, a gyógyszertári popsikrémmel kenve 2-3 nap alatt elmúlt.
2011. szept. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
első kettő vagyok.A fiamnak is volt gombás,ugyanezekkel a tünetekkel,sőt,most is ilyen neki,és most is azzal kentem be neki,amit múltkor irt a doki(gombára van),mikor szintén igy nézett ki a feneke,és már 1használat után sokkal szebb lett,naponta 2x vékonyan kel bekenni vele.A neve:unguentum boraxatum.Nem tudom ezt lehet e recept nélkül kapni.Múltkor még ecsetelőt is kapott mellé,de most a krém is elég volt.
2011. szept. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, aranyosak vagytok, mindenképpen elviszem holnap a gyerekdokinkhoz, ha ennyi dologtól lehet akkor megerősítettetek hogy mutassam meg dokinak.

KÖszi mégegyszer!

2011. szept. 7. 21:27
 10/10 A kérdező kommentje:

Voltam ma orvosnál vele, hát jó hogy elmentem, gomba nála is, kapott gyógyszertári krémet, port, fürdetőt, ecsetelőt.

Köszönöm mégegyszer, mindenkinek jó babázást!

2011. szept. 8. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!