Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Déli alvás előtt szoktatok...

Déli alvás előtt szoktatok adni tápszert/tejet a babának?

Figyelt kérdés
Kislányom 8,5 hónapos. Eddig már csak reggel és este kapott tápszert. A többi étkezés ki van váltva. Az ebéd mindig 11:30-kor van. Ehhez nagyon ragaszkodik, szinte követeli az ebédet :) Viszont elaludni kb 1 órakor szokott. Tegnap és ma délben lefekvés előtt elég nyűgös volt és nem akart aludni. Adtam neki 100 ml tápszert és egyből elaludt. Végül is szerintem nem baj, csak fura hogy megint így alszik el. Ti szoktatok adni ilyenkor is tápit?
2011. júl. 2. 20:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Itt több anyukától is olvastam már ezt, napközbeni altatás kapcsán. Nálunk nem vált be, inkább felpörgött a 17 hós kisfiam.
2011. júl. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
ha kéri adj neki, ha ettöl jobban alszik, az a lényeg hogy napi 400 ml tejes alapu meglegyen, az nem baj ha többet iszik:)
2011. júl. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Nyugodtan adjál neki, nem teszel ezzel rosszat.

Én gyerekem vagy 1,5 éves koráig még délben is kapott tápit. Jól esett neki alvás előtt a meleg lötyi :)

2011. júl. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
A 400 ml bőven megvan :) Reggel 240 ml és este is 240 ml. Plusz uzsonnára joghurtot, vacsira pedig tejpépet kap. És most már délben is kap 100 ml tápszert. :))
2011. júl. 2. 20:59
 5/20 anonim ***** válasza:
Fiam 22 hónapos és még szokott kapni délben tejitalt egy decit.Ha sokat evett,akkor nem adok neki,mert nem bírja meginni,de ha nem,akkor kap és benyomja.Tehát nála nem feltétel a déli alváshoz,de egy héten olyan 4 alkalommal biztos kap
2011. júl. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
19 hónaposom még mindig tejen alszik el délben :)
2011. júl. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Én csak akkor adtam, ha nem tudott elaludni. Szerintem nem árthat :)
2011. júl. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
6 hónapos múlt a kisfiam,ebéd után 1 órával alszik úgy,hogy lerakom az ágyra és mellé fekszem,valamikor csak 40-50 perc múlva alszik el,maximum vizet kap,és dúdolok neki.
2011. júl. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
16 honapos lanyom mindig tapszeren alszik el napkozben es este is.
2011. júl. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Attol fugg, hogy keri-e a baba.

Erre nincs torveny.

Peldaul a nagyobbik gyermekem ennyi idosen mar nem igenyelte napkozben a tapszert, csak reggel es este, a kisebbik viszont 10 honapos koraig 3x orommel elfogadta a napszert.

Ugyanakkor az is igaz, hogy ez neki nem a deli alvas elott volt, mert akkor o pont delig aludt egyet, majd delutan meg egyet uzsonna utan. Ebed es uzsonna kozott kerte a tapszert.


Ha siman elalszik nelkule es nem latod, hogy igenyelne, akkor nem kell neki adnod, de ha ugy latod, hogy szivesen fogyasztja, akkor add neki.

2011. júl. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!