Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos babánkat képtelensé...

10 hónapos babánkat képtelenség pelenkázni, összevissza forog. Milyen praktikával lehetne bepelenkázni? Már hiába adok valamit a kezébe, hiába énekelek, nem használ.

Figyelt kérdés
2011. szept. 7. 14:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Gyorsan-határozottan. Mindent oda készítesz fogod a lábait amíg a popsiját törlöd.
2011. szept. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen időszaka kisfiamnak is volt, és átmenetileg bugyipelust használtunk, amit akár állva ki tudtam rajta cserélni. Persze a kakisnál voltak gondok (napi 1x ki lehetett bírni), de pisisnél csak letéptem róla a tele pelust, és már adtam is rá az újat.
2011. szept. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

úgy, úgy , ahogy az első írja!

Az enyém már 2 éves "nagy", de most vagyunk abban a korban , amikor direkt nem is engedi magát, elszalad meg elmászik, én meg kergetem :) Na, ez még rosszabb. Legalább egy 10 hónapos nem tud "elszaladni":)

2011. szept. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hol pelenkázod, de az én kislányom 16 hónapos és még mindig a komódra szerelhet pelenkázón pelenkázom,öltöztetem. Ha anyuéknál a franciaágyon csinálom, akkor elég megfékezni. Ha te is nagy helyen csinálod, próbáld meg valami szűkebb helyen.
2011. szept. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
47%
Én sosem hittem a figyelemelterelésben. 2 lányom van, határozott voltam mindig, rászóltam, ha forgott, nem hagyta magát. Pár nap alatt megtanulta, nem szabad forogni. Egyikkel sem volt gondom...
2011. szept. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
A végtelenségnek tűnik, de ez is hamar el fog múlni. Kitartás:)
2011. szept. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Én szigorúan rászóltam, hogy nem szabad forognia. Nem mintha sokat ért volna... Hála égnek, csak 3 napig tartottak az ilyen forgolódós korszakai. (havonta egyszer..)

egészen addig, amíg le nem esett... :( Utána már ő sem akart forgolódni, meg szereltünk a pelenkázó oldalára 40 cm magas "falakat".


A bugyipelus csak ha már tud állni, akkor segít, meg hát öltöztetni, fürdetni is kell a gyereket, akkor is forgolódik.


És amúgy ha idegen helyen (ill. nem otthon) pelenkáztam a lányomat, akkor végképp lehetetlen volt tisztába tenni... olyankor ment volna felfedezni....

2011. szept. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

nálunk is ez ment, ő akkor 1 éves volt, kb.1 hónapig volt kínlódás, utána megint békésen tűri.


mi igyekeztünk nagyon gyorsan átpelenkázni, és elmagyarázni neki, hogy nem szabad elmenni, forgolódni. ha kellett, erővel tartottam vissza a ficánkolástól.

megértette, tudomásul vette. most megint szívesen bíbelődik játékokkal addig amíg átpelusozom.

2011. szept. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Vicces arcokat vágtam neki, mondókáztam, mélyítettem, vékonyítottam a hangomat, arra mindig figyelt, sőt, még most is, mi is, ha idegen helyen vagyunk, nagyon nehéz, de a régi trükkök még mindig bejönnek. És ahogy már írták, minél kisebb legyen a hely. Nekünk is pelenkázó állványunk van már kezdettől.
2011. szept. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi ilyenkor váltottunk a bugyipelenkára!

Ennek már kb. 3-4 hónapja.

Nálunk nem múlt el ez az időszak pár nap alatt! :-)

2011. szept. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!