Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet adni tejet a...

Mikortól lehet adni tejet a babának?

Figyelt kérdés
Baj ha nem cseréljük le a tápszert a tejre?vagy a tej miért jobb mint a tápszer?
2011. szept. 7. 22:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Az én gyerekorvosom szerint 1 éves kortól ,de csak 1,5%-at ,és friss tejet(nem tartósat).

Nem tudnom, hogy jobb-e mint a tápszer,de hogy olcsóbb az biztos.

Vannak gyerekitalok amik kifejezetten 1-3 éves korban adhatóak,de én úgy vagyok vele, hogy inkább egyen gyümölcsöt meg zöldséget abban is megtalálhatóak ezek a vitaminok, és nem kell méregdrága tápszereket vásárolni.

A tej azért fontos mert sok benne a kálcium, ugye ami a csontok fejlődéséhez szükséges.

2011. szept. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia az en babam 7.5 honapos. 1 eves kora utan tehentejet fogok adni neki, mert az etkezese egeszseges es valtozatos, odafigyelek ra hogy mindent megkapjon a taplalekbol, es igy tapszerre nem lesz szukseg. Mi Irorszagban elunk, itt azt ajanljak az orvosok hogy teljes zsir erteku legyen a tej amit kap 1 eves kora utan, es nem 1.5%-os mint az elozo valaszban... Latod ahany orszag annyi szokas! Nem baj ha nem csereled le a tapszert tejre mint kerdezted csak ugyelj a koranak megfelelo tapszert vegyel neki.
2011. szept. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia, másfél éves a lányom és mi nem cseréltük le a tápszert tejre. Nem hiszem, hogy nagy gond volna, ez inkább ízlés kérdése. A lányom napi fél liter tápszert is képes meginni, főleg ebben a melegben. Ez így olcsóbban jön ki a milupa tejitallal, mint ha megvenném a bolti tejet, ami még sincsen úgy ellenőrizve és kevesebb vitamin van benne.


Bár ne lenne olyan válogatós a lányom, de alig eszik főtt kaját, nekem meg már nincs tejem, így én a tejitalt látom a legjobbnak. Korának megfelelőt vegyél.

2011. szept. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Semmit sem muszáj!

Ha te jobbnak látod a tápszert/tejitalt, akkor azt adj a gyerkőcödnek.

Az én fiam 1 éves korától kap házi tejet, ami 4,2%os, nekünk ez olcsóbb. Mi Magyarországon élünk, és a védőnőnk is és a gyerekorvos is a magas zsírtartalmú tejet javasolja. A fiam jobban is hízik, mióta nem tápszert/tejitalt iszik. Nálunk macera a hízás. 1 éves koráig a havi max. fél kiló hízás volt meg, de az már tényleg a teteje volt. 2950 grammal született, 1 évesen 8 kg volt. Aztán 1 éves korától kapja a tejet, 15 hónapos korára 9 kg volt. Meg is lepődött a doki is és a védőnő is, hiszen egy duracell nyuszi elbújhat a fiam mellett, annyit megy. Ennyit nem "kellett volna" híznia.

Van olyan időszaka a fiamnak, hogy 1 litert is megiszik egy nap, de így is kb. havi 2-3000 Ft-ba kerül a tej, és még mi is iszunk belőle, tejbegríz, tejberizs, süti is készül belőle.

2011. szept. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.De mi a különbség a tápszer és a tejital között?Mi Angliába élünk és a neki megfelelő tápszert vettem ami 1-2 éves korig van és mi most ezt használjuk.de otthonrol hozattam neastle vaniliás 1+gyerekitalt.ez akkor már nem nevezhető tápszernek?vagy ha adom neki ezt is akkor keverhetem a kettőt?
2011. szept. 7. 23:50
 6/6 anonim ***** válasza:
Üdv mindenkinek! Szintén Irországban élünk, nekünk ugynaúgy azt javasolták, hogy teljes tejjel próbálkozzunk (első pár alkalommal esetleg felezve, hogy lássuk a reakciókat). Annyi különbséggel, hogy nekünk a védőnőnk azt ajánlotta, hogy azért már 10 hónapos kora körül egész nyugodtan próbálkozzunk, mert az allergiás reakciók hamarabb kijöhetnek.
2011. szept. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!